System liniowy RCF HDL6-A z subwooferami RCF SUB8004-AS w Centrum Kultury i Sportu w Miechowie

2022-10-03

W ramach realizacji zadania „Nowoczesne zaplecze kultury – zakup sprzętu nagłośnieniowego na potrzeby prowadzenia działalności edukacyjno-artystycznej” współfinansowanego ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, Centrum Kultury i Sportu w Miechowie wybrało system liniowy RCF HDL6-A z subwooferami SUB8004-AS.

System RCF HDL6-A został wybrany ze względu na jego niską wagę, małe gabaryty, prostotę montażu. Na co dzień ma obsługiwać salę widowiskową domu kultury, jednocześnie dając możliwość przeniesienia na amfiteatr przylegający bezpośrednio do obiektu, oraz obsługi innych imprez plenerowych.

RCF HDL6-A to kompaktowy moduł Line Array o mocy 700W rms, oparty na symetrycznej konstrukcji dwóch 6" wooferów oraz driverze ciśnieniowym z cewką 1,7", umieszczonym w falowodzie. Wbudowany DSP został wyposażony w technologię Firphase, która zapewnia płaską odpowiedź fazową systemu już od okolic 200Hz w górę.

Rama FL-B HDL 6 umożliwia wszechstronny montaż systemu, a wszystkie niezbędne akcesoria są w zestawie. Możliwe jest:

  • podwieszenie systemu - w zestawie jest uchwyt z szeklą do wciągarki,
  • postawienie na statywie głośnikowym - w zestawie jest pole montażowe statywu ⌀35mm,
  • postawienie na subwooferze - w zestawie znajduje się uchwyt montażowy do subwoofera z gwintem M20,
  • stackowanie na podłodze, jak będzie to miało miejsce na sali widowiskowej (na zdjęciu) - rama wyposażona jest w regulowane stopki.

Centrum Kultury i Sportu w Miechowie zdecydowało się również na zakup dodatkowego uchwytu z klamrą do montażu ramy na rurach kratownicy, przydatny przy montażu systemu na zadaszeniu sceny.

Do uzupełnienia niskich częstotliwości został wybrany zestaw subwooferów RCF SUB8004-AS. Konfiguracja ta oparta jest na jednym głośniku 18" z 4.0" cewką, i wzmacniaczem o mocy 1250W rms. Zwarta obudowa i możliwość montażu kółek ułatwia przenoszenie i jednoosobowy montaż systemu. Wbudowana linia opóźniająca umożliwia wygodne zestrojenie systemu, oraz realizację konfiguracji kierunkowych np. End Fired, czy poprzez wbudowany preset konfiguracji kardioidy.

Do obsługi odsłuchu sceny, oraz jako samodzielne małe nagłośnienie dostarczyliśmy najnowsze kolumny aktywne od RCF, Art910-A. Duży SPL - 130dB, niecałe 16 kg wagi i najnowsze technologie cyfrowe: FirPhase oraz Bass Motion Control upchane w małej obudowie.

Każdy zakupiony system liniowy RCF objęty jest bezpłatnym szkleniem. I takie odbyło się podczas dostawy systemu, i zawierało następujące aspekty:

  • fizyczne aspekty dźwięku, w szczególności w kontekście systemów liniowych,
  • mechanika systemu, sposoby montażu oraz okablowanie systemu,
  • predykcja systemu na podstawie oprogramowania: RCF RDNet i wbudowanego modułu Easy Shape Designer, oraz Ease Focus,
  • pomiary i strojenie systemu oprogramowaniem RCF RDNet i wbudowanego modułu Measures,
  • konfiguracje subwooferów: grupa, linia, cardio, end fired.

Podczas szkolenia wykorzystaliśmy nowość RCF, interfejs dźwiękowy RCF TRK-Pro2 oraz mikrofon pomiarowy Superlux ECM999.

System RCF HDL6-A z subwooferami SUB8004-AS idealnie sprawdza się w tego typu małych i średnich obiektach, gdzie często wymagany jest jednoosobowy montaż.

Katalog Produktów