Goss Opera House wybiera RCF Audio do ukończenia przełomowej renowacji

2022-11-29
Galeria zdjęcie 1 Galeria zdjęcie 2 Galeria zdjęcie 3 Galeria zdjęcie 4 Galeria zdjęcie 5 Galeria zdjęcie 6 Galeria zdjęcie 7

Edison, New Jersey - The Goss Opera House jest jednym z trzech wczesnych XIX-wiecznych budynków operowych znajdujących się w Watertown w Południowej Dakocie. Zbudowany w 1889 roku przez aptekarza Charlesa Gossa, zastąpił oryginalny obiekt zniszczony przez pożar rok wcześniej. W ponad 100-letniej historii tego miejsca swój udział miały firmy i przedsiębiorstwa zajmujące budynek: w tym Watertown Land & Load Co, Egge Electric, sklep i butik Style Shop oraz Murphy Finance. W Goss mieszka również duch Maud Alexander, lokalnej kelnerki, która w czasie wielkiej depresji zmarła tragicznie z powodu poparzeń 3 stopnia, gdy wynajmowała tam pokój.

Dzięki ogromnemu wsparciu społeczności lokalnej, stowarzyszenie Friends of the Goss zebrało prawie 5 milionów dolarów w ramach kampanii umożliwiającej zakończenie wszystkich remontów. Lokalni mecenasi i mieszkańcy miasta wyobrażali sobie, że to miejsce będzie idealnym tłem do organizowania imprez rozrywkowych, przedstawień teatralnych i występów muzycznych, które spodobają się wszystkim grupom wiekowym. W lipcu 2020 roku światła Goss zabłysły, a muzyka powróciła na scenę. Wielkie ponowne otwarcie odbyło się 25 września 2020 roku i Goss Opera House po raz kolejny stała się skarbem społeczności regionu.

Goss ma 500 miejsc (siedzących, stojących i na balkonie) z 12 miejscami w loży, które obejmują prywatny apartament gościnny. W obiekcie znajduje się również restauracja i bar o nazwie Mavericks Steak & Cocktails na pierwszym piętrze, podczas gdy wydarzenia w sali operowej odbywają się na drugim i trzecim poziomie.

Kiedy przyszedł czas na wybór systemu audio, zleciliśmy Jeffowi Engenowi z Audio Connections skonsultowanie z nami kilku opcji - powiedział Chris Paulson, dyrektor ds. rozrywki w The Goss Opera House. Jeff przywiózł system RCF HDL line array obok porównywalnego systemu JBL, który porównaliśmy obok siebie. Nie trzeba było długo czekać, aby usłyszeć, że RCF ma znacznie czystsze brzmienie. Było więcej klarowności na średnich i wysokich tonach w porównaniu do systemu JBL - szybko byliśmy pod wrażeniem".

Otrzymaliśmy wspaniałe opinie od regionalnych, jak i koncertowych, inżynierów dźwięku na temat jakości systemu RCF, ponieważ uzupełnia on naturalną akustykę pomieszczenia. System HDL dobrze współgra z pomieszczeniem wybudowanym w 1889 roku. Chociaż jest droższy, byliśmy bardzo zadowoleni z naszego wyboru-  podsumował Paulson.

Systemy line array RCF HDL składa się z dwunastu kolumn HDL 30-A (2x6) sparowanych z dwoma podwójnymi subwooferami 18" RCF SUB 9006-AS pod sceną. Trzy HDL 6-A zostały użyte jako wypełnienia przednie, a dwa kolejne C 3108-126 umieszczono jako wypełnienia boczne pod balkonem. System jest obsługiwany przez konsoletę Midas M32 i kombinację mikrofonów Sennheiser, Shure i Audix oraz DI Radial. Zaprojektowano i zainstalowano dodatkowe zabiegi dźwiękowe, a także przeprowadzono tuning systemu.

Jeff Engen z firmy Audio Connections, specjalizującej się w nagłośnieniu na żywo miejsc występów, uznał Goss za wymagającą przestrzeń, w której system HDL spełnił wszystkie oczekiwania.

Od razu wiedzieliśmy o niektórych wyzwaniach, jakie stawia przed nami ta przestrzeń. Sama przestrzeń ma świetną naturalną akustykę dla orkiestr i opery, ale w przypadku muzyki na żywo i odtwarzania jej pod oryginalnym blaszanym dachem, wiedzieliśmy, że potrzebujemy dobrej jakości systemu line array, aby skupić dźwięk tam, gdzie jest potrzebny - wyjaśnił Engen. Wiedzieliśmy, że Goss planuje przywieźć coś więcej niż spektakle i opery, i że potrzebowali systemu, który poradzi sobie z tym wszystkim. System HDL jest rewelacyjny.

Od czasu ponownego otwarcia obiektu, Goss Opera House była w stanie przyciągnąć na scenę regionalne, krajowe i międzynarodowe talenty. Do najważniejszych wydarzeń należy zaliczyć rezerwację Killer Queen (międzynarodowego zespołu koncertującego w hołdzie Queen), alt-rockowców Soul Asylum, a także The Silhouettes z America's Got Talent. Inne ważne wydarzenia to ukraiński benefis z międzynarodowym kompozytorem Calvinem Jonesem oraz Menopause The Musical (najdłużej działający musical w historii Las Vegas) w 2021 roku. Goss gościł również HBO, aby nakręcić odcinek do ich serii dokumentalnej "We're Here". Inne akty, które mieliśmy to Smile Empty Soul, Tantric, Blacktop Mojo i The Lonely Ones.

Katalog Produktów