Nowość RCF Seria Art 9-AX

2022-11-02

Seria ART 9-AX

WSZYSTKIE BARWY MUZYKI

Zachwyć się potężnym wewnętrznym mikserem cyfrowym i zaawansowanym parowaniem Bluetooth®.

ART 9-AX to najwyższej klasy rozwiązanie dla każdej przenośnej aplikacji audio

Podłącz swoje instrumenty i mikrofony do zasilanych 48V przedwzmacniaczy lub wejść liniowych; wewnętrzny 6-kanałowy mikser cyfrowy z kompresorami, EQ, Reverbem i Duckerem pomoże Ci wykonać zadanie. A jeśli zabraknie Ci czasu, skorzystaj z trybów szybkiej konfiguracji z opcjami konfiguracji krok po kroku.

Przegląd ART 9-AX

Poznaj wszystkie najważniejsze cechy ART 9-AX dzięki naszym filmom.

Dzięki nowej serii ART 9-AX możesz zostawić swój mikser w domu.

6-kanałowy wewnętrzny mikser

  • Dwa przedwzmacniacze niskoszumowe THAT Corporation®
  • Stereofoniczne wejście Aux
  • Stereofoniczne wejście audio Bluetooth

Elastyczne wyjścia

  • Wyjście Direct Link
  • Przewodowe wyjście stereo L/R
  • Wyjście crossovera subwoofera z presetami dla kilku RCF SUB

Przedwzmacniacze klasy studyjnej THAT Corporation®

Skorzystaj z najlepszego mikrofonu, jaki posiadasz, ponieważ ART 9-AX zapewnia Ci najlepszy przedwzmacniacz, jaki można znaleźć w tym segmencie.

W obwodzie przedwzmacniacza mikrofonowego zastosowano najnowszą technologię THAT Corporation, aby zapewnić ultra czysty i precyzyjny sygnał do głośnika.

Wszystkie kolory dźwięku na wyciągnięcie ręki.

ART 9-AX posiada kilka trybów pracy, samodzielnie lub w parach z innymi głośnikami i/lub subwooferami, przewodowo lub bezprzewodowo.

Wszystkie dostępne funkcje i parametry są dostępne na tylnym panelu, lub z dedykowanej aplikacji, z urządzeniami iOS i Android.

Duży wyświetlacz dotykowy

Kolorowy panel dotykowy 2,4 cala

Wciskany enkoder

Funkcja Swipe dla szybkiej nawigacji

Najlepsze w swojej klasie przedwzmacniacze

Przedwzmacniacze THAT Corporation® Low Noise

Zasilanie Phantom +48V

Wejścia Combo

Mono TRS lub XLR

Wejście MiniJack

Wejście stereo 3,5 mm

Wyjście Mix/Link

Wyjście mono Mix

Podłącz ART 9-AX do innego głośnika lub subwoofera

Aluminiowy radiator

Cichy wzmacniacz bez wentylatora

Stabilny i mocny

DIRECT LINK
WEWNĘTRZNY MIKSER

Przedwzmacniacze klasy studyjnej THAT Corporation®

Skorzystaj z najlepszego mikrofonu, jaki posiadasz, ponieważ ART 9-AX zapewnia Ci najlepszy przedwzmacniacz, jaki można znaleźć w tym segmencie.

W obwodzie przedwzmacniacza mikrofonowego zastosowano najnowszą technologię THAT Corporation, aby zapewnić ultra czysty i precyzyjny sygnał do głośnika.

 

Obsługa na żywo w Twojej kieszeni

Zarządzaj ART 9-AX z Twojego smartfona lub tabletu dzięki LiveRemote App

RCF LiveRemote App ułatwia regulację ustawień miksera ART 9-AX, DSP, FX, routingu i Bluetooth®. LiveRemote umożliwia również pełną kontrolę nad wewnętrznym silnikiem ART 9-AX: przywoływanie i zapisywanie presetów, ustawianie pożądanych poziomów głośności, regulację EQ, kompresorów i FX, dostosowywanie i dostrajanie systemu dźwiękowego i wiele więcej. Dostępny dla telefonów i tabletów z systemem Android i iOS.

2100 W

[1400W (LF) + 700W (HF)]

RCF

Przetworniki klasy premium

Wbudowany Mikser

Cyfrowy, sześciokanałowy

Falowód True Resistive

FiRPHASE i Bass Motion Control

Zaawansowany interfejs użytkownika

z panelem dotykowym i zdalnym sterowaniem

Bluetooth ® dla dźwięku stereo i kontroli,

z opcją parowania dwóch głośników

Podwójny przedwzmacniacz combo z 48V

Zasilanie i wejście liniowe Mini-jack stereo

Wewnętrzne kompresory,

EQ, Reverb i Ducker

Obudowa odporna na trudne warunki,

z wzmocnieniem M-Brace

Sparuj go bezprzewodowo za pomocą jednego dotknięcia

Głośnik może być używany samodzielnie, połączony z innym ART, a nawet podłączony do subwoofera. Wydobądź najlepsze brzmienie swojego systemu dzięki 5-pasmowemu equalizerowi, opóźnieniu wyjścia i wbudowanej cyfrowej zwrotnicy z ustawieniami. Możesz połączyć dwa urządzenia ART 9-AX bezprzewodowo, aby uzyskać konfiguracje stereo lub dual mono. Włącz swoje urządzenie mobilne i podłącz je do ART 9-AX, aby uzyskać strumień audio przez Bluetooth ® i zdalne sterowanie zarówno dla pojedynczych, jak i obu sparowanych głośników.

Zestaw narzędzi dla profesjonalnych użytkowników

Dzięki trybowi zaawansowanej kontroli, ART 9-AX to głośnik rozwiązujący problemy, który chcesz zabrać w trasę.

 

Zaawansowane funkcje dla profesjonalnych użytkowników

Wewnętrzny mikser zapewnia wszystkie potrzeby związane z routingiem, a wewnętrzna zwrotnica pomaga używać głośnika z dowolnym subwooferem. Wewnętrzny 5-pasmowy korektor parametryczny pozwala zarządzać dudniącymi przestrzeniami lub rezonansami modalnymi, podczas gdy opóźnienie wyjścia utrzymuje dźwięk zawsze na czasie. Bezprzewodowe sparowanie z innym ART 9-AX jest przydatnym narzędziem, gdy masz fizyczne ograniczenia i nie możesz poprowadzić kabli sygnałowych.

 

Ustawienie RCF SUB w kilka sekund

Dzięki wewnętrznym gotowym presetom dla subwooferów RCF, Twój system dźwiękowy jest idealnie wyrównany i gotowy do występu w kilku krokach. Podłącz swój subwoofer do ART 9-AX, wybierz preset głośnika w menu i jesteś gotowy do gry.

 

Wewnętrzne opóźnienie wyjścia

Kiedy podłączasz wiele głośników na dużą odległość, chcesz usłyszeć dźwięk pochodzący z tego samego źródła. Dzięki zastosowaniu wewnętrznych opóźnień, Twój system dźwiękowy będzie zawsze w odpowiednim czasie (i fazie) dla uszu słuchaczy.

2100 W: najpotężniejszy bezprzewodowy głośnik Bluetooth®

ART 9-AX to najpotężniejszy głośnik na rynku, również przy połączeniu bezprzewodowym.

Połączenie Bluetooth® klasy 1 może odbierać 2-kanałowy strumień audio i zapewnia wyjście stereo lub podwójne mono do parowania z głośnikami RCF wyposażonymi w funkcję AX. Przetestowaliśmy ponad 100 metrów (328 stóp) możliwości działania w wolnym polu. Ciesz się wygodą połączenia Bluetooth®, gdy masz ograniczenia architektoniczne, obszary dla pieszych lub niedostępne połączenia sygnałowe.

Moc, która porusza

Najpotężniejszy wzmacniacz w swojej klasie. Ulepszenia RCF w konstrukcji przetworników sprawiają, że są one mocniejsze i potężniejsze, więc wzmacniacz podąża za ewolucją. Z mocą 2100 W, 2-kanałowy wzmacniacz ART 9 Class-D jest o 50% mocniejszy niż poprzednie modele, zdolny do zarządzania ekstremalnie wysokimi poziomami ciśnienia akustycznego z ultraszybkim atakiem, realistyczną odpowiedzią transjentową i bardzo niską temperaturą strat. ART 9 jest bardzo energooszczędny, więc nie ma potrzeby stosowania wentylatora chłodzącego - wzmacniacz jest przymocowany do solidnego aluminiowego promiennika ciepła w tylnej części urządzenia - bez żadnych ruchomych części. Będąc fizycznie połączonym z wewnętrzną ramą, wzmacniacz jest pewny i solidny w obudowie. Obwód wejściowy charakteryzuje się nową konstrukcją o niskim poziomie zniekształceń z zaawansowanym limiterem bezpieczeństwa, zachowując prawdziwy charakter sygnału wejściowego na wszystkich poziomach. Wszystkie wzmacniacze ART 9 zostały zaprojektowane zgodnie z normą EN62368-1 w celu zapewnienia maksymalnego bezpieczeństwa i wyposażone są w sekcję zasilania impulsowego, łączącą wysoką wydajność z minimalną wagą.

Doskonałe przetworniki

Lekkie i potężne, przetworniki RCF są prawdziwą referencją dla wysokiej wydajności. Wszystkie przetworniki i komponenty serii ART 9 zostały zaprojektowane i wyprodukowane przez RCF.

Wysokie częstotliwości

Nowa konstrukcja cewki 1,75-calowego przetwornika ciśnieniowego z kopułką z poliimidu-kaptonu charakteryzuje się nową technologią łączenia i wzmocnionymi żebrami, dzięki czemu jest 10 razy bardziej wytrzymała niż poprzednie konstrukcje. Przeprojektowany korektor fazy zwiększa czystość dźwięku, poprawiając reakcję na transjenty i polepszając połączenie z przetwornikiem niskich częstotliwości.

Niskie Częstotliwości

Konstrukcja przetwornika niskiej częstotliwości zyskuje większą stabilność przy wyższych prądach, z mniejszymi zniekształceniami i jest bardzo wydajna pod względem odprowadzania ciepła. Kontrola jakości RCF jest bardzo ścisła. Nasze woofery są testowane 200 godzinnym sygnałem ciągłym, aby poddać przetwornik ekstremalnym obciążeniom. Tylko najlepsza konstrukcja woofera może pasować do ART 9.

Bring ART with you

ART 9 może pracować jako główny system lub jako monitor podłogowy. Ta elastyczność sprawia, że jest to inteligentny wybór dla szerokiego zakresu zastosowań w zakresie dźwięku na żywo. Obudowa jest łatwa do przenoszenia, dzięki ergonomicznym uchwytom po obu stronach i na górze. W dolnej części znajduje się stalowy wspornik do montażu na stojaku lub sztycy subwoofera. Każdy model może być również podwieszony, zamontowany na ścianie lub kratownicy przy użyciu wielu punktów mocowania M10 i specjalnych akcesoriów. Od odlewu do ostatecznej tekstury, ART 9 oferuje maksymalną wytrzymałość na intensywne użytkowanie w trasie, doskonale nadaje się również do montażu stacjonarnego.

Na sztycy subwoofera

Na statywie podłowowym

Monitor sceniczny

Poziomo na ścianie/podwieszony

Pionowo na ścianie/podwieszony

Podwieszony

Nowy projekt obudowy

Profesjonalny wygląd obudowy ART 9 jest idealny do wydarzeń na żywo lub zastosowań instalacyjnych. Elegancka obudowa wykorzystuje specjalny polipropylenowy materiał kompozytowy o radykalnie nowej koncepcji konstrukcyjnej. Osłona maskownicy to wytrzymała stal chroniąca zarówno przetworniki jak i porty wentylacyjne. Specjalnie zaprojektowane usztywnienie M łączy cztery wewnętrzne strony obudowy i wzmacniacza, zapobiegając wszelkim odkształceniom w celu uzyskania całkowicie obojętnego korpusu, o zwiększonym tłumieniu akustycznym nawet przy maksymalnych ustawieniach głośności. Pełni on również funkcję struktury wzmacniającej, zapewniając większą odporność na naprężenia mechaniczne.

Falowód True Resistive

Zaawansowany projekt ART9 leży w obudowie głośnika. Nowy falowód True Resistive Waveguide jest rezultatem kilku udoskonaleń zarówno w konstrukcji przetworników jak i portów wentylacyjnych przy użyciu Finite Element Analysis, oraz ciągłych pomiarów w komorach bezechowych RCF. Dzięki technologii FiRPHASE, nowemu kształtowi i rozmieszczeniu portów, głośnik działa teraz jako jedno idealne źródło dla doskonałego obrazu dźwiękowego. Pod względem akustycznym falowód TRW naśladuje pozbawione rezonansu obciążenie czysto rezystancyjne, redukując zniekształcenia wysokich częstotliwości występujące w klasycznej tubie. Dzięki asymetrycznemu kształtowaniu dźwięku, kąt pokrycia falowodu zapewnia stałą kierunkowość do całego obszaru odsłuchowego i ulepszoną panoramę stereo.

Poszukując rozszerzonego basu o zwiększonej wydajności, inżynierowie RCF znaleźli sposób na usunięcie filtra górnoprzepustowego, zastępując go przyszłościowym podejściem. Przedstawiamy BMC (Bass Motion Control), nowo zaawansowaną funkcję zarządzania ekskursją woofera. Głośniki wyposażone w BMC mogą obsługiwać najniższe słyszalne częstotliwości bez wpływu na stabilność głośnika niskotonowego, z rozszerzoną liniowością i lepszą integralnością dźwięku.

Metoda BMC działa poprzez stworzenie pełnej mapy dynamicznego zachowania głośnika niskotonowego, w celu wygenerowania niestandardowego algorytmu, który ogranicza jedynie nadmierne wychylenia. Daje to całkowitą swobodę reprodukcji sygnału do przetwornika. Kiedy filtry górnoprzepustowe normalnie chronią ruch głośnika niskotonowego przed destrukcją, ale zmieniają zachowanie fazy, nowy algorytm BMC łamie konwencjonalną regułę. W połączeniu z technologią FiRPHASE, ART 9 oraz NX 9 posiadają poziom wydajności audio DSP nigdy nie osiągnięty w tym zakresie głośników.

Nowa perspektywa na liniowość

Głośniki RCF zostały zaprojektowane z wykorzystaniem autorskiej i zaawansowanej cyfrowej technologii FiR, pomyślanej tak, aby dostarczyć słuchaczowi transparentny dźwięk, absolutną czystość i doskonałe obrazowanie. Specjalne filtry FiRPHASE pozwalają na spójną dystrybucję dźwięku dla wszystkich słuchaczy bez zniekształceń fazowych, zapewniając minimalne latencje w systemie.

Tutoriale

Naucz się jak używać Art 9-AX

Katalog Produktów