RÜFÜS DU SOL z KV2 w Pradze w liczącym 3.000 miejsc Forum Karlin

2022-09-30

Wielokrotnie nagradzany australijski zespół RÜFÜS DU SOL jest obecnie w trakcie światowej trasy koncertowej, która zaprowadziła ich do Europy, a następnie do USA i zakończyła się w Australii (przez Nową Zelandię) pod koniec roku. Grupa odniosła ogromny sukces w rodzimej Australii i od tego czasu przeniosła się do Los Angeles, aby zwiększyć swoją międzynarodową reputację - najwyraźniej jest ona już ugruntowana, ponieważ zespół otrzymał właśnie 2022 nagrodę Grammy za Najlepsze Nagranie Taneczne za "Alive", główny singiel z ich czwartego albumu studyjnego "Surrender". W ramach swojej europejskiej trasy koncertowej, trio zagrało ostatnio z wyprzedanym koncertem w Pradze w liczącym 3.000 miejsc Forum Karlin, używając flagowego systemu KV2 VHD5.

Współpraca RÜFÜS DU SOL z KV2 rozpoczęła się na poważnie w zeszłym roku na początku 2021 roku, kiedy to dyrektor wsparcia technicznego KV2 na region APAC, Angus Davidson - sam będący cenionym inżynierem FoH - spotkał się z Camem Trewinem, pochodzącym z Melbourne inżynierem dźwięku studyjnego i live.

Cam nagrał live set z RÜFÜS DU SOL w The Joshua Tree na pustyni Mojave, który został zmiksowany w Dolby Atmos na potrzeby teledysku w Los Angeles - wyjaśnia Davidson. Powiedziałem mu o Red Road Immersive, studiu Dolby Atmos, które zbudowałem podczas lockdownu. Następnie porozmawiał z zespołem i zdecydowali się zremiksować live set w Red Road, aby wydać go na Apple Music.

Studio opiera się na 14 x głośnikach KV2 z serii EX i jest pierwszym studiem w APAC, które uzyskało certyfikat Dolby. Trewin był pod ogromnym wrażeniem brzmienia systemu KV2 9.1.4 Dolby Atmos, podobnie jak Dale Becker z Becker Mastering w LA, który skomentował:

Wow, przyjacielu, robisz całkiem niesamowitą robotę. To doskonale przekłada się na mój obiekt. Jestem pod wrażeniem!

Set na żywo trafił na numer 3 na playliście Apple Spatial Hits i nadal jest tam na szczycie ponad rok później.

Przejdźmy do sierpnia 2022 roku i RÜFÜS DU SOL są w Pradze w ramach swojej europejskiej trasy. Pojawia się okazja, aby zespół użył flagowego systemu VHD5 firmy KV2, a dzięki niezwykle pozytywnym doświadczeniom Trewina z produktami KV2 w Red Road Immersive, a następnie w legendarnym nowojorskim klubie Avant Gardner, wykorzystuje szansę.

RÜFÜS grał Cityfox Odyssey podczas Sylwestra w Avant Gardner w tym roku i pokochali go - zauważa Davidson. Avant Gardner jest jedną z naszych największych instalacji VHD5 do tej pory i brzmi niesamowicie. Cam był zachwycony, że mógł użyć jednego w Pradze.

We współpracy z brytyjską firmą produkcyjną Production Value, która była odpowiedzialna za europejską część trasy, KV2 dostarczyła system VHD5 dla głównego systemu lewego i prawego, plus 16 subwooferów VHD4.21 połączonych z 4 subwooferami VHD2.18J w konfiguracji kardioidalnej. 4 x EX26 zapewniały wypełnienie frontu.

Wspaniale było usłyszeć jak system VHD5 rozciąga swoje nogi na koncercie RÜFÜS DU SOL - dla mnie to naprawdę potwierdziło jego pozycję jako najlepszego wielkoformatowego systemu point source na planecie, - mówi Davidson.

Cam Trewin był równie entuzjastyczny:

Byłem pod wrażeniem mocy wyjściowej systemu VHD5 oraz równomiernego pokrycia i przejrzystości w górnej części pasma. Subwoofery miały świetne detale i odpowiedź, szczególnie w przypadku takiego show jak RÜFÜS DU SOL, który wymaga czystego, niezniekształconego dźwięku z mocnym dołem.

Katalog Produktów