RCF HDL 6-A dodaje wyrazistości parafii św. Jakuba Aposotła

2021-09-06

Parafia św. Jakuba Apostoła z dumą służy lokalnej społeczności katolickiej w Hoppers Crossing od ponad dwóch dekad. Mając na uwadze szybki wzrost populacji na zewnętrznych zachodnich przedmieściach Melbourne na przełomie wieków, miejscowi proboszczowie z pobliskiej Misji św. Piotra Apostoła zakupili dziesięcioakrową łąkę pszenicy, która stała się przyszłą siedzibą Szkoły Podstawowej św. Piotra Apostoła i jej kościoła, parafii św. Pierwotnie zbudowany w 2000 roku, kościół stał się wielokulturowym centrum nabożeństw i działań wspólnotowych. Pod koniec 2019 roku kościół wszedł w fazę całkowitej przebudowy, z konstrukcją przeprojektowaną od podstaw, aby pomieścić zmodernizowane zaplecze i rosnącą bazę społeczności. W ramach przeprojektowania, profesjonaliści AV z RTR Productions byli konsultowani w sprawie dostawy i konfiguracji nowego systemu PA, który spełniałby potrzeby kościoła. System RCF HDL 6-A line array został wybrany dla parafii i zainstalowany przez specjalistę od integracji, firmę Digital Link Solutions. Drew Menard, dyrektor generalny RTR Productions, wyjaśnia dlaczego wybrano system RCF HDL: "Ponieważ parafia jest miejscem wielokulturowym, uczestnikami nabożeństwa są często osoby, dla których angielski jest drugim językiem, co sprawia, że wzmocnienie głosu jest priorytetem.

Parafia była skłonna zainwestować w rozwiązanie HDL, aby zapewnić zrozumiałość mowy w tej przestrzeni. System line array daje nam większą kontrolę nad tym, gdzie dostarczany jest dźwięk, zapewniając wyrazistość głosu, a jednocześnie jest wystarczająco wydajny, aby sprostać wymaganiom lekkiej i umiarkowanej muzyki na żywo.

Parafia św. Jakuba Apostoła posiada 3 x moduły HDL 6-A dla każdej strony, każdy indywidualnie zdolny do imponującego 131 dB max SPL, z liniowym pasmem przenoszenia 65Hz - 20,000Hz. HDL 6-A firmy RCF jest nisko ważącym, ultra-kompaktowym systemem line array, zaprojektowanym dla stałej, długoterminowej wydajności. Połączenie pełnego zakresu, wysokiej jakości reprodukcji dźwięku i niskoprofilowej estetyki pomogło ugruntować pozycję technologii HDL włoskiej marki jako wysoce niezawodnej opcji dla profesjonalistów poszukujących liniowych matryc głośnikowych w dyskretnej obudowie. "System HDL z łatwością zebrał pochwały od czasu jego instalacji, ale jeszcze wcześniej architekci ze Smith + Tracey, którzy nadzorowali przebudowę parafii, byli pod wrażeniem możliwości systemu. Smith + Tracey byli bardzo skupieni na ogólnym wyniku dla klienta - w tym na akustyce - i zamierzali dodać do budowy materiały pochłaniające odbicia. Jednak po zapoznaniu się z możliwościami systemu HDL, doszli do wniosku, że lepszym rozwiązaniem będzie zainwestowanie w kontrolę nad dźwiękiem poprzez line array, zamiast prostszej kombinacji nagłośnienia i obróbki akustycznej. Dzięki swojej bogatej w funkcje konstrukcji, zaawansowanemu przetwarzaniu DSP oraz technologii wyrównania fazowego FiRPHASE, RCF HDL 6-A był idealnym wyborem aby poprawić zrozumiałość mowy i wrażenia słuchowe w parafii.

Katalog Produktów