KV2 świętuje nie jedną, ale dwie nagrody Mondo*DR!

2021-08-02

Z przyjemnością informujemy, że firma KV2 Audio otrzymała w tym roku aż dwie prestiżowe nagrody Mondo*DR. Pierwsza z nich dotyczyła Vienna Volksoper, która zwyciężyła w kategorii sal koncertowych, a druga - zgłoszona przez  rumuńskiego partnera handlowego, firmę AudioVision - dotyczyła pływającego obiektu imprezowego Alezzi Yacht, który zwyciężył w kategorii obiektów wielofunkcyjnych.

Wiedeńska Volksoper, czyli Opera Ludowa, jest wiodącym teatrem operetkowym w Europie i największym wiedeńskim teatrem operowym, muzycznym, koncertów klasycznych i baletu, oferującym jeden z najbardziej zróżnicowanych programów muzycznych w kraju. Nowy system został zaprojektowany przez utalentowanego dyrektora ds. technologii dźwięku i mediów Volksoper, Martina Lukesha, który miał bardzo jasną wizję tego, czego chciał. Ze względu na bardzo zróżnicowane wymagania stawiane systemowi, który jednego wieczoru może grać klasyczny balet, a następnego musical rockowy, Lukesh zaprojektował kilka systemów w jednym, a dzięki nowemu narzędziu diagnostycznemu, monitorującemu i sterującemu KV2 szybko i łatwo przełącza się pomiędzy różnymi konfiguracjami.  "Jestem zachwycony nowym systemem KV2 na każdym poziomie" - mówi Lukesh. "Nasi widzowie zasługują na to, co najlepsze, a jeśli chodzi o mnie, to jest to właśnie to".

Innowacyjny system KV2 w wiedeńskim teatrze opery Volksoper

W przypadku Alezzi Yacht jest to prawdopodobnie pierwszy przypadek wygranej katamaranu w kategorii obiektów wielofunkcyjnych, ale świadczy to o oryginalności projektu i zasłużonej wygranej firmy AudioVision, która zaprojektowała wysokiej jakości system AV w całym obiekcie - oczywiście w oparciu o KV2.

Alezzi Yacht, z siedzibą w rumuńskim porcie Navodari, oferuje rejsy wzdłuż pięknego wybrzeża Morza Czarnego, z wykwintnym jedzeniem, koktajlami i przepychem oraz zapierającymi dech w piersiach widokami na tętniący życiem kurort plażowy Mamaia i miasto Konstanca. Zadaniem firmy AudioVision było stworzenie wysokiej jakości systemu AV na wszystkich trzech pokładach. "Zdecydowaliśmy, że KV2 będzie idealnym rozwiązaniem audio ze względu na niski poziom zniekształceń, bardzo wysoką rozdzielczość i możliwość pokrycia dużych powierzchni przy stosunkowo niewielkiej ilości sprzętu", mówi Vasile Mara z firmy AudioVision.

Każdy pokład miał swoje specyficzne wyzwania, od braku wysokości sufitu na dolnym pokładzie po zmaganie się z żywiołami na górnym pokładzie. "Firma KV2 znalazła rozwiązanie na wszystko. Alezzi Yacht jest zdecydowanie najlepiej brzmiącym miejscem imprezowym nad Morzem Czarnym!"

KV2 żegluje po Morzu Czarnym z Alezzi Yacht

Katalog Produktów