KV2 żegluje po Morzu Czarnym z Alezzi Yacht

2021-07-26

Alezzi Yacht to wysokiej klasy katamaran o wymiarach 42m x 18m i pojemności 1000 osób, przeznaczony wyłącznie do celów związanych z przyjemnością i dobrą zabawą. Alezzi Yacht, z siedzibą w rumuńskim porcie Navodari, oferuje rejsy wzdłuż pięknego wybrzeża Morza Czarnego, z wykwintnym jedzeniem, koktajlami i przepychem oraz zapierającymi dech w piersiach widokami na tętniący życiem nadmorski kurort Mamaia i miasto Konstanca.

Popołudniowy rejs jest przeznaczony dla całej rodziny, podczas gdy wieczorny rejs jest zarezerwowany dla tych, którzy szukają atmosfery pełnej zabawy. Każda dobra impreza wymaga dobrego nagłośnienia, a Alezzi Yacht nie jest tu wyjątkiem - firma AudioVision, specjalista w dziedzinie AV z Konstancy, została poproszona o zaprojektowanie, dostarczenie i zainstalowanie kompleksowego systemu AV na całym katamaranie. Firma AudioVision wybrała KV2 Audio jako najlepsze rozwiązanie.

Firma AudioVision miała za zadanie uzupełnić to miejsce o profesjonalny sprzęt nagłośnieniowy i oświetleniowy, efekty specjalne i ekrany LED, aby stworzyć wrażenie prawdziwego "festiwalu jachtowego". Mieliśmy szczęście, że mogliśmy uczestniczyć w projekcie od wczesnych etapów budowy, co znacznie usprawniło integrację AV - zauważa dyrektor generalny AudioVision, Vasile Mara. Zdecydowaliśmy, że KV2 będzie idealnym rozwiązaniem audio ze względu na niski poziom zniekształceń, niezwykle wysoką rozdzielczość i możliwość pokrycia dużych obszarów przy użyciu stosunkowo niewielkiej ilości sprzętu, co jest ważne, gdy ma się ograniczone możliwości przestrzenne, co nieuchronnie ma miejsce na łodzi. Wszystkie elementy głośnikowe zostały dostarczone w kolorze białym, aby jak najlepiej wtopić się w otoczenie.

Alezzi Yacht posiada trzy pokłady, z których każdy oferuje inne wrażenia. Na dolnym pokładzie znajduje się wykwintna restauracja, w której goście mogą delektować się relaksującym brunchem lub drinkiem, podziwiając widoki na morze przez okna lub panoramiczną podłogę. Pokład środkowy to klub, w którym imprezowicze mogą bawić się bez narażania się na łaskę żywiołów, a pokład górny to klub na świeżym powietrzu, gdzie imprezowicze mogą naprawdę się wyszaleć.

W przypadku dolnego pokładu największym wyzwaniem był brak wysokości sufitu, a my potrzebowaliśmy systemu, który mógłby obsługiwać zarówno muzykę na żywo, jak i DJ-a i odpowiednio pokryć całą przestrzeń Zdecydowaliśmy się na pełnozakresowy system ESR212, któremu towarzyszyły subwoofery ES2.6. Seria ESR jest idealna dla tej przestrzeni, oferując szeroką dyspersję i czystą, szczegółową reprodukcję w niskoprofilowym formacie.

Pokład środkowy to również szeroka, otwarta przestrzeń, ale o większej wysokości sufitu. Jako dedykowany klub, wymagaliśmy tutaj wysokiej wydajności SPL i równomiernego pokrycia. System SL jest idealnym systemem do klubu dzięki ogromnym SPL generowanym z małej obudowy, szerokiemu pokryciu w poziomie i niezwykle wysokiej jakości dźwięku. Użyliśmy dwóch par SL412 uzupełnionych subami VHD2.18J oraz kilku ESD10s i ESD12s jako outfill'ów. Brzmi to niesamowicie!

Ostatnim wyzwaniem było wyposażenie górnego pokładu, który jest całkowicie otwarty na żywioły, z wyjątkiem kilku żagli zacieniających.

Oczywiście tutaj największym problemem jest wiatr i oczywiście potrzeba wysokich SPL i równomiernego pokrycia, pomimo wiatru. Górny pokład to obszar przeznaczony na najdziksze imprezy, więc potrzebowaliśmy systemu z dużą siłą Podwójny system ES firmy KV2 jest idealnym rozwiązaniem, ponieważ jest niewiarygodnie mocny jak na swój rozmiar. Użyliśmy pary ES1.0 na stronę, umieszczonych nad parą subów ES1.8 i ES2.6 na stronę, uzupełnionych kilkoma wypełnieniami ESD6, wszystkie dostarczane w wersji w pełni odpornej na warunki atmosferyczne. Pojedynczy system ES1.0 jest w stanie zapewnić nagłośnienie dla około 1000 osób, a podwójny system ES oferuje pokrycie do 3000 osób. Wdrażając podwójny system ES na stronę w połączeniu z pojedynczymi 18-calowymi i podwójnymi 15-calowymi subwooferami, możemy zapewnić, że cały górny pokład zostanie zalany wysokoenergetycznym, wysokiej jakości dźwiękiem, niezależnie od tego, jaka pogoda nas zaskoczy, a my nadal będziemy mieli miejsce na zapas! Oczywiście żaden system klubu tanecznego nie byłby kompletny bez wysokiej jakości monitoringu DJ-skiego, a KV2 ma odpowiedź również na to pytanie - użyliśmy pary EX10 dla dolnego i środkowego pokładu oraz pary mocniejszych EX12 dla górnego pokładu imprezowego.

Alezzi Yacht

Katalog Produktów