ART Di-Boxy

2016-08-16

DI-Box’y to urządzenia stosowane w systemach pro-audio, których głównym zdaniem jest symetryzacja sygnału . Dzięki symetryzacji, sygnał staje się do 90% bardziej odporny na zakłócenia, dzięki czemu można go przesyłać na duże odległości.  Ale to jeszcze nie wszystko. Inną, jakże przydatną funkcją, jest separacja sygnałów wejścia od wyjścia. W praktyce umożliwia to zabezpiecza przed powstawaniem tzw. pętli masy.

Te małe urządzenia od dawna stosowane przez profesjonalistów, zyskują coraz większą popularność i zainteresowanie w gronie ludzi zaczynających dopiero swoją przygodę z muzyką na scenie czy też w studio.

W bogatej ofercie firmy ART, znalazła się również cała grupa Di-Boxów, pośród której na pewno każdy znajdzie coś odpowiedniego dla siebie.

dADB to najmłodszy braciszek w rodzinie Di-Box’ów ART. Oferuje dwa niezależne, wysokiej jakości, aktywne interfejsy. Zastosowana nowoczesna, bardzo cicha elektronika, sprawia, że symetryzowany sygnał wyjściowy zawiera minimalny poziom szumów. Urządzenie to zapewnia niezwykle płaskie i szerokie pasmo przenoszenia co czyni go urządzeniem bardzo uniwersalnym. Każdy z kanałów został zaopatrzony w wejście 1/4” jack o wysokiej impedancji wyjście bezpośrednie 1/4" jack, oraz wyjście symetryczne XLR. Dodatkowo na każdym z kanałów do dyspozycji mamy również tłumik wejścia (0, -20, -40 dB), przełącznik rozłączenia masy i odwrócenia fazy, oraz załączany dolnoprzepustowy filtr Bessela.

DI-Box może być zasilany bateryjnie 9V, lub Phantomowo z miksera. Przy zasilaniu bateryjnym, charakteryzuje się bardzo niskim poborem mocy, dzięki czemu może na niej pracować ponad 100h.

W tej samej serii, firma ART zaproponowała jeszcze dwa pasywne Direct Boxy, a mianowicie PDB i dPDB.

Pierwszy z nich PDB, to Pasywny DI-Box 1-kanałowy z tłumikiem -10dB/-20dB oraz rozłączeniem masy. Wyposażono go  w wejście jack 1/4”, wejście/wyjście bezpośrednie jack 1/4”, wyjście XLR symetryczne.

dPDB jest większą, dwukanałową propozycją,  gdzie do dyspozycji mamy tłumik -10dB/-20dB oraz przełącznik rozłączenia masy, 2 wejścia jack 1/4”, 2 wejścia/wyjścia bezpośrednie jack 1/4”, 2 wyjścia XLR symetryczne.

Wszystkie trzy Di-Boxy zamknięto w Kompaktowej i jakże solidnej obudowie wykonanej ze stali. Solidne wykonanie wszystkich  elementów gwarantuje niezrównaną, długoterminową niezawodność podczas użytkowania w różnych warunkach.

To jeszcze nie wszystko!!!

Dobrze już znane na polskim rynku Di-Boxy xDirect i zDirect, charakteryzujące się w estetyczną, kompaktową obudową, którą opatrzono w gumowe boki, zapewniające trwałość i bezawaryjne działanie tych urządzeń, doczekały się swoich dwukanałowych wersji.

xDirect to aktywny DI-Box mono z wejściem instrumentalnym jack 1/4”, XLR oraz wyjściem nisko-impedancyjnym XLR oraz wyjściem bezpośrednim jack 1/4”. DI-Box wyposażony został także w filtr górno-przepustowy, tłumik sygnału: -20dB/-40dB, przełącznik fazy oraz rozłączanie masy.

Dual xDirect oferuje dwa niezależne, wysokiej jakości, aktywne interfejsy. Każdy z kanałów wyposażony został w wejście instrumentalne XLR, a także wejście jack 1/4" (tzw. złącze combo XLR/jack 1/4"), wyjście nisko-impedancyjne XLR, oraz wyjście bezpośrednie jack 1/4”. Dodatkowo każdy kanał posiada tłumik sygnału: -30dB, oraz przełącznik rozłączenia masy.

Zarówno xDirect jak i Dual xDirect może być zasilany bateryjnie 9V, lub Phantomowo z miksera. Przy zasilaniu bateryjnym, charakteryzują się bardzo niskim poborem mocy, dzięki czemu mogą na niej pracować ponad 100h.

zDirect to z kolei pasywny DI-Box mono z wejściem instrumentalnym jack 1/4” oraz wyjściem nisko-impedancyjnym XLR oraz wyjściem bezpośrednim jack 1/4" DI-Box wyposażony został także w filtr górno-przepustowy, tłumik sygnału: -20dB/-40dB, przełącznik fazy oraz rozłączanie masy.

Dual zDirect tak jak jego jednokanałowy poprzednik jest również DI‑Boxem całkowicie pasywnym. Każdy z dwóch niezależnych interfejsów zaopatrzony został w wejście instrumentalne jack 1/4”, wyjście nisko-impedancyjne XLR, oraz wyjście bezpośrednie jack 1/4”. To zgrabne urządzenie na każdym z kanałów posiada również tłumik sygnału: ‑20/‑40dB, załączany filtr dolnoprzepustowy, przełącznik fazy, oraz rozłączanie masy.

Katalog Produktów