Sonipro ulepsza Zgromadzenie Powszechne Urugwaju za pomocą KV2

2024-02-28
Galeria zdjęcie 1 Galeria zdjęcie 2 Galeria zdjęcie 3 Galeria zdjęcie 4 Galeria zdjęcie 5 Galeria zdjęcie 6 Galeria zdjęcie 7 Galeria zdjęcie 8 Galeria zdjęcie 9 Galeria zdjęcie 10

Montevideo, Urugwaj - Pałac Legislacyjny w stolicy Urugwaju Montevideo to imponujący budynek w stylu grecko-rzymskim zbudowany na początku XX wieku. Jest siedzibą Zgromadzenia Powszechnego - organu ustawodawczego rządu Urugwaju - składającego się z Izby Senatorów i Izby Reprezentantów. Specjaliści Pro Audio Sonipro - również z siedzibą w Montevideo - wygrali przetarg na zaprojektowanie, dostawę i instalację nowego systemu audio w Izbie Obrad Izby Reprezentantów. Sonipro zdecydowało się na elegancki system KV2 Audio wspierany przez cyfrową konsolę mikserską PreSonus.

"Największym wyzwaniem było osiągnięcie najwyższej jakości dźwięku i zrozumiałości wymaganej przez projekt bez wpływu na estetykę pomieszczenia", wspomina dyrektor Sonipro, Victor Barsamian. "Nie mogliśmy zmienić żadnego z punktów zawieszenia, ponieważ pracowaliśmy w zabytkowym budynku, a instalacja musiała pozostać tak dyskretna, jak to tylko możliwe. KV2 był dla mnie oczywistym wyborem, biorąc pod uwagę najwyższą jakość dźwięku tej marki - i wybrałem ESD36 ze względu na jego bardzo wysoką wydajność, szczególnie w zakresie wokalu, oraz ze względu na jego elegancką i dyskretną estetykę ".

Barsamian zdecydował się na cztery pełnozakresowe, trójdrożne systemy głośnikowe ESD36 od KV2 zasilane przez wzmacniacz KV2 ESP2000D, który można skonfigurować za pomocą panelu przedniego lub zdalnie za pomocą narzędzia KV2 Control & Diagnostics Tool. Cyfrowy mikser PreSonus StudioLive Series III 32SC i stagebox uzupełniły modernizację dla Izby Reprezentantów. Sonipro dodało drugi mikser i mniejszy stagebox dla parlamentarnego kanału telewizyjnego, aby zapewnić taką samą jakość i parametry.

"Początkowo specyfikacja obejmowała sześć głośników, ale jakość, szczegółowość i pokrycie uzyskane dzięki zaledwie czterem ESD36 znacznie przekroczyły ich oczekiwania" - zauważa Barsamian. "Osiągnęliśmy gładki, jednorodny dźwięk w całym audytorium, mimo że jest to miejsce o trudnej charakterystyce akustycznej ze względu na wysoki kopulasty sufit, marmurowe fasady i ogólnie przepastny charakter pomieszczenia. Nie mogli uwierzyć, że udało nam się uzyskać tak wysokiej jakości dźwięk i jednolite pokrycie przy użyciu zaledwie czterech paczek! Wszyscy są zachwyceni rezultatami".

Szef działu AV w Izbie Reprezentantów, Oscar Suárez, w pełni się z tym zgadza: "Od pierwszych testów podczas instalacji byłem w stanie docenić wysoką wydajność i jakość dźwięku uzyskaną dzięki nowemu sprzętowi", mówi. "Po zakończeniu instalacji i regulacji EQ, czystość i jasność dźwięku w każdym punkcie pomieszczenia była natychmiast widoczna. Nowy system z łatwością spełnił przewidywania symulacji akustycznej. Chciałbym również podkreślić profesjonalizm, z jakim technicy Sonipro wymienili istniejący sprzęt i szczególną dbałość o zachowanie estetyki miejsca z nową instalacją".

www.sonipro.uy

Katalog Produktów