RCF Sound Rocks the ROC w klubie nocnym ESSEX

2024-02-08
Galeria zdjęcie 1 Galeria zdjęcie 2 Galeria zdjęcie 3 Galeria zdjęcie 4

Rochester, Nowy Jork - Znajdujący się w dzielnicy Rochester Neighborhood of the Arts District, Essex to nowy lokal muzyczny, który ma szansę stać się jednym z głównych miejsc koncertowych w mieście, ostatnio rezerwując takie zespoły jak Joywave i Danielle Ponder. W dzielnicy, w której znajduje się bardzo niewiele lokali muzycznych, sala muzyczna jest świetnym dodatkiem do okolicy, wprowadzając nocne życie do mieszanych miejskich kompleksów mieszkalnych i starych kompleksów przemysłowych. Essex pozwoli większej liczbie krajowych zespołów koncertujących w zachodnim Nowym Jorku wybrać Rochester, w przeciwieństwie do sąsiednich miast, takich jak Syracuse czy Buffalo.

Głównym celem tego miejsca jest zaprezentowanie krajowych artystów, którzy w przeciwnym razie mogliby przejechać obok Rochester - mówi Dave Drago, kupujący talenty i jeden z 4 współwłaścicieli Essex. Drago został poproszony przez SCN Hospitality, imponującą grupę restauracyjną z siedzibą w Rochester, o nadzorowanie projektowania systemów obiektu na każdym poziomie doświadczenia koncertowego. Gościnność SCN naprawdę błyszczy w całym Rochester. Naszą wizją związaną z Essex było dodanie do tego portfolio realnego miejsca koncertowego, oferującego ludziom piękną przestrzeń, w której mogą cieszyć się dobrą muzyką i świetną obsługą. Drago działa w branży audio i muzycznej od ponad 20 lat.

Drago zaczynał jako właściciel studia i inżynier, po czym rozpoczął karierę w Ameryce Północnej, zdobywając doświadczenie jako artysta i menedżer tras koncertowych, producent, autor tekstów, dyrektor muzyczny, muzyk koncertowy, a przede wszystkim dyrektor generalny cieszącej się uznaniem serii sezonowych koncertów Concerts at Point of The Bluff w Finger Lakes.

"Byłem po prawie każdej stronie większości transakcji w branży muzycznej, wspomina Drago. Chcę mieć pewność, że wszystkie potrzeby interesariuszy są spełnione podczas projektowania i wdrażania systemów audio.

Kiedy w sierpniu 2023 roku rozpoczęła się budowa, odbywała się ona w szalonym tempie, angażując ekipy 20 wykonawców jednocześnie do rozbiórki, a następnie nowej konstrukcji, inscenizacji i nagłośnienia. Kiedy rozpoczęły się poszukiwania systemu Essex House, Drago znał już swoją markę, którą wybrał dla tego miejsca.

Wiedziałem, że produkty RCF mają świetną reputację, i RCF był jedynym systemem, którego chcieliśmy w naszej sali muzycznej.

Współpracując z RCF House Audio Images z Batavii w Nowym Jorku, Drago dowiedział się, że mają w ofercie gotowe rozwiązanie.

Kiedy rozmawiałem z Joe Barnesem, zasugerował kolumny HDL 30-A [2x4] z trzema subwooferami SUB 9006 - wszystkie były dostępne i gotowe do instalacji - wspomina Drago. Nie mogliśmy działać wystarczająco szybko, aby zainstalować system, tak szybko, jak wszystko się poruszało, czułem, że osiągnęliśmy nasz krok.

Joe Barnes, wiceprezes ds. operacyjnych w Audio Images wspomina:

Kiedy Dave skontaktował się z nami i wyjaśnił, że chcą stworzyć najlepsze miejsce w Rochester, RCF był jedynym wyborem. Dzięki głośnikom HDL 30-A, SUB 9006 i HDL 6-A, system idealnie pasował do tego pomieszczenia. Po tym, jak RCF wszedł i pomógł dostroić system, wierzę, że nie ma sali w Rochester, która brzmiałaby lepiej. Dodatkowo Essex dodał monitory NX 915-SMA i otrzymał wiele pochwał za ich klarowność i uderzenie w innych systemach, które wdrażamy. RCF dostarcza kompletne rozwiązanie, - podsumowuje Barnes.

Właścicielami Essex są (na zdjęciu od L do R) Mack Hartman, Dave Drago, Josh Miles i Zach Mikida. Czterech współwłaścicieli pracuje pilnie jako jednostka, aby zapewnić każdy poziom wrażeń koncertowych, mając na uwadze jakość i gościnność. Estetyka obiektu nawiązuje do jego industrialnej przeszłości i obejmuje dwa bary, scenę zbudowaną na zamówienie, zielone pomieszczenia akomodacyjne i światowej klasy system dźwiękowy RCF.

 

 

Katalog Produktów