Procedura poprawnego stackowania systemu HDL26-A

2020-07-08

W tym artykule wyjaśnimy procedurę dla prawidłowego montażu stackowanego systemu HDL26-A. Będziemy grać sześcioma modułami na subwooferze SUB9004-AS. Procedura jest taka sama dla HDL6-A który posiada taką samą mechanikę.

 

Upewnijmy się że posiadamy  wszystkie niezbędne akcesoria którymi są:

  • fybrar - rama montażowa
  • zaczep do montażu flybara na subwooferze
  • łącznik do połączenia i ustawienia kąta pierwszego modułu.

W pierwszej kolejności musimy przygotować flybar usuwając ruchome elementy, które nie będą przydatne przy stackowaniu systemu. Wysuńmy dwa piny i usuńmy listwę.

Teraz odkręćmy trzy stopki umieszczone z przodu flybara, które służą do stabilizacji systemu po zamocowaniu łącznika. W tym miejscu odwróćmy flybar i wkręćmy stopki do dedykowanych otworów, tak głęboko jak się da.

Wkręćmy łącznik mocujący do subwoofera przez co zachowa prawidłowe mocowanie.

Teraz  wsuńmy piny w odpowiadające otwory, i żeby zapewnić stabilność flybara, musimy wykręcić trzy stopki do momentu aż będą miały kontakt z subwooferem, przez co flybar nieco się uniesie, wystarczająco żeby uzyskać stabilność.

Odłącz przednie piny żeby umożliwić pozycjonowanie i zablokować pierwszy moduł.

Teraz zamocujmy łącznik do zamocowania pierwszego modułu w oznaczonej pozyji, pamiętając o prawidłowym kierunku.

W tym miejscu umieśćmy pierwszy moduł i osadźmy dwa przednie piny wykorzystując te przymocowane do flybara. Piny przymocowane do każdego z modułów służą do zamocowania następnego modułu.

Nasz projekt opracowany w Ease Focus zapewnia pokrycie obszaru o długości 30 metrów które w zakresie od 15-go do 30-go metra wznosi się na wysokość 6 metrów. Dla tego kąty wynoszą: 0º dla pierwszego modułu i 2º dla pięciu następnych modułów.

Żeby prawidłowo ustawić kąt dla pierwszego modułu, musimy dopasować na łącznikach otwory z odpowiednią wartością kąta.

W tym miejscu, podążając za danymi z projektu, ustawmy następny moduł. W pierwszej kolejności osadźmy dwa piny żeby zabezpieczyć przód,

a następnie osadźmy tylny pin w odpowiednim otworze wskazanym przez projekt. W tym przypadku 2º. Żeby zakończyć montaż, przy kolejnych modułach postępuj zgodnie z tą samą procedurą.

Przypominamy że z powodów stabilności i bezpieczeństwa nie można budować systemu stackowanego większego niż 6 modułów.

Katalog Produktów