RCF HDL10-A w CKiS Sępólno Krajeńskie

2020-07-03

Centrum Kultury i Sztuki w Sępólnie Krajeńskim wyposażyło się w system liniowy RCF HDL10-A z dedykowanymi subwooferami RCF HDL15-AS.

Sępólno Krajeńskie, miasto położone w pięknej okolicy w województwie kujawsko-pomorskim. Na potrzeby miejscowego Centrum Kultury i Sztuki przy współpracy z firmą Kam-i Music Media dostarczyliśmy system wyrównany liniowo, składający się na początek z 6 modułów RCF HDL10-A, podpartych w zakresie niskich częstotliwości 4 subwooferami RCF HDL15-AS.

Z założenia system ma być lekki, mobilny i umożliwiać szeroki wachlarz zastosowań. Specyfika działalności centrum wymagała by system można podwiesić lub postawić na statywie. Poza sytuacjami plenerowymi, ma również służyć jako dogłośnienie pierwszych rzędów do zainstalowanego już systemu na sali widowiskowej. Z powyższych powodów do zestawu została wybrana została lekka rama RCF Flybar Light HDL10, oraz mocne statywy z windą RCF AC PMX.

Podczas dostarczenia sprzętu została przeprowadzona prezentacja, oraz szkolenie w zakresie projektowania systemu, montażu oraz elementów strojenia.

Staranny projekt akustyczny, bezkompromisowe przetworniki i unikatowa kompozytowa obudowa, sprawia że design HDL 10-A jest preferowanym narzędziem wielu profesjonalistów. Perfekcyjny do pracy z żywym dźwiękiem, oraz niezawodny w instalacjach.

RCF HDL 10-A to idealny wybór gdy wymagany jest nieduży system line array, oraz niezbędne jest szybkie i łatwe ustawienie. System zasilany jest z dwudrożnego, cyfrowego wzmacniacza o 1200 Wat mocy szczytowej, a dźwięk jest przetwarzany przez wydajny wbudowany procesor DSP. Przetwarzanie zawiera korekcję rozmiaru klastra oraz propagację wysokich częstotliwości, oraz specjalne nowe ustawienie dla pracy wewnątrz budynków oraz z dużym zakrzywieniem klastra. System posiada legendarne przetworniki RCF; dwa mocne 8” woofery jako solidna podstawa basowa, i wielkoformatowy driver ciśnieniowy z 2,5” cewką, dający czysty wokal z wysoką precyzją i niesamowitą dynamiką. Wielkoformatowy driver ciśnieniowy RCF to kluczowy atut modułu HDL10-A. Cały zakres wokalu jest przenoszony przez ten przetwornik. Wyśmienita skuteczność, klarowność, wyższe ciśnienia i lepsze pokrycie.

RCF HDL10-A posiada konfigurowalną mechanikę. Kąty pomiędzy modułami są zmienne ze skokiem dwóch stopni. W odróżnieniu do produktów konkurencyjnych z stałym zakrzywieniem, w HDL10-A możliwe jest utworzenie prawdziwego zakrzywienia J lub spiralnego.

RCF HDL15-AS to kompaktowy subwoofer wysokiej mocy zaprojektowany i przeznaczony do podwieszania i integracji w klastrze z systemem RCF HDL10-A, Konstrukcja obudowy bass reflex gwarantuje głęboką ale liniową odpowiedź mocy, a zastosowany woofer z wentylowaną 3,5" cewką minimum strat mocy. Mechanika subwoofera jest kompatybilna z modułami HDL10-A.

Katalog Produktów