Orange Rockerverb 50 Mk III Combo Neo

2023-02-28

Kiedy w 2015 roku projektowano combo Rockerverb 50 Mk III, założeniem było stworzenie najlepszego i najbardziej uniwersalnego wzmacniacza, który sprawdzi się w każdych warunkach. W tym celu inżynierowie firmy wykorzystali lata doświadczeń z poprzednich wersji oraz niezliczone opinie użytkowników. Kanał czysty został poprawiony w celu uzyskania jaśniejszego brzmienia, dłuższego pogłosu, lepszej reakcji i artykulacji niskich tonów oraz naszego charakterystycznego pomarańczowego brzmienia.

Zaprezentowany niedawno przez Orange Amplification wzmacniacz Rockerverb 50 Mk III Combo Neo to nowa wersja modelu sprzed kilku lat, która została w porównaniu z nim odchudzona o kilka kilogramów. Zachowano kształt inspirowanym jedną z najlepszych kolumn  PPC212V.

Aby zmniejszyć ciężar wzmacniacza, w modelu Rockerverb 50 Mk III Combo Neo do budowy skrzyni zastosowano cieńszą o 3mm sklejkę, która nie wpłynęła jednak ani na brzmienie, ani też na zmniejszenie wytrzymałości obudowy. Największa oszczędność wagi wynika jednak z zastosowania nowej pary głośników Celestion Creamback, które zastąpiły stare V30, oszczędzając prawie 3 kg na każdym głośniku dzięki zastosowaniu neodymu, metalu o znacznie większej sile magnetycznej niż standardowy ferryt, co oznacza, że potrzeba mniej materiału, aby osiągnąć te same, doskonałe rezultaty brzmieniowe.

Pozwoliło to zejść z wagą o około siedem kilogramów, przez co nowe lampowe combo 2x 12” waży 31 kg.

Rockerverb 50 Mk III Combo Neo wykorzystuje dwie lampy EL34 oferując maks. moc 50 W (możemy zmniejszyć ją o połowę jeśli zajdzie taka potrzeba). Zastosowano w nim ponadto cztery lampy ECC83/12AX7 i dwie ECC81/12AT7, a do dyspozycji mamy dwa kanały – czysty (Clean) i przesterowany (Dirty). Każdy kanał oferuje oddzielną regulację głośności i własny korektor, a ponadto wzmacniacz ten wyposażono w sprężynowy pogłos i układ Attenuator.
 

Katalog Produktów