Nowe końcówki mocy od RCF, seria QPS

2023-01-19

SERIA QPS

CZTEROKANAŁOWE PROFESJONALNE WZMACNIACZE MOCY

Dodaj energii swojemu brzmieniu

Produkty serii QPS to wysokowydajne, wszechstronne wzmacniacze mocy przeznaczone zarówno do zastosowań koncertowych jak i instalacyjnych, wykorzystujące wyrafinowaną topologię Class-HD z czterema wyjściami jednokanałowymi lub jednym/dwoma wyjściami zmostkowanymi, równoległymi lub stereofonicznymi. Trzy przełączniki dip-switch umożliwiają ustawienie maksymalnego napięcia wyjściowego dla każdego kanału spośród ośmiu wartości. Wysokowydajne radiatory i wentylatory o zmiennej prędkości obrotowej są w stanie wytrzymać najbardziej ekstremalne warunki cieplne, zapewniając stabilną moc wyjściową w czasie. Wysokiej jakości wyjście audio o niskim poziomie zniekształceń, niezawodność RCF oraz standardowe złącza speakON sprawiają, że seria QPS jest bezproblemowym rozwiązaniem dla systemów nagłośnieniowych i stałych instalacji.

Szybka odpowiedź i niskie zniekształcenia
Tryby stereo, równoległy, mostkowy
Kompleksowe obwody ochronne
Chłodzenie o zmiennej prędkości
Wskaźniki ledowe sygnału, klipu, błędu
Limiter na każdym kanale

Moc napędowa zaprojektowana w HD

Nasza technologia wzmacniacza HD charakteryzuje się bardzo wydajną sekcją wyjściową o konstrukcji skoncentrowanej na muzykalności, zachowując naturalne i czyste brzmienie na wszystkich częstotliwościach, z gładkimi wysokimi tonami i zwartym, mocnym niskim końcem. Szyny zasilające stale podążają za sygnałem wejściowym, co zapewnia niezwykłą czystość sygnału przy zachowaniu wysokiej wydajności konstrukcji klasy D. Wzmacniacze QPS można mostkować i zachowują one wysoką niezawodność przy obciążeniach tak niskich jak znamionowe 2 Ohm.

Niezwykła wydajność audio

Dzięki bardzo wysokiemu stosunkowi sygnału do szumu, wzmacniacze QPS mogą się również pochwalić bardzo niskimi całkowitymi zniekształceniami harmonicznymi, co czyni je idealnymi do wysoce wymagających zastosowań muzycznych, zapewniając doskonałą zrozumiałość wokalu.

PRZEWÓD ZASILAJĄCY
Przewód zasilający należy podłączać wyłącznie do gniazda sieciowego z uziemieniem ochronnym.
WYJŚCIE SYMETRYCZNE AUDIO (CH A, CH C)
Męskie złącze XLR.
PRZEŁĄCZNIK STEREO / RÓWNOLEGŁY.
Patrz rozdział instrukcji "Tryby pracy".
Diody LED BRIDGE (A+B) i (C+D).
Gdy świecą, kanały A i B (i/lub C+D) są zmostkowane (przełączniki BRIDGE).
OBSZAR USTAWIEŃ PRZEŁĄCZNIKÓW DIP-SWITCH
SYMETRYCZNE WEJŚCIA KANAŁÓW AUDIO
Żeńskie złącza XLR.
WYJŚCIA GŁOŚNIKOWE KANAŁÓW
Złącze SPEAKON. Patrz rozdziały instrukcji "Tryby pracy" i "Okablowanie złącza SPEAKON".

Samozabezpieczająca architektura

We wzmacniaczach QPS zastosowano kilka strategii bezpieczeństwa chroniących zarówno wzmacniacz, jak i system dźwiękowy, w tym skuteczną ochronę przetworników za pomocą ograniczenia szczytów. Kontrolowany temperaturą system podwójnych wentylatorów o zmiennej prędkości obrotowej (przód-tył), w połączeniu z wysokowydajnymi radiatorami, pozwala wzmacniaczowi utrzymać bezpieczną temperaturę pracy bez względu na temperaturę otoczenia i moc wyjściową. Układ jest zabezpieczony przed przegrzaniem i zwarciami, zawiera również zabezpieczenia przed infradźwiękami DC i szczytami bardzo wysokiej częstotliwości (VHF) pochodzącymi z sygnałów niemuzycznych, które mogłyby uszkodzić przetworniki.

Indywidualna kontrola jakości.

Wszystkie moduły wzmacniaczy są poddawane rygorystycznym testom jakościowym w procesie produkcji. Każde urządzenie jest kontrolowane pod względem jakości za pomocą zautomatyzowanego sprzętu i nadzoru ludzkiego. Nasz proces kontroli jakości zapewnia, że każdy moduł wzmacniacza ma najlepsze osiągi poza linią produkcyjną. Ten unikalny system zapewnia niezwykle ścisłe pętle jakości, gwarantując wysoki ogólny poziom jakości.

Katalog Produktów