Premiera KV2 Audio ESR106 z ESR2600D na najbliższych targach ISE

2023-01-13

Targi ISE 2023 zapowiadają się pracowicie dla firmy KV2 Audio, która zadebiutowała czterema nowymi produktami z trzech różnych serii. Pierwsza z nich dotyczy serii ESR, w której pojawiły się ESR106 oraz dedykowany wzmacniacz ESR2600D oparty na autorskiej technologii SLA firmy KV2 Audio.

Seria KV2 Audio ESR została opracowana z myślą o szczególnej niszy rynkowej, wymagającej urządzenia typu "wszystko w jednym", zapewniającego czystą, szczegółową reprodukcję na dużym obszarze. Typowe zastosowania obejmują teatry, domy modlitwy, centra kulturalne/performance i sale koncertowe, gdzie prawdopodobnie będą używane w pionie. W przypadku montażu poziomego głośniki z serii ESR zapewniają doskonałe pokrycie obszaru z kilkoma poziomami siedzeń w zastosowaniach typu stadion lub trybuna.

Podobnie jak rodzeństwo KV2 Audio ESR212, ESR215MkII i ESR215S, nowy smukły model ESR106 jest systemem 3-drożnym z aktywnym napędem. Wykorzystuje on unikalną kolumnową matrycę wielu 6-calowych głośników niskotonowych dla niezrównanej, wysokiej jakości reprodukcji wokalu i muzyki w trudnych akustycznie przestrzeniach i środowiskach. Wykorzystując 8 x 6-calowe głośniki niskotonowe, 2 x 6-calowe głośniki średnio-niskotonowe i pojedynczy 1-calowy głośnik wysokotonowy zamontowany na tubie o szerokiej dyspersji, ESR106 jest skonstruowany tak, aby reprezentować jedno duże źródło punktowe, z każdą częścią systemu umieszczoną tak, aby jej wielkość była proporcjonalna do wytwarzanej przez nią długości fali, dzięki czemu moc promieniowana każdego pasma pozostaje spójna i zrównoważona w całym zakresie częstotliwości systemu. ESR106 posiada kontrolowane pokrycie przy niskich i średnich częstotliwościach, aby zredukować odbicia wewnątrz pomieszczeń. Niskoprofilowa, dyskretna obudowa zawiera wiele punktów mocowania dla zewnętrznych uchwytów i urządzeń do montażu podwieszanego. Jednakże, w przeciwieństwie do swoich rodzeństw, ESR106 może być używany tylko w pionie.

KV2 Audio ESR106 jest kontrolowany i napędzany przez dedykowany - i również zupełnie nowy - wzmacniacz ESR2600D, dwukanałowy (stereo), trójdrożny, aktywny system kontroli i wzmocnienia mieszczący całe przetwarzanie sygnału i wzmocnienie w module 4RU, jak również zapewniający funkcje kontroli i crossovera dla dodania zewnętrznych subwooferów, jeśli jest to wymagane, wykorzystując zewnętrzne wzmacniacze. W trybie stereo ESR2600D zasila dwa ESR106 i jest konfigurowany za pomocą panelu przedniego lub zdalnie za pomocą narzędzia KV2 Control & Diagnostics Tool.

W celu uzyskania dalszych informacji zapraszamy do odwiedzenia KV2 Audio na ISE, stoisko 7G550.

Katalog Produktów