KV2 na czele West Lake Music Festival 2022, Hangzhou z VHD5

2022-12-02

Wyczekiwana 13 edycja popularnego West Lake Music Festival, który odbywa się w malowniczym Prince Bay Park w Hangzhou w Chinach co roku od czasu jego inauguracji w 2008 roku, w końcu mogła się odbyć w dniach 11-13 listopada. Po przesunięciu tradycyjnej daty w kwietniu z powodu obaw związanych z pandemią, fani muzyki byli bardziej niż gotowi, aby wykorzystać trzy dni na występy najbardziej znanych chińskich wykonawców rocka i popu. Rzeczywiście, z ponad 10 000 festiwalowiczów każdego dnia, West Lake pozostaje jednym z najważniejszych festiwali muzycznych w Chinach, a edycja 2022 nie była wyjątkiem.

D&S Stage Technology - największa firma rentalowa w prowincji Zhejiang w Chinach - była odpowiedzialna za dostarczenie wszystkich urządzeń FoH na festiwal. Po przetestowaniu po raz pierwszy flagowego systemu KV2 VHD5 o wysokiej rozdzielczości Constant Power Point Source podczas zeszłorocznego wydarzenia z wielkim sukcesem, firma bez wahania wybrała go na rok 2022.

Właściciel firmy D&S, Pan Wang, odbył w zeszłym roku specjalną podróż do siedziby chińskiego dystrybutora KV2, firmy AVMedia w Guangzhou, aby osobiście wypróbować system VHD5 w plenerze i dowiedzieć się więcej o procedurach konfiguracji.

"Uczestniczyli już w kilku demonstracjach i byli pod wrażeniem tego, co usłyszeli, ale naprawdę chcieli zobaczyć, jak to działa na dużym wydarzeniu - wyjaśnia Jason Shi z AVMedia.

Festiwal muzyczny West Lake stanowił doskonałą okazję. Nie trzeba dodawać, że był to spektakularny sukces - komentarze wszystkich inżynierów, którzy korzystali z systemu, były jednogłośnie pozytywne - więc decyzja o ponownym wykorzystaniu go w tym roku była łatwa.

Pan Tony, znany konsultant audio, który odbył specjalną podróż do Hangzhou w zeszłym roku, aby doświadczyć systemu, był zachwycony tym, co usłyszał.

"To było moje najlepsze przeżycie związane z występami na zewnątrz od lat. To całkowicie ożywiło moje wrażenia z festiwali muzycznych i pozwoliło mi cieszyć się doświadczeniem jak nigdy dotąd".

Główne PA składało się z pojedynczej jednostki VHD5.0 mid-hi - prawo/lewo - uzupełnionej 3 x mid-bas VHD8.10  i SL412 działającym jako downfill. Najniższe tony obsługiwane były przez kardioidalną matrycę 6 subwooferów VHD4.21A (aktywnych), które zasilały również kolejne 6 subwooferów VHD4.21P (pasywnych). Wypełnienie frontu zapewniała para VHD1.0, podczas gdy ES1.0 w połączeniu z subwooferem ES1.8 tworzyły system monitorów wraz z 12 monitorami scenicznymi ESM12. Moc i przetwarzanie dźwięku było zapewnione przez odpowiednie urządzenie KV2.

System działał dokładnie tak, jak się spodziewaliśmy - zauważa pan Wang. Byliśmy pod ogromnym wrażeniem naszych zeszłorocznych doświadczeń - wiele osób zauważyło, że dźwięk był znaczną poprawą w stosunku do poprzednich lat - więc nie było mowy o użyciu czegokolwiek innego na 2022 rok. Trudno uwierzyć, że technologia źródła punktowego może skutecznie pokryć tak duże odległości z tak dużą czystością i definicją - ale to jest dokładnie to, co VHD5 robi, i to praktycznie bez EQ lub czegokolwiek innego. Brzmi dobrze prosto po wyjęciu z pudełka.

Katalog Produktów