Amnesia Ibiza rozbudowuje główną salę do KV2

2022-09-23
Galeria zdjęcie 1 Galeria zdjęcie 2 Galeria zdjęcie 3 Galeria zdjęcie 4 Galeria zdjęcie 5 Galeria zdjęcie 6 Galeria zdjęcie 7 Galeria zdjęcie 8 Galeria zdjęcie 9 Galeria zdjęcie 10 Galeria zdjęcie 11 Galeria zdjęcie 12 Galeria zdjęcie 13 Galeria zdjęcie 14 Galeria zdjęcie 15

Amnesia jest domem dla miłośników muzyki na całym świecie i prawdopodobnie najbardziej kultowym klubem Ibizy z globalną reputacją. Otwarta w 1974 roku, Amnesia stała się liderem w jednym z kluczowych miejsc sceny klubowej i jest domem dla niektórych z najbardziej znanych artystów muzyki elektronicznej z całego świata. Po dwóch latach uśpienia, klub został otwarty pod koniec maja, a noc trwała imponujące 18 godzin. Ulubieńcy Amnesii tacy jak Mar-T i Jamie Jones byli obecni, podobnie jak słynni tancerze klubu, ubrani w błyszczące, metaliczne stroje. Noc była jeszcze bardziej wyjątkowa, ponieważ była to również inauguracja zupełnie nowego systemu dźwiękowego KV2 w głównej sali - bardzo oczekiwane wydarzenie, ponieważ KV2 został zainstalowany w Tarasie w 2019 roku, przenosząc doświadczenie dźwiękowe Amnesia na inny poziom.

Według dyrektora artystycznego Amnesii i wieloletniego rezydenta, Martina Vegi, znanego jako Mar-T, nigdy nie było wątpliwości, że główna sala w końcu zostanie wyposażona w KV2.

"Podobnie jak Terrace, system w Main Room został zbudowany na zamówienie i służył nam dobrze przez ponad dekadę. Jednak kiedy przenieśliśmy Taras na system KV2 w 2019 roku, byliśmy powaleni różnicą. Technologia się zmieniła i nadszedł czas, abyśmy i my się zmienili. Odnowilibyśmy system w sali głównej wcześniej, ale pandemia stanęła na przeszkodzie. Dało nam to jednak czas na zrobienie wszystkiego jak należy, a teraz wracamy z werwą i uwielbiamy to!.

Zadanie było proste - dostarczyć w Main Roomie takie same wrażenia dźwiękowe jak na Tarasie - krótko mówiąc, najlepszy dźwięk klubowy na wyspie. System został zaprojektowany przez Stefano Trevisan z PLUSMUSIC INTERNATIONAL, międzynarodowej firmy zajmującej się sprzedażą i doradztwem, która specjalizuje się w rozwoju miejsc imprez i technologii AV. Mając siedzibę w Szwajcarii i prowadząc działalność na Ibizie i w Stanach Zjednoczonych, PLUSMUSIC ma w swoim portfolio światowej sławy kluby nocne, miejsca wydarzeń i partnerów produkcyjnych, co sprawiło, że był naturalnym partnerem dla tego projektu.

System opiera się na dziewięciu ultracienkich, szerokodystansowych, 3-drożnych aktywnych głośnikach SL412 firmy KV2, połączonych z czterema modułami nisko-średniotonowymi VHD8.10 oraz dziewiętnastoma subwooferami VHD2.18J z flagowej serii VHD dla głównego obszaru parkietu. Różne EX15s, ESD10s i ESD12s działają jako wypełnienia dla balkonu i obszarów VIP.

Naszym celem było dostarczenie najlepszego możliwego dźwięku w całym obiekcie, a zwłaszcza na parkiecie, rzutując silną obecność basu tam, gdzie jest on najbardziej potrzebny" - wyjaśnia Trevisan. "W przypadku reszty, hasłami przewodnimi były niepohamowana klarowność, elastyczność i moc. Myślę, że udało nam się to osiągnąć.

Unikalna technologia SLA KV2 zapewnia bezprecedensowy poziom dynamiki, ultra niskie zniekształcenia, ekstremalną klarowność i, co kluczowe, niezrównaną definicję na odległość dzięki zastosowaniu hybrydowej elektroniki dopasowanej do każdego z najszybszych i najniższych zniekształceń przetworników dostępnych obecnie na rynku oraz elektroniki cyfrowej o najwyższej częstotliwości próbkowania, jaka kiedykolwiek została zastosowana w profesjonalnym systemie głośnikowym.

Stali bywalcy Amnesii oraz rezydenci DJ-e zauważyli różnicę. Marco Farone, który tego lata grał w klubie częściej niż większość, mówi:

"Jedną z najważniejszych aktualizacji, jakie Amnesia przeprowadziła w tym roku, jest nagłośnienie. Obie sale brzmią teraz niesamowicie - ciepło i dynamicznie. Byłem naprawdę zaskoczony dźwiękiem w głównej sali; to teraz jeden z najlepszych systemów dźwiękowych, na których grałem do tej pory.

CAAL jest również stałym bywalcem klubu i dodaje:

To idealny system dźwiękowy dla naszego Main Roomu. Uwielbiam mieć możliwość słuchania muzyki w jej najczystszym stanie, od niskich do wysokich częstotliwości, bez żadnych procesów zmieniających dźwięk. To jest dokładnie to, co dostarcza KV2.

System PA głównej sali Amnesii:

    9x SL412 + 5x SL3000
    4x VHD8.10 + 2x VHD3200
    19x VHD2.18J + 10x VHD3200
    4x ESM312 + 4x ESP2000
    10x EX15
    10x ESD12
    2x ESD10
    2x ESR212 + 1x ESR2800

Dj Monitoring:

    2x ES1.0
    4x ES1.8
    2x EPAK2500R

Katalog Produktów