City Sounds Luxembourg - Luksemburg świętuje swoje święto narodowe wraz z 26 000 fanów i systemami nagłośnieniowymi RCF.

2022-09-16
Galeria zdjęcie 1 Galeria zdjęcie 2 Galeria zdjęcie 3 Galeria zdjęcie 4 Galeria zdjęcie 5 Galeria zdjęcie 6

Po raz drugi z okazji Święta Narodowego Luksemburga na miejskim Glacis Field odbyła się bezpłatna dwudniowa impreza "City Sounds Luxembourg". 26.000 odwiedzających mogło podziwiać zespoły i gwiazdy chwili wspierane przez najlepszą technologię audio firmy RCF z kilkoma modułami line array z serii TTL+ wykorzystanymi do dwudniowej imprezy i dostarczonymi przez EVT Media z Mendig.

Ta ostatnia jest nowością w rodzinie użytkowników RCF. EVT Media otrzymały zlecenie od MOGEBA wokół Steve'a Friesa z Luksemburga, który otrzymał zamówienie bezpośrednio od miasta Luksemburg. Daniel Ebke i jego firma EVT Media byli odpowiedzialni za kompletną realizację techniczną imprezy, w tym budowę sceny, oświetlenie i technikę audio. Kierownik projektu Niklas Butzen z EVT Media kierował całym zarządzaniem technicznym i organizacją. Ze strony RCF, inżynier aplikacyjny Phil Scholz był odpowiedzialny za system, a Thomas Mundorf, Product Manager w RCF, był odpowiedzialny za projekt dźwiękowy. W dalszej części imprezy zaangażowana była również firma Eventservice Germany, Jens Fichte GmbH, która dostarczyła dodatkowy sprzęt RCF ze swojej puli wypożyczeń.

Daniel Ebke, właściciel firmy EVT Media, komentuje wydarzenie i system RCF:

EVT Media jest dystrybutorem RCF od zeszłego roku. Po przerwie związanej z Coroną, całkowicie zmieniliśmy pozycjonowanie firmy i od tego czasu w naszej puli sprzętu używamy wyłącznie produktów RCF. Ponownie nasza decyzja okazała się słuszna podczas City Sounds Luxembourg. Stosunek ceny do jakości systemu jest przekonujący. Jednak o wiele ważniejszy jest dla nas doskonały dźwięk, łatwe ustawienie i kontrola za pomocą własnego narzędzia RDNet firmy RCF. Nawet na tak dużych imprezach systemy RCF pokazują, na co je stać i nie pozostawiają nic do życzenia.

Partnerzy technologiczni zastosowali na dużej scenie jako główny system line array TTL 55-A. Jako główny klaster, po 16 sztuk aktywnego 3-drożnego modułu line array TTL 55-A zainstalowano po prawej i lewej stronie sceny. Z przodu sceny umieszczono 24 subwoofery SUB9007-AS w zestawach po dwa i w trybie kardioidalnym. Na górze wszystkich subwooferów umieszczono łącznie 24 TTL 33-A (również aktywne 3-drożne moduły line array) jako nearfill. TTL 55-A to kompaktowy, szerokodyspersyjny, aktywny trójdrożny line array przeznaczony do wymagających dużych wydarzeń. Duża moc wyjściowa (3500 W mocy ciągłej (RMS)), niezwykle precyzyjna charakterystyka reprodukcji oraz solidna, kompaktowa obudowa sprawiają, że TTL 55-A jest dla EVT idealnym rozwiązaniem do nagłośnienia tak dużego wydarzenia na zewnątrz.

Inżynierowie audio zaplanowali i kontrolowali system za pomocą autorskiego oprogramowania RCF RDNet, które ma dostęp do wszystkich istotnych parametrów modułów TTL i może z łatwością kontrolować nawet złożone systemy jako całość. RDNet oparty jest na autorskim protokole sieciowym RCF, który pozwala na intuicyjne sterowanie i monitorowanie każdego pojedynczego urządzenia lub obiektu w systemie audio RCF. Wykorzystując cyfrowe przetwarzanie sygnału dla każdego urządzenia, presety lub korekty parametrów mogą być wysyłane do poszczególnych jednostek lub grup. Użytkownicy sieci mogą zmieniać poziomy, opóźnienie, EQ (w tym fazowy liniowy FiR) i dalsze ustawienia.

Katalog Produktów