Nowe wzmacniacze RCF serii XPS

2022-08-17

RCF SERIA XPS

WYSOKIEJ MOCY CZTEROKANAŁOWE WZMACNIACZE Z DSP

Outstanding. Power. Processing.

4 x 4000 W

Ciągłej mocy Klasy D przy 2.7Ω

40-bitowe Zmiennoprzecinkowe

Przetwarzanie przy 96kHz

Łatwy w Użyciu

Konfiguracje i presety dla głośników RCF

Przestrzeń Rack 2U

dla systemów nagłośnienia zarówno turystycznych jak i instalacyjnych

Elastyczny 32-bitowy Routing

analogowo, cyfrowo i Dante I/O

Zaawansowane zabezpieczenia przeciwawaryjne

dla każdego kanału wzmacniacza i zasilacza

Moc, która zmieni wszystko

Czterokanałowy wzmacniacz modułowy

XPS 16K zapewnia ekstremalną gęstość mocy z 4 wyjściami o mocy ciągłej 4000 W w przestrzeni 2 RU dla systemów nagłośnieniowych zarówno turystycznych, jak i instalacyjnych. Urządzenie posiada 4 analogowe i cyfrowe wejścia/wyjścia AES/EBU, jest przystosowane do pracy w sieci Dante oraz zapewnia pełną obróbkę sygnału, strojenie i routing przy częstotliwości 96 kHz. Redundancja i pełna skalowalność są zapewnione dzięki zaawansowanej i modułowej konstrukcji obwodów. Dostępny jest kompletny zestaw presetów głośnikowych RCF, z potężnym przetwarzaniem sygnału dla kompletnego dostrojenia systemu.

4 x 4000 W
CIĄGŁEJ MOCY WYJŚCIOWEJ

Nowe podejście do zarządzania dźwiękiem

XPS 16K wspiera filozofię RCF z podejściem agnostycznym w zakresie zasilania, gdzie inżynier systemu dźwiękowego ma pełną swobodę w wyborze zasilanych lub zewnętrznie wzmacnianych modułów do swojego systemu. XPS 16K oferuje nowe rozwiązanie dla zrównoważenia mobilności, wagi, łatwości instalacji, okablowania, szybkości konfiguracji i pełnego zdalnego zarządzania każdym podłączonym urządzeniem, poprzez RDNet.

Moc, której możesz zaufać

Wysiłek RCF włożony w pomoc zarówno instalatorom jak i dostawcom dźwięku w zakresie najlepszej technologii audio i czystego, mocnego dźwięku jest podstawą wyznawanych przez firmę przekonań. Od 1949 roku, dostarczając zarówno wzmacniacze mocy jak i przetworniki na rynek profesjonalny, doświadczenie RCF wyznacza nowy kamień milowy z XPS 16K.

Wyniki oparte na mocy

XPS 16K posiada moduły mocy 4 x 4,000 W przy 2,7 Ohm w technologii klasy D z modulatorem PWM o pełnym paśmie i ultra niskim poziomie zniekształceń. Przy 16 kW całkowitej mocy ciągłej, jest to jeden z najpotężniejszych profesjonalnych wzmacniaczy mocy dostępnych obecnie na rynku.

Ekstremalna szybkość i optymalny poziom głośności

Zaawansowana konstrukcja elektroniczna klasy D

Konstrukcja szyny o bardzo wysokim napięciu zapewnia dynamiczne wartości znamionowe mocy w stosunku do mocy wyjściowej RMS, umożliwiając modułom dostarczanie wysokich, krótkich, trwałych i nie przesterowanych impulsów mocy oraz ekstremalnych szczytów sygnału. Wysoka gęstość mocy i sprawność pozwalają na uzyskanie ogromnego zapasu mocy. Zaawansowana konstrukcja elektroniczna wzmacniacza została opracowana w celu uzyskania ultra niskich zniekształceń.

Podkręć to

Klarowność i wydajność, której można oczekiwać od głośników RCF

Moduły wzmacniacza charakteryzują się obudową i koncepcją chłodzenia optymalnie zaprojektowaną, aby umożliwić dostarczenie ultra wysokiej mocy i SPL z wysokowydajnych kolumn głośnikowych, takich jak kolumny RCF, wyposażone w przetworniki RCF Precision. Najlepsza w swojej klasie wydajność systemu minimalizuje wymagania dotyczące chłodzenia, zapewniając długoterminową niezawodność i efektywne oszczędzanie energii.

Uniwersalne zasilanie

Szeroka tolerancja napięcia

Uniwersalny i regulowany zasilacz impulsowy (SMPS) automatycznie dostosowuje się do dowolnego napięcia sieciowego w zakresie od 100 V do 240 V, od 50 do 60 Hz, mogąc dostarczyć regulowaną moc w dowolnym miejscu na świecie. XPS zapewnia niezwykle szeroką tolerancję na niestabilne warunki napięcia, co oznacza, że wydajność wzmacniacza nigdy nie będzie zagrożona przez wahania mocy generatora. Zasilacz impulsowy jest tolerancyjny do 380VAC, co zapewnia użytkownikom akceptację i niezawodność zasilania prądem zmiennym na całym świecie.

Elastyczne routowanie sygnałów

Kompleksowa architektura cyfrowa wzmacniacza charakteryzuje się wieloma wejściami i wyjściami, które mogą być łatwo kierowane w celu dostosowania do każdego projektu. Wejścia analogowe 3 i 4 mogą być przełączone na 4 porty wejść cyfrowych AES/EBU. Każde wejście może być kierowane do dowolnego z czterech wyjść cyfrowych i wyjść zasilających. Sieć Dante zapewnia całkowicie bezstratny dźwięk i niemal nieskończoną elastyczność routingu sygnału w standardowej sieci IP.

 1. Uniwersalne gniazdo zasilania sieciowego
  100V - 240V / 50 do 60 Hz

GPIO

 1. Programowalne GPIO
 2. GPO awarii

PORTY LAN

 1. LAN1 / LAN2 Złącza sieciowe RJ45

WEJŚCIA

 1. 4 Analogowe wejścia XLR (A1/A4
 2. 4 cyfrowe wejścia AES/EBU (A3/A4)

DANTE

 1. LAN3 / LAN4 Sieci audio + sterowanie
  Porty główne i pomocnicze DANTE
  Do 32 x 32 kanałów @ 96 kHz

AES/EBU

 1. 4 cyfrowe wyjścia AES/EBU (O1/O4)

WYJŚCIA

 1. 2 + 2 wyjścia mocy SpeakOn

Dante® Onboard

Porty XPS 16KD LAN 3 i LAN 4 wyposażone są w złącza Ethercon z obsługą Dante. Każdy wzmacniacz staje się węzłem w cyfrowych sieciach dystrybucji dźwięku Dante.

Nirwana przetwarzania dźwięku

40-bitowe przetwarzanie zmiennoprzecinkowe przy 96 kHz i 32-bitowe wewnętrzne routowanie

Zaawansowana konstrukcja zarządzania taktowaniem zapewnia konwersję częstotliwości próbkowania z niskim opóźnieniem dzięki wysokiej jakości przetwornikom AD/DA o częstotliwości do 96 kHz. Każdy wzmacniacz XPS 16K łączy w sobie dwa 40-bitowe zmiennoprzecinkowe układy DSP SHARC przy 96 kHz oraz dwa kolejne 32-bitowe układy DSP, które niezależnie zarządzają przetwarzaniem dźwięku i trasowaniem sygnału, zapewniając maksymalną jakość dźwięku i redundancję.

FiRPHASE

Autorskie liniowe filtry fazowe FIR zero stopni

BMC

Zarządzanie ekskursją głośnika niskotonowego Bass Motion Control

Dokładne strojenie

BASS Shaper, kompensacja powietrza, korekcja tonów średnich

Strategia odzyskiwania awaryjnego

W pełni samozabezpieczająca się i zaprojektowana w oparciu o zasadę 'audio w każdym momencie'.

Ultra-Liniowy DSP

Liniowe i niskoszumowe działanie w całym zakresie częstotliwości

Filtry i zwrotnice

Filtry IIR z dynamicznym PEQ, wiele filtrów EQ i zwrotnic: Peaking, HI/LO-shelving, HI/LO-pass (Butterworth, Linkwitz-Riley, Bessel)

Zabezpieczenia

Limiter RMS, Dynamiczny kompresor, Limiter mocy, Kompresor termiczny

Opóźnienia wielu wyjść

Opóźnienie wyjścia 4000 ms dla każdego kanału wyjściowego (1372 m / 4501 stóp)

Ustaw. Przywołaj. Dostrój. Rozpocznij show!

Seria XPS jest idealnym towarzyszem dla Twoich głośników RCF. W połączeniu z produktami RCF, XPS posiada możliwość przywołania presetów głośnikowych, które umożliwiają zastosowanie zaawansowanych algorytmów przetwarzania RCF, takich jak FiRPHASE, Bass Motion Control (BMC) i Bass Shaper, w celu uzyskania najlepszej wydajności i maksymalnego headroomu dla każdego przetwornika.

Architektura odporna na usterki

W pełni samozabezpieczająca się i zaprojektowana zgodnie z zasadą 'audio-at-all-times'.

Wszystkie funkcje ochrony przed błędami są zaimplementowane indywidualnie dla każdego kanału wzmacniacza i zasilacza. XPS 16K implementuje kilka strategii bezpieczeństwa z szybkimi i wolnymi zabezpieczeniami zarówno na poziomie firmware'u jak i sprzętu. Koncepcje skalowalności i odporności przenikają się w tak zwanej sieci konwergentnej RDNet-OE, która transportuje dźwięk i sterowanie w prosty i bezpieczny sposób, z zarządzaniem priorytetami.

Zamknięta pętla zabezpieczeń cyfrowych

Ochrona sygnału RMS

Chroni przetworniki przed problemami termicznymi*

Bass Motion Control

Ogranicza nadmierne wychylenie basu i daje przetwornikowi pełną swobodę reprodukcji*

Dynamiczny ogranicznik wyjścia zasilającego

Zapewnia wysoką wydajność podczas długotrwałych impulsów

Ochrona przed przepięciami szczytowymi

Chroni wzmacniacze w sposób bardzo czuły.

Zabezpieczenie nadprądowe RMS

Przeznaczone do ochrony przed zwarciem

Modulacja wzmocnienia dla ochrony termicznej

Obliczane przez ważenie sygnałów w zmiennych temperaturach za pomocą czujników umieszczonych na modułach mocy i wzmacniacza

Zabezpieczenia sprzętowe

Zabezpieczenia prądowe i napięciowe

Zabezpiecza prądy i napięcia obciążenia, które mogą spowodować niezamierzone działanie lub uszkodzenie

Pomiar impedancji głośników

Monitoruje stan połączeń kabli zasilających i zapewnia strategie kontroli systemu.

Wentylatory wymuszają rozpraszanie konwekcyjne

Powietrze wymuszone przez wentylatory o regulowanej prędkości maksymalizuje rozpraszanie ciepła i redukuje hałas.

* właściwe dla każdego głośnika RCF, zdefiniowane i skalibrowane przez RCF.

Kontrola jakości dostosowana do potrzeb klienta

Wszystkie moduły wzmacniaczy są poddawane rygorystycznym testom jakości w procesie produkcji.

Każde urządzenie jest kontrolowane pod względem jakości za pomocą zautomatyzowanego sprzętu i pod nadzorem człowieka. Nasz proces kontroli jakości zapewnia, że każdy pojedynczy moduł wzmacniacza działa najlepiej poza linią produkcyjną i w pudełku. Ten unikalny system zapewnia niezwykle ścisłe pętle jakościowe, gwarantując wysoki ogólny poziom jakości.

Katalog Produktów