Witamy w RCF Arena! Na największej plenerowej scenie muzycznej w Europie

2022-06-10
Galeria zdjęcie 1 Galeria zdjęcie 2 Galeria zdjęcie 3

Reggio Emilia, Włochy - RCF Arena, mogąca pomieścić 100 000 osób, jest największą w Europie wyposażoną areną muzyczną na świeżym powietrzu. Teren znany już pod nazwą Campovolo może pomieścić od 10 000 do 103 195 osób, a nachylona podłoga dla publiczności o nachyleniu 5% zapewnia optymalną widoczność i akustykę. Scena jest umieszczona w dolnej części Areny, w centralnym miejscu, a kąt widoczności wynosi 110° - jest to optymalna wartość, zapewniająca dobrą widoczność dla widzów w całej Arenie. Dojazd do obiektu jest bardzo szybki - w pobliżu znajdują się lotniska, stacja szybkiej kolei, która łączy Mediolan, Bolonię, Florencję, Rzym i Neapol, a także duży parking. Jest to miejsce, które nie ma sobie równych pod względem pojemności, tras komunikacyjnych i usług noclegowych.

RCF Arena jest wyposażona w najnowocześniejsze technologie i usługi zapewniające najlepsze wyniki koncertów, w tym zainstalowany na stałe system nagłośnieniowy RCF TT+, flagową linię systemów nagłośnieniowych RCF przeznaczonych do obsługi imprez na żywo, z systemem głównym i dziesięcioma dodatkowymi systemami rozproszonymi (wieże opóźniające) w stałych konstrukcjach stalowych, wykorzystywanych także do obsługi sprzętu wideo i oświetleniowego. Pokrycie dźwiękiem jest zapewnione z najlepszą starannością dla każdego miejsca, niezależnie od odległości od sceny. Jednocześnie orientacja systemu została zoptymalizowana tak, aby zapewnić jak najmniejszy wpływ hałasu na zamieszkane obszary miasta.

Firma RCF została założona w Reggio Emilia w 1949 roku. Stamtąd przenieśliśmy doskonałość włoskiego brzmienia na cały świat, a dziś jesteśmy jednym z głównych graczy na rynku, - mówi Arturo Vicari, dyrektor generalny RCF Group. - Nadanie naszej nazwy RCF Arena jest dla nas powodem do dumy, ale także misją i zobowiązaniem. Jesteśmy silnie związani z tym regionem i chcemy go traktować w najlepszy możliwy sposób. Dzięki temu wspaniałemu projektowi przeniesiemy nasze innowacje i technologie na nasze podwórko, do Reggio Emilia. Jest to prestiżowy podpis, który w pełni ujawnia oddanie i zaangażowanie RCF w ciągłe poszukiwanie jakości dźwięku w tej nowej Muzycznej Dolinie.

W ramach inauguracji RCF Arena odbędzie się koncert Ligabue, który przeżył tu jedne z najlepszych koncertów w swojej karierze. W 2015 r. ustanowił rekord Europy, gdy płacąca publiczność licząca 150 000 osób - najwięcej dla jednego artysty - usłyszała go wzmocnionego za pomocą systemu audio RCF.

"Systemy audio RCF wzmacniały muzykę krajowych i międzynarodowych artystów w każdym zakątku globu i w niektórych wspaniałych arenach - kontynuuje Vicari. Brzmienie RCF jest oparte na doświadczeniu i niezawodności firmy, którą tworzą ludzie i pasja. Właśnie skończyliśmy 70 lat i mamy ochotę grać coraz więcej.

 

Katalog Produktów