Treehouse London stawia na przejrzystość i dyskrecję dzięki KV2

2022-04-28
Galeria zdjęcie 1 Galeria zdjęcie 2 Galeria zdjęcie 3 Galeria zdjęcie 4 Galeria zdjęcie 5 Galeria zdjęcie 6 Galeria zdjęcie 7 Galeria zdjęcie 8 Galeria zdjęcie 9 Galeria zdjęcie 10 Galeria zdjęcie 11 Galeria zdjęcie 12 Galeria zdjęcie 13 Galeria zdjęcie 14 Galeria zdjęcie 15

Treehouse London mieści się w miejscu dawnego hotelu Saint Georges przy Langham Place i prawdopodobnie może poszczycić się jednymi z najlepszych widoków ze wszystkich londyńskich hoteli. W połączeniu z wesołą, zabawną estetyką, celowo zaprojektowaną przez "optymistyczną soczewkę dzieciństwa", zdecydowanie zrównoważoną etyką oraz doskonałymi opcjami jedzenia i picia, Treehouse London oferuje jedno z najbardziej zaskakujących i radosnych doświadczeń gościnności w stolicy. Początkowo otwarty 31 października 2019 r., hotel został szybko zmuszony do ponownego zamknięcia drzwi w obliczu pandemii. Osiemnaście miesięcy później, gdy świat ostrożnie powraca do normalności, Treehouse London ma przyjemność ponownie powitać gości i doświadczyć wyjątkowej gościnności. Firma Promotiontime NE, specjalizująca się w integracji systemów AV, została poproszona o zaprojektowanie i specyfikację systemów AV w barach i restauracjach, które zajmują całe 15 i 16 piętro. Firma KV2 została uznana za idealny wybór.

Brian Graham, właściciel i dyrektor generalny Promotiontime NE, wyjaśnia, że ich zadaniem było dostarczenie systemu nagłośnieniowego, który zapewni wyjątkowy dźwięk zarówno jako system tła muzycznego do użytku dziennego, jak i równie dobrze sprawdzi się jako system nocny, gdy pojawi się DJ, aby "rozkręcić" atmosferę.

W ramach procesu decyzyjnego odwiedziliśmy z dyrektorem Treehouse London, Ayo Akinsete, i jego zespołem inne podobne instalacje KV2, aby mogli posłuchać proponowanych przez nas produktów. Zazwyczaj większość naszych demonstracji dla klientów skupia się na tym, jak mocno można wysterować produkty, zachowując przy tym nieskazitelną integralność dźwięku - innymi słowy, jak głośno można grać - ale Ayo i jego zespół byli równie skoncentrowani na wrażeniach związanych z muzyką tła na niskim poziomie. Zamiast 'podkręć, podkręć', Ayo chciał usłyszeć system w jego najlepszym wydaniu, stawiając się na przykład na miejscu gościa podczas podawania śniadania - mówi Graham.

To właśnie w tym miejscu gama produktów KV2 wyróżnia się - kontynuuje Graham. Efektywność i szczegółowość głośników KV2 oznacza, że brzmią one ciepło i wyraźnie już przy niskich poziomach głośności - słychać każdą nutę z wyjątkową klarownością - i nie tracą absolutnie nic wraz ze wzrostem głośności. Wciąż słychać wszystkie szczegóły, co zapewnia wyjątkowo komfortowe wrażenia słuchowe, nawet przy wysokich poziomach głośności. Demonstracje szybko upewniły zespół Treehouse, że KV2 jest właściwym rozwiązaniem dla ich projektu.

Rzeczywiście, przed podjęciem decyzji o wyborze KV2, Treehouse otrzymał alternatywną specyfikację od konkurencyjnej międzynarodowej marki, której produkty są już używane w innych obiektach Treehouse w innych miejscach.

Kiedy zobaczyłem projekt, od razu stało się jasne, że dzięki zastosowaniu KV2 możemy zarówno zmniejszyć liczbę kolumn potrzebnych do pokrycia przestrzeni, jak i znacząco zwiększyć zrozumiałość dźwięku dzięki zastosowaniu mniejszej liczby źródeł - zauważa Graham. To był po prostu strzał w dziesiątkę.

Restauracja Madera na 15 piętrze Treehouse jest połączeniem wyśmienitej kuchni meksykańskiej i eksperymentalnych posiłków. Aktywna w ciągu dnia, jest przygotowana do tego, aby w nocy wrzucić kolejny bieg - kiedy słońce zachodzi, światła również, ale głośność wzrasta wraz z poziomem energii. Graham wybrał połączenie charakterystycznej dla KV2 aktywnej serii EX - trzech kompaktowych EX6 oraz dwunastu mocniejszych, ale wciąż niezwykle kompaktowych EX10 - uzupełnionych parą kompaktowych subwooferów EX1.5 oraz sześcioma pasywnymi subwooferami ESD1.10 zasilanymi przez parę wzmacniaczy ESP2000. Druga strefa restauracyjna jest obsługiwana przez kolejne cztery zestawy EX6, pięć EX10, sześć subwooferów ESD1.10 oraz wzmacniacz ESP2000.

Piętro wyżej goście znajdą się w Nest, pięknym barze na dachu, wypełnionym roślinnością i naturalnymi materiałami, otoczonym wspaniałym, zewnętrznym tarasem, z którego roztaczają się jedne z najlepszych widoków w Londynie. Atmosfera została zaprojektowana tak, aby w ciągu dnia była zabawna i relaksująca, a w nocy dodawała energii. Graham zdecydował się na sześć zestawów EX10 uzupełnionych parą EX1.2 oraz kolejną parą subwooferów EX1.5, które pomogą DJ-owi utrzymać wysoki poziom energii do późnych godzin nocnych. Zewnętrzny taras jest obsługiwany przez w pełni odporny na warunki atmosferyczne system ESD, składający się z czternastu niskoprofilowych głośników ESD5 o wysokiej jakości wyjściowej, napędzanych parą głośników ESP2000.

Dodatkowe głośniki EX6 znajdują się w recepcjach i salach wielofunkcyjnych na obu piętrach.

Połączenie produktów EX i ESD zapewniło wymaganą czystość, wydajność i definicję w przyjemnie kompaktowym i dyskretnym formacie - podsumowuje Graham. Częścią briefu było to, aby system miał jak najmniejszy wpływ wizualny, więc większość systemu jest podwieszona - nawet subwoofery - i w dużej mierze ukryta wśród liściastych dekoracji. Klient jest zachwycony rezultatami i mamy nadzieję, że będziemy mogli zastosować tę koncepcję w kolejnych obiektach.

www.treehousehotels.com/london

Katalog Produktów