Nowość Marcus King MK Ultra

2022-04-21

Orange Amplification z dumą ogłasza wprowadzenie do sprzedaży limitowanej edycji wzmacniacza Marcus King MK Ultra. Jest to pierwszy wzmacniacz Orange Amplification zaprojektowany i zbudowany wspólnie z firmą Orange USA, we współpracy z fenomenem gitarowym i nominowanym do nagrody Grammy piosenkarzem i autorem tekstów.

Nominowany do nagrody GRAMMY® artysta, wykonawca i autor tekstów Marcus King był wręcz skazany na granie muzyki. Przemierzając tysiące mil w trasie jako "The Marcus King Band", zdobył pozycję dzięki niezrównanej zdolności wykonawczej i dynamicznym występom na żywo. W 2020 roku nagrał swój solowy debiut El Dorado, który zdobył nominację do nagrody GRAMMY® w kategorii "Najlepszy album Americana". King od lat używa wzmacniaczy Orange, a współpraca z firmą Orange zaowocowała stworzeniem sygnowanego wzmacniacza o brzmieniu, które spełni jego marzenie.

Marcus King MK Ultra, będący doskonałym połączeniem klasycznych brzmień amerykańskich i brytyjskich, jest całkowicie unikalną konstrukcją, która oferuje nowe podejście do definitywnego brzmienia Orange. Subtelność brzmienia nowego wzmacniacza oferuje mnóstwo ekspresyjnego rockowego crunchu oraz potężne, bogate brzmienie soulowe.

30-watowy, w pełni lampowy MK Ultra jest pierwszym wzmacniaczem Orange, który został zaprojektowany i zbudowany wspólnie z Orange USA. Starannie dobrane obwody nowego wzmacniacza doskonale reagują na różne ustawienia głośności i barwy dźwięku na gitarze, a także współpracują z pedałami, kształtując brzmienie, a nie nakładając się na nie. Zastosowano w nim najwyższej jakości komponenty, w tym niestandardowe transformatory Heyboer oraz parę lamp przedwzmacniacza 12AX7, które napędzają sekcję końcówki mocy zbudowaną z dwóch katodowych lamp mocy 6L6GC. To pierwsze rozwiązanie w ofercie Orange pozwala wydobyć wszystkie harmoniczne i wrażliwość na dotyk, jakiej wymaga King.

Zakres działania tej prostej konstrukcji z trzema pokrętłami trzeba usłyszeć, aby uwierzyć. Zwiększając czułą i szybką regulację VOLUME uzyskuje się większe nasycenie, a 6L6 zaczynają się rozkręcać, dając niemal gąbczasty atak. Zwiększając zakres regulacji SING (wysokie tony), tworzysz atmosferę dzięki precyzyjnym zmianom jasności brzmienia, a zwiększając zakres regulacji DEEP (bas) dodajesz "grubości".

Dla mnie to jak spełnienie marzeń z dzieciństwa. To wyjątkowy amerykański wzmacniacz brytyjskiej firmy dla wyjątkowego amerykańskiego mężczyzny - mówi Marcus King

Oczekuje się, że wkrótce Marcus King przedstawi nową muzykę, a w tym roku ma pełny harmonogram tras koncertowych na całym świecie. Najnowsze daty koncertów można znaleźć na stronie https://marcuskingband.com/tour.

 

Katalog Produktów