Orange O Bones

2022-03-22

Firma Orange poszerzyła swoją ofertę o nowe słuchawki, których nazwa nie jest przypadkowa, ponieważ ich działanie opiera się na przewodnictwie kostnym. Jest to świetna propozycja dla melomanów, którzy mogą jednocześnie słuchać muzyki, prowadzić rozmowy głosowe nie tracąc przy tym kontaktu z otaczającym ich światem.

W klasycznych słuchawkach głośniki wkładamy do wnętrza małżowiny usznej lub przyciskamy je ściśle do ucha. Słuchawki z kostnym przewodzeniem dźwięku w ogóle nie muszą znajdować się wewnątrz małżowiny, gdyż do przekazywania dźwięku w bardzo niewielkim stopniu wykorzystują błonę bębenkową.Słuchawki z przewodnictwem kostnym używają kości czaszki jako systemu rezonatorów – to zjawisko nazwane jest przewodzeniem kostnym. Słuchawki z przewodnictwem kostnym, dzięki wprawianiu kości czaszki w odpowiednie drgania, przekazują dźwięk do naszego ucha wewnętrznego. Wykorzystując tę technologię możemy delektować się ulubioną muzyką, czy też słuchać ciekawych podcastów, słysząc przy tym  otaczające nas dźwięki – czy to ruch uliczny czy rozmowy, czy też otaczającą nas naturę.

W modelu O Bones postawiono nie tylko na wysoką jakość wykonania ale też na jak najwierniejsze odwzorowanie dźwięku. Zastosowane 16-milimetrowe przetworniki zapewniające szerokie pasmo częstotliwości 80 Hz – 5 kHz i zaskakująco wysoki poziom głośności.

Ergonomiczny kształt zapewnia komfort użytkowania i wygodę słuchania nawet podczas aktywnego spędzania czasu. Słuchawki są wodoodporne a ich konstrukcja bardzo wytrzymała, toteż bez problemu możemy korzystać z nich na siłowni czy podczas treningów na świeżym powietrzu.

Strategicznie umieszczony mikrofon obsługujący asystenta Google/Siri znajduje się za uchem, dzięki czemu żadne podmuchu nie zakłócą krystalicznie czystego dźwięku Twojego głosu. Sterowanie głosowe O Bones® doskonale współpracuje z funkcjami smartfona.

Bezprzewodowe słuchawki wykorzystują technologię Bluetooth 5.0 i obsługują kodeki AAC i SBC.

Wbudowana bateria litowo-jonowa zapewnia nawet 8 godzin pracy co starczy na bardzo długie podróże bądź spacery, a pełne ładowanie trwa tylko 1 godzinę i odbywa się poprzez port USB typu C.

 

Katalog Produktów