KV2 zarzuca kotwicę w nowym klubie nad jeziorem w południowej Austrii

2022-03-14

Ibiza spotyka południową Styrię: To, co zaczęło się jako skromny, sezonowy bar nad brzegiem jeziora Aldrian w Tillmitsch w południowej Styrii, szybko przekształciło się w jeden z najlepszych hotspotów w regionie. Ankerpunkt to wizja Leo Ratha, DJ-a i legendy muzyki house w Austrii, oraz jego żony Manueli.

Wspaniały klub plażowy jest otwarty przez cały rok i dysponuje własną plażą, barem i restauracją, a także trawnikami i tarasami, na których można spędzać leniwe letnie dni. Oczywiście muzyka jest na pierwszym planie i towarzyszy gościom przez cały dzień, aż do nocnej imprezy. Sam jestem DJ-em i odpowiednie brzmienie Ankerpunkt jest dla mnie bardzo ważne - mówi Leo Rath, który chciał, aby jego klub wniósł do Styrii odrobinę atmosfery Rimini i Ibizy. Po kilku poszukiwaniach dowiedziałem się o systemach nagłośnieniowych KV2. Jakość dźwięku KV2 całkowicie mnie przekonała i szybko zdałem sobie sprawę, że tego właśnie potrzebuję do Ankerpunkt.

Właściciel zwrócił się do specjalistów od imprez i klubów, firmy Plusmusic Ibiza, która była również odpowiedzialna za nagłośnienie legendarnych hotspotów, takich jak Amnesia i Cova Santa na Ibizie. Całą integrację systemów przeprowadzili austriaccy specjaliści AV z firmy Happy Sound. Efekt końcowy jest imponujący - i niesie ze sobą skoncentrowaną moc dźwięku: tylko dla głównego systemu zewnętrznego firma Plusmusic wybrała dwie kolumny SL412 top wraz z ośmioma 18-calowymi subwooferami VHD4.18 quad, podczas gdy para CS12 pełni rolę frontfillerów. Wewnątrz głównej restauracji znajduje się scena DJ-ska wyposażona w parę zestawów SL412 oraz cztery aktywne subwoofery ES2.6 o wysokiej mocy wyjściowej. W pozostałych strefach restauracji zastosowano zestaw aktywnych głośników EX6 i EX10, uzupełnionych subwooferami EX1.2. Goście Ankerpunkta mogą cieszyć się najwyższej jakości dźwiękiem również na werandzie, gdzie znajduje się aż 20 głośników ESD CUBE - jak dotąd najbardziej elegancka propozycja KV2, ale o zadziwiająco czystym i mocnym brzmieniu jak na swoje niewielkie rozmiary. Niskie tony są dostarczane przez pięć głośników ESD1.10 zasilanych przez pięć wzmacniaczy ESP1000.

Bogaty dźwięk towarzyszy również gościom na tarasie i przestronnych trawnikach: cztery trójdrożne pasywne głośniki ESD15 o szerokiej charakterystyce dyspersji są z kolei napędzane przez dwa wzmacniacze ESP1000. Wyposażenie uzupełnia para EX12 jako monitory dla DJ-ów. Łącznie 62 głośniki KV2 i kilka wzmacniaczy zdobią to popularne miejsce imprez i relaksu, które po przebudowie zostało ponownie otwarte dla publiczności w październiku 2021 r. Gianluca Trevisan z szwajcarskiej firmy Plusmusic AG mówi o sukcesie projektu: Leo jest zachwycony rezultatem. Wie, że wybrał właściwy produkt!.

ANKERPUNKT jest doskonale wyposażony na nadchodzący sezon letni dzięki systemom nagłośnienia KV2 - można rzucić kotwicę!

Katalog Produktów