MSL odświeża popularny klub nocny w Essex za pomocą zupełnie nowego systemu KV2 audio

2021-12-14

Faces, miejsce często odwiedzane przez znajome twarze z hitowego reality show The Only Way is Essex, jest podstawą południowej klubowej sceny życia nocnego. Naśladując imprezy w stylu Ibizy, miejsce to stało się popularnym nocnym miejscem w latach 90-tych, działając najpierw jako klub tylko dla członków, który gościł takie sławy jak Pharrell Williams i Lindsay Lohan. Niedawno miejsce to odświeżyło swoją ofertę dla gości, wprowadzając zupełnie nowy styl wnętrza oraz system audiowizualny zaprojektowany i zainstalowany przez Middlesex Sound & Lighting (MSL) z zachodniego Londynu.

Trzynaście lat od ostatniego remontu, właściciel klubu, John Clark, chciał odejść od przestarzałego wnętrza:

Lockdown był szczególnie ciężki dla klubów nocnych, ponieważ Faces został zamknięty od 23 marca 2020 do lipca 2021 roku. To właśnie w tym czasie postanowiłem odnowić klub, nadając mu zupełnie nowy wygląd i klimat. Korzystając z MSL byliśmy w stanie zaprojektować nowy dźwięk, oświetlenie, lasery i doświadczenia wizualne, aby przenieść nas w przyszłość w nową erę.

MSL jest zaangażowane w ten obiekt od początku jego istnienia, czyli od 1993 roku, więc kiedy zespół został poproszony przez Johna o modernizację, chętnie się w nią zaangażował.

Zostaliśmy poproszeni przez Johna o spotkanie i przedyskutowanie nowego układu klubu. Podrzuciliśmy sobie nawzajem kilka pomysłów i szybko powstała nowa koncepcja i projekt. Następnie poproszono nas o dostarczenie wszystkich elementów systemu audiowizualnego.

Wyjaśnił Toby Jones, projektant systemów audiowizualnych w MSL.

Stary system nagłośnienia wewnątrz Faces dobrze służył swoim czasom, a miejsce chciało przejść na nową, wielostrefową konfigurację z łatwym w użyciu systemem z ekranem dotykowym, który miałby możliwość kontrolowania zarówno wyboru źródła audio jak i wideo. MSL zaprojektował system w taki sposób, że został on podzielony na siedem stref, z których każda posiadała wiele kolumn z subwooferami dla rozszerzenia niskich częstotliwości.

W obszarze recepcji MSL zainstalował dwa dwudrożne głośniki KV2 Audio ESD5 oraz pojedynczy pasywny subwoofer ESD1.10 cala. W przednich strefach audio zainstalowano po cztery niezależne głośniki ESD25 oraz pojedynczy subwoofer ESD1.12 w celu poszerzenia niskich częstotliwości. W tylnej strefie siedzeń otaczającej parkiet taneczny firma MSL dostarczyła osiem głośników ESD25 wraz z dwoma subwooferami ESD1.12.

Chcieliśmy dostarczyć KV2, ponieważ używaliśmy tych paczek w innych miejscach. Wiedzieliśmy, że będą one idealne do tego zadania, a po przeprowadzeniu demo na żywo w lokalu, John natychmiast je polubił.

Na głównym parkiecie zainstalowano cztery 12-calowe, dwudrożne paczki szerokopasmowe KV2 Audio ESD12 z czterema pojedynczymi subwooferami ESD1.18 ustawionymi pośrodku, z tyłu parkietu. Kabina DJ-ska jest obsługiwana przez dwa dwudrożne głośniki ESD10 i pojedynczy subwoofer ESD1.12 do monitorowania DJ-ów. "Cały system brzmi niesamowicie. Jest tak dużo szczegółów bez zniekształceń - coś, czym szczyci się KV2

powiedział Toby.

Dzięki nowemu systemowi audio-wizualnemu Faces jest gotowy na przyjęcie gości po burzliwym roku dla branży hotelarskiej. Klub, w którym życie nocne było wcześniej wstrzymane, nie mógł zaprezentować odnowionych systemów i nowego wyglądu, który zapowiada nową erę wrażeń w Faces.

To był wspaniały projekt, który pozwolił nam ulepszyć podstawową scenę życia nocnego w Essex dzięki wyjątkowej technologii audio-wizualnej. Opinie właściciela lokalu i osób, które uczęszczały do klubu były niesamowite! Z niecierpliwością czekamy na kolejne projekty związane z życiem nocnym, gdy biznes zacznie się ponownie otwierać.

Katalog Produktów