ART HQ231 - profesjonalny, podwójny korektor graficzny.

2021-10-14

Podwójny 31-pasmowy korektor graficzny HQ231 jest idealny do wszelkich zastosowań na żywo, gdzie występuje wysoki potencjał sprzężenia zwrotnego, włączając w to miksy monitorowe, kolumny side-fill lub miksy frontowe o dużej mocy.

Zastosowany w HQ231 układ FDC™ (Feedback Detection Circuitry - zaprojektowany i opracowany przez ART Engineering) natychmiast zapala diodę LED na faderze odpowiadającym pasmu EQ o największym sygnale. Wskaźniki LED mogą natychmiast pokazać, które pasmo odpowiada częstotliwości sprzężenia, pozwalając inżynierowi dźwięku na redukcję wzmocnienia w tym paśmie, aby szybko wyeliminować sprzężenie, przy jednoczesnym minimalnym wpływie na brzmienie materiału programu na żywo.

Filtrowanie Constant-Q pomaga FDC HQ pracować z większą wydajnością, oferując jednocześnie lepsze ogólne działanie EQ. Constant-Q gwarantuje, że nawet podczas dokonywania radykalnych zmian w paśmie częstotliwości, sąsiednie pasma nie zostaną naruszone. Jest to szczególnie istotne w zastosowaniach profesjonalnych, takich jak miks monitorowy czy kontrola sprzężenia zwrotnego.

Najważniejsze cechy HQ231:

  •     Opatentowany przez ART układ FDC™ (Feedback Detection Circuitry - zaprojektowany i opracowany przez ART Engineering)
  •     Filtrowanie Constant-Q
  •     45mm centralnie blokowane suwaki z możliwością wyboru zakresu podbicia lub obcięcia o 6dB lub 12dB dla radykalnego kształtowania brzmienia lub precyzyjnej kontroli systemu dźwiękowego.
  •     Wszechstronne połączenie z dowolnym systemem nagłośnieniowym lub instalacją na żywo za pomocą symetrycznych gniazd wejściowych i wyjściowych XLR, 1/4 cala TRS i niesymetrycznych RCA
  •     Filtry górno- i dolnoprzepustowe, analogowy pomiar poziomu
  •     Zmienne regulatory poziomu sygnału wejściowego
  •     Wskaźniki poziomu sygnału
  •     Przełącznik Ground lift
  •     Wewnętrzny zasilacz i możliwość wyboru napięcia linii zasilającej

Parametry

Ilość pasm 2 x 31 – 1/3 oktawy, rozmieszczenie wg. ISO
Typ filtru Q – 3% częstotliwości środkowej
Długość suwaków 20mm
Zakres regulacji +/-6dB, +/-12dB (przełączany)
Pasmo przenoszenia 20Hz – 20kHz (+/-0,05dB)
Stosunek sygnał/szum 94dB
Zniekształcenia (THD): 0,01% (20Hz – 20kHz, +10dBu)
Złącza wejściowe/wyjściowe Symetryczne XLR, jack TRS 1/4”, niesymetryczne RCA
Maksymalny sygnał wejściowy +22dBm
Maksymalny sygnał wyjściowy +22dBm
Impedancja wejściowa 20kΩ
Zasilanie 190-250VCA
Wymiary 178mm x 482mm x 89mm
Waga 6,1kg
 

Katalog Produktów