Nowość Orange SUPER CRUSH 100

2021-10-11

Opierając się na ogromnym sukcesie naszych wzmacniaczy tranzystorowych Crush Pro, Super Crush 100 wykorzystuje tę klasyczną recepturę i idzie o krok dalej w poszukiwaniu brzmienia zbliżonego do lampowego. Choć wyposażony we wszystkie te same funkcje co oryginalny wzmacniacz, Super Crush 100 jest całkowicie nową konstrukcją, udowadniającą, że wiele małych ulepszeń może zrobić OGROMNĄ różnicę - a do tego dochodzi jeszcze symetryczne wyjście CabSim!

Dzięki zastosowaniu 2-kanałowego przedwzmacniacza JFET w układzie single-ended oraz 100-watowej końcówki mocy pracującej w klasie A/B, Super Crush 100 naśladuje potężne, bogate i czułe brzmienie naszych flagowych wzmacniaczy Rockerverb w wersji tranzystorowej. Od czystego brzmienia do mocnego high gain'u, nie zabraknie pomarańczowego charakteru. Dynamika wrażliwa na dotyk i bujne odcienie harmoniczne wyśpiewują z tego wzmacniacza z takim autorytetem i muzykalnością, że można by przysiąc, że w środku znajdują się jakieś lampy!

AUTENTYCZNE ANALOGOWE BRZMIENIE

Od wejścia do wyjścia, Super Crush 100 wykorzystuje wysokiej jakości układy analogowe, aby dostarczyć całą bezpośredniość, definicję i charakter, jakich można oczekiwać od każdego z naszych wzmacniaczy lampowych z najwyższej półki. To porządnie wykonany tranzystor.

DUŻE WZMOCNIENIE, DUŻA WSZECHSTRONNOŚĆ

Dwa całkowicie niezależne, w pełni analogowe kanały przedwzmacniacza dają Ci natychmiastowy dostęp do całego spektrum ciepłych, lampowych brzmień. Od czystego high-headroomu do metalowego high-gainu, każde brzmienie, którego możesz kiedykolwiek potrzebować znajdziesz z łatwością, dzięki wszechstronnemu układowi i intuicyjnie prostemu sterowaniu.

Kanał Dirty posiada cztery kaskadowe stopnie Orange gain, wraz z pasywnym 3-pasmowym EQ. Podobnie jak jego pełno lampowi koledzy, kanał Dirty wzmacniacza Super Crush 100 potrafi wykrzesać z siebie ciężkie, surowe brzmienia, a także dobrze je wyczyścić, niezależnie od tego, czy używasz gałki głośności gitary, czy też gałki z szerokim zakresem gainu wzmacniacza.

Kanał Clean to jasna, dwustopniowa konstrukcja w stylu vintage. Jest tu mnóstwo miejsca na headroom, dzięki czemu Twoje czyste brzmienie będzie lśniło i było przejrzyste na każdym poziomie głośności, z możliwością podkręcenia głośności do tłustego, bluesowego crunchu.

100 WATÓW TRANZYSTOROWEGO CHARAKTERU

Tranzystor nie musi być pozbawiony życia. Udowodniliśmy to już wcześniej z naszą serią Crush Pro i udowadniamy to po raz kolejny. Super Crush 100 wykorzystuje sprawdzoną i przetestowaną 100 watową końcówkę mocy klasy A/B z naszego Pedal Baby 100, aby dostarczyć całą dynamikę, prezencję i wrażenie dużego wzmacniacza lampowego. Wypełnienie dużych scen nie stanowi problemu dzięki ogromnemu headroomowi, fantastycznej artykulacji i bezlitosnemu uderzeniu.

BEZPOŚREDNO I W PUNKT

Super Crush 100 wyposażono w symetryczne wyjście XLR z naszą technologią emulacji głośników CabSim. Naśladując brzmienie obudowy 2×12, ten naturalny, w pełni analogowy filtr daje Ci natychmiastowy dostęp do wspaniałego brzmienia gitary, prosto do systemu nagłośnienia lub interfejsu nagraniowego. Przełącznik Cab Back wybiera pomiędzy brzmieniem otwartej lub zamkniętej obudowy, naprowadzając Cię na idealne brzmienie bezpośrednie szybciej niż zdążysz powiedzieć "nie potrzebuję mikrofonu".

WBUDOWANY REVERB I W PEŁNI BUFOROWANA PĘTLA FX

Wbudowany cyfrowy moduł reverb zapewnia bujny, sprężynowy pogłos, dodając głębokie i mieniące się wykończenie do Twojego brzmienia. Wolisz swoje własne pedały? W pełni buforowana, ultra-przezroczysta, szeregowa pętla FX Loop zaspokoi wszystkie Twoje potrzeby związane z efektami, dostosowując się nawet do najbardziej nietypowych łańcuchów sygnałowych, bez narażania na szwank Twojego starannie opracowanego brzmienia.

Dostępny w Polsce już w najbliższej dostawie Orange!

Katalog Produktów