Orange Micro Dark – 5 najciekawszych prezentacji wideo

2021-09-08

Top Guitar wybrało pięć najlepszych prezentacji video, w których pokazywany i omawiany jest Orange Micro Dark!

"Niewielkim wzmacniaczem gitarowym znajdującym się w ofercie firmy Orange, który od lat cieszy się popularnością jest head Micro Dark. Ta kompaktowa „głowa” charakteryzuje się takimi samymi rozmiarami co przypomniany niedawno Micro Terror. Z myślą o tych, którzy jeszcze nie mieli okazji poznania tego wzmacniacza postanowiliśmy zaprezentować jego najważniejsze cechy i zebrać w jednym miejscu kilka filmów prezentujących brzmienie tego modelu.

W przypadku Micro Dark mamy do czynienia z próbą zaoferowania z mniejszej formie brzmienia znanego z wzmacniaczy Dark Terror i Dual Dark które można uznać za ciemniejszą stronę rodziny Terror. Jest to hybrydowy, high-gainowy mikro-wzmacniacz wykorzystujący preamp bazujący na lampie ECC83 (12AX7) oraz tranzystorową końcówkę oferującą moc 20 W RMS. Tak jak większe modele, także ten kompaktowy udostępnia układ SHAPE pozwalający modyfikować brzmienie wzmacniacza wedle uznania. Pokrętło to reguluje środek pasma w ścisłej interakcji z tonami niskimi i wysokimi.

W modelu Micro Dark mamy również do dyspozycji potencjometr GAIN oraz pokrętło służące do regulacji głośności. Poza wejściem gitarowym i wyjściem słuchawkowym (z układem CabSim emulującym brzmienie zestawu głośnikowego 4×12”) wzmacniacz ten udostępnia złącza buforowanej pętli efektów (SEND, RETURN) oraz wyjście głośnikowe i gniazdo służące do podłączenia zewnętrznego zasilacza.

Tak jak w przypadku Micro Terror idealnym partnerem dla tego modelu jest zestaw głośnikowy PPC108.

Poniżej udostępniamy kilka zapowiedzianych filmów, w których prezentowane są możliwości brzmieniowe modelu Micro Dark":

Prezentacje filmowe i link do artykułu:

https://topguitar.pl/topspecial/orange-micro-dark-5-najciekawszych-prezentacji-wideo/

Katalog Produktów