RCF HDL 28-A zapewnia nowy głos wieczoru na północno-wschodnim wybrzeżu Włoch

2021-08-13

Nottinarena to artystyczny i kulturalny festiwal, który rozciąga się na cały sezon letni z licznymi występami na żywo. System RCF HDL 28-A z SUB 9006-AS, dostarczony przez Doff Eventi, będzie obsługiwał wszystkie programy w Alpe Adria Arena w Lignano Sabbiadoro w lipcu i sierpniu 2021 roku z wielkimi nazwiskami włoskiej i międzynarodowej muzyki. Pierwszy występ na żywo 3 czerwca na arenie z włoską gwiazdą pop Emmą Marrone był pierwszym koncertem "Fortuna Live 2021" z okazji 10-lecia jej kariery. Następnie odbywają się liczne koncerty i imprezy z udziałem takich nazwisk jak Patty Smith, Max Pezzali/883, Modena City Ramblers, Franco 126, Frah Quintale, Natalino Balasso, Federico Buffa, Subsonica, Margherita Vicario i wielu innych.

Gabriele Gritti z Doff Eventi opracował projekt systemu audio za pomocą oprogramowania Ease Focus oraz całościowe strojenie i zarządzanie za pomocą RDNet. Mówi Gritti:

Scena Arena jest ustawiona z konfiguracją audio całkowicie opartą na produktach RCF, z głównym systemem składającym się z dwudziestu modułów line array HDL 28-A (10 na stronę), wspieranych w niskich częstotliwościach przez osiem subwooferów SUB 9006-AS w konfiguracji prostej linii z funkcją krzywej kontrolowaną przez RDNet. Z przodu mamy dwa HDL 26-A jako przednie wypełnienie. Wszystkie głośniki są podłączone do interfejsu Control 8 do zdalnego sterowania poprzez RDNet 4.0. System RCF będzie używany na wszystkich imprezach w sezonie, a my dostosowujemy system w zależności od rodzaju produkcji w "pełnej" konfiguracji, jak w przypadku koncertów Emmy, Maxa Pezzali lub Patty Smith, lub w stackując dla mniejszych wydarzeń, z 5 HDL 28-A na stronę.

Doff Eventi, dumny posiadacz innych produktów RCF, takich jak HDL 10-A, zdecydował się ostatnio na modernizację systemów, aby poprawić jakość dźwięku usług i wykorzystać możliwości RDNet. Po wizycie w siedzibie RCF, gdzie zaprezentowano wszystkie systemy HDL (26, 28, 30 i 50), system HDL 28-A spełnił wszystkie wymagania.

Stwierdziliśmy, że ten system jest idealnym kompromisem pomiędzy wagą/obsługą a dźwiękiem. W przeciwieństwie do HDL 10-A, który wcześniej posiadaliśmy, pomimo podobnych rozmiarów z 8" membranami, HDL 28-A jest znacznie bardziej kompletny w niższej średnicy, a jednocześnie jest precyzyjny i miękki na średnich-wysokich tonach, zachowując prawdziwie stałą i liniową odpowiedź dzięki filtrom FiRPHASE.

Komentuje Enrico Grego, właściciel firmy Doff Eventi. Gabriele Gritti jest szczególnie entuzjastycznie nastawiony do funkcji zdalnego sterowania systemem

RDNet jest zdecydowanie bardzo potężnym narzędziem, bez którego nie mogę się już obejść przy strojeniu i konfiguracji. Jeszcze bardziej po aktualizacji do wersji 4.0, która oprócz nowego i kompletnego projektu graficznego ze wszystkimi funkcjami, które lubię, wprowadza również Measure, pozwalając na wykonanie wszystkich pomiarów dla wyrównania czasowego i fazowego bezpośrednio w oprogramowaniu.

Dla organizatora istotne było zapewnienie publiczności doskonałego dźwięku nawet w najdalszych zakątkach. Dlatego Christofer Kaufmann zastosował odpowiednio duży system nagłośnieniowy. Do nagłośnienia publiczności wykorzystano po 10 modułów aktywnych 3-drożnych wysokowydajnych modeli RCF HDL 50-A 4K jako line array po prawej i lewej stronie sceny. Dzięki wzmacniaczom mocy klasy D, modele 4K dostarczają 4000 W (RMS) mocy i poziom ciśnienia akustycznego 143 dB. Dzięki doskonale dobranym komponentom moduły HDL 50-A 4K odtwarzają sygnały z optymalną przejrzystością i bez zniekształceń. Dodatkowe moduły line array HDL 30-A służyły jako frontowe wypełnienie lub outfill na basach. 18 basów SUB 9007-AS w trybie kardioidalnym zapewniało ciśnienie w niskich częstotliwościach. Na scenie 2x TT 25-A, z SUB 8003-AS jako sidefill, 2x TT 22-A II z SUB 8006-AS jako monitory DJ-skie oraz sześć kolejnych TT 25 SMA jako monitory sceniczne. Dzięki wydarzeniom na Schützenplatz miasto Monheim am Rhein dało przykład dla kultury na żywo i udowodniło, że koncerty nie muszą tracić swojego klimatu i radości dzięki przemyślanym koncepcjom.

Zdjęcia autorstwa Doff Eventi i Simone Di Luca

Katalog Produktów