Następna Generacja Dźwięku - Nowa seria NX 9 od RCF

2021-07-30

Seria NX 9 została mistrzowsko zaprojektowana, aby zapewnić doskonałe brzmienie dźwięku dla muzyków solowych, zespołów i DJ-ów.

Nowa konstrukcja elektroakustyczna z podwójnym wzmacniaczem o mocy 2100 W zapewnia imponujący poziom ciśnienia akustycznego, gdy jest używana na otwartej przestrzeni i w dużych odległościach, z niezwykłą jakością dźwięku. Połączenie specjalnie zaprojektowanych przetworników, zaawansowanego przetwarzania DSP oraz falowodu o stałej kierunkowości zapewnia spójne pokrycie obszaru odsłuchowego dźwiękiem bez zniekształceń. Seria NX 9 zawiera opracowane przez RCF algorytmy FiRPHASE i Bass Motion Control, idealnie dostrojone do każdego modelu, i zapewnia absolutną czystość reprodukcji wokalu oraz głęboki, potężny bas. Trwałość i niezawodność RCF są zawsze wbudowane. Gotowa do trasy koncertowej, solidna obudowa wykonana w całości z drewna jest łatwa do przenoszenia i może być montowana na statywie, ścianie lub kratownicy przy użyciu wielu dostępnych punktów mocowania.

Jedno wejście, które brzmi dobrze

 1. Symetryczne wejście liniowe
 2. Symetryczne złącze/wyjście liniowe
 3. Regulacja głośności [obróć, aby wyregulować głośność].
 4. Diody LED stanu: Signal [zielona - bezpieczny poziom wejściowy] i Overload [czerwona - działa ograniczenie].
 5. Przycisk wyboru presetu
 6. Presety:
  LINEAR - Precyzyjnie dostrojony dźwięk dla najlepszej przejrzystości
  BOOST - Zwiększona głośność dla muzyki w tle lub wyrazistych basów
  STAGE - Idealne dostrojenie do monitorowania sceny
 7. Aluminiowy panel tylny

MOC KTÓRA PORUSZA

Najpotężniejszy wzmacniacz w swojej klasie. Udoskonalenia RCF w konstrukcji przetworników sprawiają, że są one mocniejsze i potężniejsze, więc wzmacniacz podąża za ewolucją. Z mocą 2100W, 2-kanałowy wzmacniacz NX 9 klasy D jest o 50% potężniejszy niż poprzednie modele, zdolny do zarządzania ekstremalnymi poziomami ciśnienia akustycznego z ultraszybkim atakiem, realistyczną odpowiedzią transjentów i bardzo niską utratą ciepła. NX 9 jest energooszczędny, więc nie ma potrzeby stosowania wentylatora chłodzącego - wzmacniacz jest przymocowany do solidnego aluminiowego wymiennika ciepła w tylnej części obudowy - bez żadnych ruchomych części. Obwód wejściowy charakteryzuje się nowym projektem o niskim poziomie zniekształceń z zaawansowanym ogranicznikiem bezpieczeństwa, zachowującym prawdziwy charakter sygnału wejściowego na wszystkich poziomach głośności. Wszystkie wzmacniacze NX 9 zostały zaprojektowane zgodnie z normą EN62368-1 dla zapewnienia maksymalnego bezpieczeństwa i wyposażone są w sekcję zasilacza impulsowego, łączącego wysoką wydajność z minimalną wagą.

Doskonałe przetworniki

Lekkie i potężne przetworniki RCF są prawdziwym punktem odniesienia dla wysokiej jakości brzmienia. Wszystkie przetworniki są projektowane przez inżynierów RCF we Włoszech dla zapewnienia maksymalnej niezawodności i perfekcyjnie dopasowanych komponentów.Nowa konstrukcja cewki drgającej 1,75" z kopułką z poliamidu i kaptonu charakteryzuje się nową technologią łączenia i żebrami wzmacniającymi, dzięki czemu jest 10 razy sztywniejsza niż poprzednie modele, co zwiększa dokładność i trwałość. Przeprojektowany wtyk fazowy zwiększa czystość dźwięku przy mniejszej ilości zniekształceń. Konstrukcja przetwornika niskich częstotliwości zyskuje większą stabilność przy wyższych prądach, z mniejszymi zniekształceniami i lepszą obsługą ciepła.

Kapton

Kapton® jest materiałem szeroko stosowanym w przestrzeni kosmicznej i do izolacji odpornej na temperaturę. W zastosowaniach, gdzie ekstremalne temperatury i wibracje są normą, projektanci polegają na Kaptonie® ze względu na jego zdolność do zachowania unikalnej kombinacji właściwości mechanicznych w najtrudniejszych warunkach.

SPRAWDZONY W TRASIE KOŃ ROBOCZY

NX 9 może pracować jako system główny lub jako monitor podłogowy. Ta elastyczność sprawia, że jest to inteligentny wybór dla szerokiego zakresu zastosowań związanych z dźwiękiem na żywo. Wytrzymała, wykonana w całości z drewna obudowa jest łatwa do przenoszenia dzięki uchwytom po obu stronach (jeden na górze w przypadku NX 910-A). W dolnej części znajduje się gniazdo na stalową tyczkę do montażu na statywie lub tyczce subwoofera. Każdy model może być również podwieszony, zamontowany na ścianie lub kratownicy przy użyciu sześciu dołączonych punktów mocujących M10 i specjalnych akcesoriów. Od drewnianej obudowy po końcową fakturę i solidną maskownicę ochronną, NX 9 oferuje maksymalną wytrzymałość na intensywne użytkowanie w trasie i może być używany do instalacji stałych.

Poszukując rozszerzonego basu o zwiększonej wydajności, inżynierowie RCF znaleźli sposób na usunięcie filtra górnoprzepustowego, zastępując go przyszłościowym podejściem. Przedstawiamy BMC (Bass Motion Control), nowo zaawansowaną funkcję zarządzania wychyleniem głośnika niskotonowego. ART 9 z BMC może obsługiwać najniższe słyszalne częstotliwości bez wpływu na stabilność głośnika niskotonowego, z rozszerzoną liniowością i lepszą integralnością dźwięku.

Metoda BMC polega na stworzeniu kompletnej mapy dynamicznego zachowania się głośnika niskotonowego, w celu wygenerowania własnego algorytmu, który ogranicza jedynie nadmierne wychylenia. Daje to przetwornikowi całkowitą swobodę w reprodukcji sygnału. Kiedy filtry górnoprzepustowe normalnie chronią ruch głośnika niskotonowego przed destrukcją, ale zmieniają jego zachowanie fazowe, nowy algorytm BMC łamie konwencjonalną zasadę. W połączeniu z technologią FiRPHASE, ART 9 posiada poziom wydajności audio DSP nigdy nie osiągnięty w tym zakresie głośników.

Nowe spojrzenie na liniowość

Głośniki RCF zostały zaprojektowane przy użyciu autorskiej i zaawansowanej cyfrowej technologii FiR, stworzonej w celu dostarczenia transparentnego dźwięku, absolutnej czystości i doskonałego obrazowania do słuchacza. Specjalne filtry FiRPHASE pozwalają na spójną dystrybucję dźwięku dla wszystkich słuchaczy bez zniekształceń fazowych, zapewniając minimalne opóźnienia w systemie.

Firphase

Katalog Produktów