ART TPS II

2021-06-24

Marzy Ci się profesjonalne, lampowe brzmienie w Twoim studio? Nic prostszego!!! TPSII jest dwukanałowym przedwzmacniaczem mikrofonowo - instrumentalnym umożliwiającym również pracę na sygnałach o poziomie liniowym.  Przemyślany i zaprojektowany tak aby zapewnić wspaniały dźwięk, oraz niezawodność na lata pracy.

Każdy z kanałów został wyposażony w wejście instrumentalno/mikrofonowe (kombo XLR/jack ¼”) o regulowanej impedancji, przełącznik zakresu wzmocnienia, przełącznik fazy, diodowy miernik sygnału wejściowego, analogowy miernik sygnału wyjściowego, zasilanie Phantom.

To jeszcze nie koniec atutów tego urządzenia. Inżynierowie firmy ART przepuścili przedwzmacniacz przez dużą liczbę testów zarówno w warunkach laboratoryjnych jak i tych panujących normalnych warunkach studyjnych. To dało im możliwość stworzenia modułu V3 (Variable Valve Voicing), który udostępnia użytkownikowi presety zoptymalizowane pod specyficzne rodzaje nagrań. Zmieniając dane ustawienia zmieniamy napięcie zasilania lampy uzyskując tym samym pożądany efekt muzyczny. Dzięki tej funkcji w łatwy i szybki sposób dopasujemy ustawienia lampy do dowolnego źródła dźwięku, łącznie z perkusją, instrumentami klawiszowymi, gitarami i innymi instrumentami.

Dodatkowo do dyspozycji mamy układ limitera wyjściowego OPL (Output Protection Limiter) by uczynić go jeszcze skuteczniejszym.

TPS II posiada również funkcję di-box’a, z dopasowaniem impedancji.

Z pewnością jest to urządzenie, które doskonale sprawdzi się zarówno w studiach domowych jak i profesjonalnych.

Zakres dynamiki >100dB (20Hz – 20kHz)
Pasmo przenoszenia 5Hz – 50kHz (+0,-1dB)
Zniekształcenia harmoniczne THD <0,01%, <0,1% (wysterowanie lampy)
Maksymalne wzmocnienie 80dB (XLR – XLR); 74dB (wejście instrumentalne)
Szumy wejściowe -129dBu („A” ważone, XLR-XLR)
Maksymalny sygnał wejściowy +19dBu (XLR), +22dBu (1/4”)
Maksymalny sygnał wyjściowy +28dBu (XLR), +22dBu (1/4”)
Zasilanie 220 V
Wymiary 165mm x 482mm x 44mm
Waga 3,6kg

Katalog Produktów