Nowość - nowa ulepszona seria HD mk5 od RCF

2021-06-14

Seria aktywnych głośników RCF HD w odsłonie mk5 oprócz zmian kosmetycznych zwiększa wydajność dzięki wysokiej mocy profesjonalnym przetwornikom, 2-kanałowemu wzmacniaczowi klasy D oraz innowacyjnym procesom FiRPHASE i Bass Motion Control.

Wokale są naturalne, dźwięk jest czysty na dużych odległościach, moc SPL jest stabilna na bardzo wysokich poziomach. Siła głośników serii HD pochodzi z dekad doświadczenia w budowaniu sprzętu dla przemysłu turystycznego, wyposażając tę kompaktową kolumnę w moc i niezawodność, której oczekuje się od życia w trasie. Elegancko zaprojektowana, lekka obudowa z polipropylenu z wewnętrznym wzmocnieniem oferuje maksymalną wytrzymałość. Nowa przednia maskownica z dyskretnym całkowicie czarnym logo idealnie wtopi się w otoczenie. Głośnik wyposażony jest również w stalowy uchwyt do mocowania na statywach, gwintowane wkładki do podwieszania oraz gumowe uchwyty. D-LINE oferuje pracującym DJ-om i muzykom profesjonalny dźwięk zaprojektowany z myślą o muzyce.

Bass Motion Control

Bass Motion Control to nowa technologia od RCF, Dotychczas jak większość producentów do ochrony woofera stosowało się filtr dolno zaporowy oraz limiter szczytów. Takie podejście ma jednak swoje wady. Jak wiadomo każdy filtr powoduje przesunięcia fazowe, a limiter szczytów zmienia tembr brzmienia. Nowy algorytm RCF, osadzony w potężnym procesorze DSP, pozwala na usunięcie z toru audio filtr dolnozaporowy, oraz limitery szczytów, jednocześnie kontrolując wychylenie głośników i reagując tylko w tedy gdy jest to krytyczne na konkretnej częstotliwości, która może stawiać problem, zachowując głośnik w bezpieczeństwie przed uszkodzeniem. Rezultatem jest dużo lepsza praca woofera w całym jego zakresie przenoszenia dając słuchaczowi większy poziom ciśnienia akustycznego z lepiej odwzorowaną reprodukcją.

  • sterowanie przemieszczeniem mechanicznym woofera
  • usunięcie filtra górnoprzepustowego
  • usunięcie limitera w całym zakresie
  • zwiększona wydajność
  • stała równowaga brzmieniowa

FirPhase

Od kilku lat RCF w swoich produktach stosuje technologię FirPhase, technologię filtrów o skończonej odpowiedzi impulsowej, które charakteryzują się znacznym wykluczeniem zniekształceń fazowych w systemach wzmacniania dźwięku, przez co RCF osiągnął liniowość fazową częstotliwości bez irytujących opóźnień czasowych. Szczegóły tej technologii znajduje się w Białej księdze. W serii HD MK5 znalazła się nowa ulepszona wersja algorytmu FirPhase, która teraz przeźroczyście reprodukuje dźwięk z lepszą percepcją niuansów (np niesłyszalnych wcześniej pogłosów) oraz bogatszą panoramą stereofonii.

  • 0° odpowiedź fazowa od 150Hz w górę
  • algorytm z niską latencją
  • Przeźroczysta reprodukcja dźwięku
  • lepsza percepcja niuansów
  • lepsze obrazowanie stereo

Katalog Produktów