RCF potęguje adrenalinę na Mistrzostwach Świata w Snowboardzie 2021.

2021-03-18

Mistrzostwa Świata w Snowboardzie powróciły do Valmalenco (Włochy) w styczniu 2021 roku, choć za zamkniętymi drzwiami z powodu zagrożenia zdrowia. Cztery dni zawodów na śniegu, po dziewięciu latach nieobecności zawodów w Alpe Palù, na 60 kilometrach tras narciarskich. Frate Professional zajął się instalacją systemów audio i wideo, instalując system bezprzewodowy składający się z różnych miejsc stackowania systemu liniowego RCF HDL 26-A i subwooferów HDL 35-AS.

System audio, o który prosił klient, musiał gwarantować nagłośnienie całego obszaru zawodów, w tym stref startu i mety, przy odległości 800 metrów w linii prostej pomiędzy głównymi punktami rozpraszania dźwięku. Fabio Frate i jego zespół opracowali strategiczne rozwiązanie:

Aby uniknąć układania długich tras kablowych i przecinania parteru kablami, zdecydowaliśmy się na użycie mostów bezprzewodowych Neutrik Xirium Wireless Bridges od pomieszczenia technicznego wyciągu aż do strefy mety, gdzie znajdowało się pomieszczenie kontrolne. Istniejąca już symetryczna linia urządzeń wyciągu krzesełkowego umożliwiła również połączenie przewodowe z miejscem rozpraszania dźwięku w obszarze startu.

System nagłośnienia był zainstalowany na stałe wzdłuż stoku snowboardowego przez 5 dni, w tym jeden dzień na przygotowanie. System działał non-stop przez 8 godzin dziennie i był pozostawiony na zewnątrz (i pod śniegiem) każdej nocy przez cały okres mistrzostw, używając jedynie osłony przeciwdeszczowej do ochrony tylnego panelu połączeniowego każdej jednostki. "RCF zapewniło nas, że system będzie działał z niezwykłą łatwością, ponieważ wszystkie komponenty są wodoodporne i mogą bezproblemowo pracować w temperaturach poniżej zera, i tak też się stało. W nocy temperatury mogą tu spadać nawet do -25°C." Oprócz systemu nagłośnienia, Frate Professional zainstalował również zewnętrzną ścianę LED o skoku pikseli 3,9 mm do wyświetlania wkładów wideo zsynchronizowanych z dźwiękiem.

Problemy logistyczne nie ograniczały się do surowego klimatu; trzeba było również poradzić sobie z niedostępnością stacji.

Cały sprzęt był transportowany po śniegu, przy użyciu skuterów śnieżnych i ratraków, które dzięki swojej ładowności umożliwiły integrację naszych jednostek RCF HDL 26-A z subwooferami HDL 35-AS, czyli modułami z tej samej serii RCF, dla uzyskania lepszych osiągów muzycznych. Niskie tony dostarczane przez te małe suby są imponujące i można je było poczuć nawet z dużej odległości.

W pokoju kontroli dźwięku, cyfrowy mikser Yamaha QL1 umożliwił obsługę zarówno wszystkich sygnałów audio przychodzących z mikrofonów bezprzewodowych i wkładek, jak i miksu kierowanego do nadawców telewizyjnych. Fabio Frate kontynuuje:

Wydajność tego małego systelu line array jest najwyższej klasy, dźwięk był czysty i zrozumiały na całej długości stoku snowboardowego. Mimo, że publiczność była nieliczna, system HDL docierał do wszystkich nawet z odległości setek metrów. Pozytywne wrażenie wywarła na mnie niezawodność systemu. Zawsze zapewniał maksymalną wydajność, nawet gdy został włączony z samego rana, po nocy spędzonej w ujemnych temperaturach!

Katalog Produktów