Pałac Kultury "Październik" w podolsku z RCF HDL26-A

2020-12-14
Galeria zdjęcie 1 Galeria zdjęcie 2 Galeria zdjęcie 3 Galeria zdjęcie 4 Galeria zdjęcie 5

Podolsk (Obwód Moskiewski, Rosja) - Pałac Kultury "Październik" jest dwukondygnacyjnym teatrem założonym w 1966 roku o 850 miejscach siedzących. W miejscu tym odbywa się wiele rodzajów imprez, od tańca po koncerty i imprezy lokalne. Rosyjski dystrybutor RCF, ARIS, dostarczył nowy system liniowy RCF HDL 28-A z SUB 9004-AS dla nowego i ulepszonego brzmienia, co umożliwiono otwarcie dla publiczności balkonu na 240 miejsc, wcześniej zamkniętego z powodów akustycznych.

Zainstalowany ponad dziesięć lat temu, poprzedni system nagłośnienia nie był w stanie prawidłowo pokryć dość obszernego balkonu. Dlatego bilety na balkon podczas płatnych koncertów nie były sprzedawane, co pozwoliło uniknąć skarg rozczarowanych gości. Kiedy zatwierdzono budżet na nowy system nagłośnienia, obowiązkowym wymogiem kierownictwa Domu Kultury było zapewnienie wysokiej jakości dźwięku dla wszystkich sekcji obiektu, w tym balkonu i parteru.

ARIS zaproponował powieszenie dwóch klastrów aktywnej linii RCF po sześć modułów każdy. Dwa górne moduły w klastrze skierowane wyłącznie na balkon oraz cztery dolne elementy skierowane na parter. Trzy 18-calowe aktywne subwoofery SUB 9004-A zostały skonfigurowane w stacki L/R zapewniając dźwięk na niższych częstotliwościach. Cała kontrola i monitoring systemu odbywa się z kabiny dźwiękowca za pomocą protokołu RDNet.

Dla klienta została przeprowadzona wstępna demonstracja proponowanego sprzętu. Specjaliści ARIS zdemontowali istniejący system i tymczasowo zainstalowali na jego miejscu nowy, aby pokazać klientowi dokładność symulacji i ogólną jakość dźwięku z RCF. Była to udana demonstracja, a klient pochwalił znaczne ulepszenie i nową wygodę zarządzania systemem, która wcześniej była dla teatru problematyczna.

Katalog Produktów