RCF na stadionie Juventus w Turynie

2011-09-15

Nowy stadion Juventusu zlokalizowany w „Continassa” w Turynie, jest jednym z ważnych punktów podczas imprez piłkarskich we Włoszech.

Stadion posiada pojemność 41000 miejsc siedzących, i jest centru, całkowicie odnowionego obszaru, który zawiera również dużą powierzchnię komercyjną 34000m2, pierwsze muzeum Juventus, parking na 4000 samochodów i dużo innych obiektów.

Dzięki nowemu stadionowi, fani mają możliwość cieszyć się nowymi doświadczeniami, słysząc zawodników rozmawiających między sobą, siedząc komfortowo w nowych fotelach, dających świetny widok na boisko. Nowy stadion Juventusu to główne ulepszenie poprzedniego „Stadio Olimpico”, i wszyscy fani zostaną zachwyceni.

Kompleks stadionu Juventus, jest wyposażony w najlepszy osprzęt najnowszej generacji. To bardzo współczesny obiekt, w którym wszystkie rozwiązania dźwiękowe zostały wykonane na produktach RCF. Dział RCF Commercial Audio był od początku zaangażowany w projekt, i zaprojektował wszystkie rozwiązania na stadionie i w pozostałych budynkach kompleksu.

Oprócz produktów RCF Installed Sound i Commercial Audio została zaprojektowana specjalna konstrukcja klastra i inne produkty, do perfekcyjnego dopasowania do głównego projektu.

„Bardzo ważne dla partnerów jest bycie częścią instalacji dużej skali, i również mieć możliwość aktywnego uczestniczenia w projekcie od pierwszego rysunku. Zapewnia to możliwość zakończenia i otrzymania optymalnego wyniku. Instalacja na nowym stadionie Juventus to świetna referencja, w przyszłych projektach stadionów, i wspiera pozostałych klientów w ich projektach”, powiedział Antonio Ferrari, Manager Rynku Wykonawców RCF.

Dla instalacji stadionu Juventus, zespół RCF pracował nad specjalną konstrukcją klastra (certyfikowaną na potrzeby bezpieczeństwa) do instalacji w każdej sekcji trybun na stadionie. Każdy klaster zawiera 2 sztuki RCF Acustica H1315WP, trójdrożną kolumnę, składającą się z 15” woofera, 10” przetwornika średnio tonowego, drivera ciśnieniowego z tytanową membraną i 1,4” wyjściem. Wersja WP jest wodoodporna i specjalnie zaprojektowana do pracy wystawionej na warunki atmosferyczne bez ryzyka uszkodzenia lub utraty funkcjonalności głośników.

Obszar trybun na stadionie został pokryty przez 88 sztuk H1315WP (wszystkie w parach). Zostało zainstalowanych również kilka systemów w klastrach do porycia boiska. Instalacja zawiera też kilka subwooferów i wzmacniacze mocy.

Dla działu projektowego RCF, udział w instalacji Stadionu Juventus to tony dokumentacji, symulacji akustycznych i pomiarów, angażujący większość zespołu RCF. To było świetne wyzwanie, i RCF jest bardzo usatysfakcjonowany z osiągniętych wyników.

Katalog Produktów