ND950 flagowy driver RCF

2020-08-19

ND950 to kompaktowy, wysokowydajny, driver ciśnieniowy o dużej mocy z 4,0-calową membraną. Występuje on w dwóch wariantach z 2.0-calowym oraz 1,4-calowym wylotem.

Duża moc magnesu neodymowego gwarantuje doskonałą kontrolę nad ruchomą masą zespołu kopułki. Prowadzi to do większej wydajności, lepszej reakcji w stanach przejściowych i zmniejsza liczbę zniekształceń wysokiej częstotliwości. Cienki miedziany pierścień jest precyzyjnie dociskany do bieguna w celu zmodyfikowania i obniżenia charakterystyki indukcyjności obwodu magnetycznego i cewki drgającej, co zapewnia kontrolowane przedłużenie odpowiedzi akustycznej.

ND950 charakteryzuje się czystym tytanem o grubości .05 mm w połączeniu z wysokowytrzymałym zawieszeniem z Mylaru. Zespół cewki drgającej został zaprojektowany z wykorzystaniem wysokowytrzymałej, wysokotemperaturowej cewki drgającej, karkasu z Kaptonu® oraz nawoju z drutu aluminiowego pokrytego miedzią. ND950 posiada 4-gniazdową, zoptymalizowaną geometrię konstrukcji korektora fazowego. Rozszerzone, wspomagane komputerowo modelowanie matematyczne i testy zaowocowały geometrią, która zapewnia zrównoważoną kontrolę parametrów akustycznych oraz obniżenie zniekształceń powietrza i maksymalizację mocy wyjściowej.

Zastosowanie wielkoformatowego drivera przekłada się na możliwość przeniesienia w dół punktu podziału crossovera do okolic nawet 600Hz, przez co praktycznie całe pasmo wokalu przenoszone jest przez driver. Daje to lepszą kierunkowość i zarazem czytelność dźwięku.

Jak na flagowca przystało ND950 jest montowany w topowych produktach serii TT+, jak i również w systemach liniowych RCF.

Katalog Produktów