RCF na Tour de France

2011-08-04

Tour de France to coroczny wyścig we Francji i pobliskich krajach. Pierwszy wyścig wystartował w 1903 roku, na dystansie ponad 3600km i trwał trzy tygodnie. Jest najlepiej znanym i najbardziej prestiżowym wyścigiem kolarskim z trzech "Grand Tours". Tour de France skupia kolarzy i zespoły z całego świata.

Wyścig jest podzielony na całodzienne segmenty, nazywane etapami. Indywidualny czas zakończenia każdego etapu są sumowane, wyłaniając zwycięzcę wyścigu. Zawodnicy posiadający najniższy czas na koniec odcinka, ubierają się w zieloną koszulkę. Oczywiście trasa zmienia się co roku, jednak zawsze kończy się w paryżu. Od 1975 roku, kulminacyjny odcinek przebiega wzdłuż Pól Elizejskich (Champs-Élysées).

W tym roku wyścig transmitowało 78 stacji TV do 170 krajów, posiadających ponad 2 miliardy telewidzów. Ponad 30 milionów fanów kolarstwa ustawiło się wzdłuż trasy, by oglądać bohaterów poszczególnych odcinków Tour de France.

Każdy dień Tour de France rozpoczynała karawana reklamowa, startująca dwie godziny przed etapem jadąc trasą danego dnia. Ta karawana to najsławniejsza i największa część całego wyścigu. Sponsorzy dekorują samochody, vany i busy, na śmieszne i szalone sposoby. Podczas trasy rozdają upominki, jak legendarne zielone dłonie PMU, czapki i różnego rodzaju gadżety.

Karawana również gra głośną muzykę, i w tym roku w kilku pojazdach zostały zainstalowane kolumny RCF. Firma La Cite Du Son-Sonowest z Rennes była odpowiedzialna z instalację i pracę z produktami RCF, osiągając niesamowite osiągi, niezawodność i łatwą integrację.

W pojazdach zostało zainstalowane 40 kolumn Art310 i C5212.

Można powiedzieć że RCF posiadał zieloną koszulkę lidera na całej drodze przez pola Elizejskie.

Katalog Produktów