Amnesia daje Ibizie coś do zapamiętania z nowym systemem audio KV2.

2019-10-07

Amnesia jest chyba najbardziej kultowym klubem na Ibizie i ma światową reputację. Po raz pierwszy otwarta w 1976 roku, Amnesia została uznana za Najlepszy Klub Światowy nie mniej niż cztery razy i nigdy nie jest daleko od pierwszej piątki Top 100 Clubs magazynu DJ. W tym roku jego oceny wzrosły jeszcze bardziej dzięki inauguracji zupełnie nowego, nowoczesnego systemu nagłośnienia KV2 Audio. Uznawany za "najbardziej zaawansowany system nagłośnienia na świecie", nowy system mieści się w większej z dwóch przestrzeni klubu o pojemności 4000, czyli na Tarasie; pierwotnie otwarty, Taras teraz ma dach, ale pozostaje wciąż lekką i przestronną przestrzenią słynącą z sesji wschodów słońca, zalewającą się światłem słonecznym w miarę jak noc staje się dniem.

System KV2 zastępuje system nagłaśniający, który dobrze służył temu miejscu od ostatniej dekady, ale zaczął pokazywać już swój wiek. Właściciele klubu zdecydowali, że nadszedł czas na modernizację. Znając już jakość dźwięku KV2 dzięki systemowi już zainstalowanemu w innym z ich lokali, Cova Santa, decyzja była równie dobra, jak podjęta.Założenia były proste - właściciele chcieli mieć najlepsze brzmienie klubowe na wyspie. Zaprojektowany przez zespół z niemieckiego biura KV2 Audio w Berlinie przy współpracy Johannesa Kraemera (inżyniera dźwięku m.in. dla legendy techno, Richie Hawtina, festiwalu Time Warp i nowojorskiego klubu Avant Gardner), system opiera się na ośmiu ultracienkich, wysokowydajnych, trójdrożnych aktywnych SL412s KV2 w połączeniu z dwunastoma subwooferami VHD2.18J z flagowej linii VHD firmy. VHD2.18J to bezpośrednio promieniujący głośnik bass-reflex zawierający dwa 18-calowe przetworniki o wysokiej wydajności, zaprojektowane tak, aby wytrzymać ekstremalnie wysoki poziom mocy. Unikalna technologia SLA KV2 zapewnia bezprecedensowy poziom dynamiki, bardzo niskie zniekształcenia, ekstremalną czystość, i co najważniejsze, niezrównaną precyzję na przestrzeni dystansu dzięki zastosowaniu hybrydowej elektroniki dopasowanej do każdego z najszybszych i z najniższymi zniekształceniami obecnie dostępnych na rynku przetworników, oraz cyfrowej elektroniki o najwyższej częstotliwości próbkowania, jaka kiedykolwiek została zastosowana w profesjonalnym systemie głośnikowym.

Moim zamiarem było zapewnienie technikom Amnesia wszechstronnego narzędzia, które pozwoli im na prowadzenie show w trzech kierunkach, w zależności od tego, gdzie znajduje się DJ, z przodu, z tyłu lub z boku pomieszczenia, "Zaprogramowałem rozwiązanie, w którym mogą to zrobić, przywołując scenę z pulpitu. Ponadto każda strefa VIP może być kontrolowana indywidualnie.

Inną intencją było zaprojektowanie systemu, który może dostarczyć różnych wrażeń dźwiękowych, począwszy od hiper-głośnego, poprzez czysty, analityczny, aż po ciężki jak basowy styl Detroit. Ponadto, idealnie dopasowany czasowo projekt dźwięku odpowiedni dla pasm jest możliwy, gdy górne głośniki są przełączane w tryb linii opóźniającej. Innymi słowy, system jest wystarczająco elastyczny, aby zaspokoić wszystko, co Amnesia chce zrobić.

mówi Kraemer.

Po oficjalnym otwarciu i wieczorze Cocoon z Richie Hawtinem, Kraemer został wzruszony pochwałami od klubowiczów, a nawet innych lokali na wyspie. Ale, jak mówi, dla niego najwyższym świadectwem było to, że "Wszyscy tańczyli do białego rana". A atmosfera była cudowna.

Regularni DJ'owie Amnezji i miejscowi DJ'owie zauważyli różnicę:

KV2 jest bez wątpienia jednym z najlepszych i najbardziej innowacyjnych systemów nagłaśniających, z którymi pracowałem. Zachowuje jakość dźwięku bez narażania na szwank niuansów muzycznych. To przyjemność grać z taką precyzją częstotliwości.

- mówi Hector Couto.

Rezydent DJ CAAL, który został nominowany jako przełomowy artysta w 2018 roku w konkursie DJ Awards, zgadza się: To doskonały system nagłośnienia naszego Tarasu. Uwielbiam móc słuchać muzyki w jej najczystszym stanie, od niskich do wysokich częstotliwości, bez żadnych procesów zmieniających brzmienie. To jest dokładnie to, co zapewnia KV2.

Pięciokrotny zdobywca nagrody DJ i dziesięciokrotny nominowany, Luciano dodaje: Dźwięk jest jednym z kluczowych elementów w klubie. Pozwala poczuć muzykę, narzędzie odzwierciedlające sztukę i ekspresję. Dla mnie ważne jest posiadanie systemu, który potrafi najlepiej przetłumaczyć te uczucia. Myślę, że Taras Amnesia's Terrace całkowicie to osiąga dzięki systemowi dźwiękowemu KV2.

Ricardo Villalobos, ikona sceny minimal techno, jest bardziej zwięzły: Po 20 latach w Amnesia, mogę teraz powiedzieć, że mamy głośny i czysty system dźwiękowy na Tarasie.

Ostatnie słowo trafia do dyrektora artystycznego i długoletniego rezydenta Amnesii, Martina Vegi, znanego jako Mar-T:

Przez ostatnie 10 lat Amnesia używała niestandardowego systemu nagłaśniającego, który ludzie kochali, ale nadszedł czas, aby zmienić się wraz z rozwojem technologii. KV2 było dla nas najlepszą opcją - to jedyny profesjonalny system nagłośnienia, który jest nadal analogowy, a dźwięk na Tarasie jest doskonały.

Na stanowisku DJ'a wykonano również zmianę na KV2 z dwoma pełnozakresowymi, trójdrożnymi ESR212s połączonymi z parą subwooferów VHD2.18J. Mieszkańcy uwielbiają efekt, twierdząc, że klarowność dźwięku umożliwiła wyróżnienie szczegółów ich miksów w sposób, który "odtwarza muzykę", nadając zupełnie nowy wymiar ich pracy. System ESR również znajduje się w strefie VIP, chociaż tym razem większy ESR215 - wyjątkowy system 3-drożny z szeroką 110-stopniową dyspersją poziomą - zastępuje potrzebę stosowania oddzielnych subwooferów w celu zapewnienia wysokiej jakości dźwięku w bardziej kameralnym otoczeniu.

W dzisiejszych czasach jest zbyt wiele rozczarowujących lub przeciętnych doświadczeń audio, więc współpraca z zespołem Amnesia była naprawdę odświeżająca, który naprawdę dba, naprawdę rozumie i w pełni docenia różnicę KV2 w dostarczaniu czegoś nowego i wyjątkowego dla Ibizy,

mówi George Krampera Junior, CEO w KV2 Audio.

Nasze rewolucyjne technologie pozwalają na prezentowanie muzyki klubowej i tanecznej w sposób dotychczas nie doświadczony. Najniższy poziom zniekształceń na planecie i najwyższa dynamika pozwalają na dostarczenie, wchłonięcie, zrozumienie i rozkoszowanie się każdym niuansem miksa DJ'a. Koncepcja dłuższego przebywania publiczności w miejscach o wysokim SPL bez zmęczenia uszu lub "dzwoniących uszu" oferuje niesamowite doznania klubowe i, co najważniejsze, wywołuje uśmiech u wszystkich. Jesteśmy bardzo dumni, że udało nam się to osiągnąć w Amnesia, jednym z najbardziej znanych klubów na świecie i że są zadowoleni z wyników.

Systemy audio KV2 są używane w renomowanych klubach na całym świecie, jak również w dużych produkcjach teatralnych i na Broadwayach, takich jak The Lion King, Pretty Woman, Mamma Mia! i West Side Story.

Katalog Produktów