KV2 Audio pojawiło się w Den z Royal Exchange Theatre, Menchester

2019-09-20

The Den to zupełnie nowy popularny teatr rozrywkowy, który stanowi kluczową część lokalnego programu wymiany teatralnej Royal Exchange. Ten wyjątkowy i pomysłowy spektakl został zaprojektowany przez wielokrotnie nagradzane studio architektoniczne Haworth Tompkins jako nieformalna przestrzeń z miejscem, w którym mieszkańcy mogą tworzyć i dzielić teatr oraz oglądać prace z Royal Exchange. Specjaliści Pro audio, Autograph Sales & Installations, dostarczyli kluczowe elementy wyposażenia wzmacniającego dźwięk dla nowej przestrzeni, w tym siedem kompaktowych, pełnopasmowych, aktywnych systemów głośnikowych KV2 Audio oraz mikser cyfrowy Allen & Heath Qu-16 do montażu w racku.

Sorcha Steele, kierowniczka działu dźwięku w Royal Exchange, była odpowiedzialna za zaprojektowanie systemu audio dla The Den, co było dla niej zadaniem nieco zniechęcającym, biorąc pod uwagę zakres wymagań dotyczących przestrzeni i możliwości, jakie przed nią stoją. Musiałam się zastanowić, do czego wykorzystujemy tę przestrzeń, kto będzie nią obsługiwał i jak łatwo jest zamontować i złożyć system w przestrzeni szybko i bezproblemowo - wspomina.

Pierwszą rzeczą, którą musiałam rozważyć, był rodzaj lokalizacji, do których teatr będzie się wybierał i jak to wpływa na praktyczne rzeczy, takie jak zasilanie i prowadzenie kabli. Den będzie zawsze wchodził do istniejących budynków - nie jest przeznaczony do pracy na zewnątrz; na przykład w Stalybridge znajdował się w starej hali targowej, ale mógł być łatwo zbudowany w sali gimnastycznej lub magazynie. Najprawdopodobniej moc w tych lokalizacjach sprowadza się do standardowych gniazd 13A, więc musiałam zaprojektować system, który mógłby łatwo skorzystać z tej infrastruktury.

Den może być również zbudowany w trzech różnych rozmiarach, więc system musiał być wystarczająco elastyczny, aby to zapewnić. Ponieważ program jest inny za każdym razem, gdy wychodzi, musiałam zaplanować wszystko, od mówionego słowa po małe zespoły i wszystko pomiędzy!

Ostatecznie, Sorcha zdecydowała się na rozwiązanie KV2 zbudowane na kompaktowym, wysokowydajnym, aktywnym systemie głośnikowym EX10, podwieszonej na okrągłej kratownicy nad centrum obszaru występów.  Dzięki mojemu doświadczeniu w pracy z urządzeniami KV2 EX10 w ciągu ostatnich kilku lat, zawsze uważałem je za bardzo wszechstronne urządzenie, więc wiedziałem, że mogą zapewnić pożądaną jakość, zauważa.

Częścią naszych zadań jako techników w tym projekcie jest również zachęcanie innych ludzi ze społeczności do angażowania się w sprawy techniczne i pokazanie, że w teatrze są inne zawody, które nie obejmują występów na scenie. Posiadanie systemu, który jest łatwy do zbudowania, podczas gdy my prowadzimy przez nie podstawowy przepływ sygnału, sprawia, że cały proces jest mniej obciążający. EX10 są szybkie i łatwe w ustawieniu, jakość dźwięku jest naprawdę doskonała, a fakt, że są one aktywne oznacza, że nie mamy żadnych stelaży wzmacniaczy, o które moglibyśmy się martwić, co było idealne dla tego zastosowania.

Ogólnie rzecz biorąc, Den został uznany za ogromny sukces. Lokalna społeczność w Stalybridge naprawdę się zaangażowała i wspierała projekt z wielkim entuzjazmem. Mieliśmy różne występy z różnych grup wiekowych, odbyliśmy warsztaty i mogliśmy jeść lody w słońcu! Już się cieszę na przyszły rok!.

Katalog Produktów