Londyński Egg LDN wyposażony w sprzęt KV2 Audio

2018-06-14

Egg LDN to uniwersalna, wielokrotnie nagradzana, wielofunkcyjna miejscówka w sercu londyńskiego Kings Cross, teraz obchodząca 15-lecie. Firma LDN, mocno ugruntowana na londyńskiej scenie nocnego życia, utwierdziła swoją pozycję jako udane korporacyjne miejsce spotkań, w którym odbywają się różne indywidualne funkcje, od intymnych premier produktów, wydarzeń sieciowych i spotkań zarządu po pełne imprezy tematyczne dla wielu ważnych klientów.

"Trzymaj ucho na ziemi, nieustannie ewoluuj i nie bierz rzeczy zbyt poważnie"

Jednak jest to znany klub nocny stylizowany na magazyn, w którym Egg LDN zbudował swoją budzącą lęk reputację, przetrwał i rozkwitł na nieustannym polu bitwy, jakim jest London Club Land. Nigdy nie zadowalając się, że zespół zajmujący się zarządzaniem i obsługą techniczną w firmie Egg chciał uczcić piętnastą rocznicę szeroką rozbudową i modernizacją, w tym systemów audio w całym obiekcie.

Stając się coraz bardziej świadomą rosnącej renomy KV2 w branży tanecznej, w tym niezwykle głośnych instalacji na Ibizie, Ben Short skontaktował się z KV2 Audio, aby omówić, w jaki sposób mogą poprawić system audio na audytorium.

Początkowa faza to spojrzenie na "Środkowe piętro" Egg LDN gdzie wykorzystano możliwość zaprojektowania jednego z najlepiej brzmiących systemów muzyki elektronicznej dla pomieszczeń o takim rozmiarze. System ten był potrzebny do prezentacji jednych z najbardziej ekscytujących DJ-ów muzyki elektronicznej i producentów z całego świata, aby wygodnie dostarczać każdy niuans każdego miksu konsekwentnie w całej przestrzeni, i oczywiście SPL wymagany przez audytorium pasjonatów muzyki tanecznej.

Zaangażowanie KV2 Audio w reprodukcję oryginalnego źródła w jego dokładnej postaci z możliwie najniższym poziomem zniekształceń pozwala Egg osiągnąć imponujące poziomy SPL bez zmęczenia słuchowego związanego z alternatywnymi Systemami Klubowymi, zbyt często tolerowanymi w podobnych miejscach.

System składający się z czterech modułów średnio/wysoko tonowych KV2 SL4.12 który z łatwością pokrywa przestrzeń równomiernie dzięki szerokiej dyspersji poziomej 110 stopni. SL4.12 działa jako trójdrożny aktywny moduł mid/hi w połączeniu z dedykowanym wzmacniaczem i kontrolerem stereo SL3000. Działając w paśmie do 70 Hz, SL4.12 jest typowym przykładem technologii KV2 Audio’s Super Analogue Active-Driven, z indywidualnym wzmocnieniem dla każdej części trójdrożnej konstrukcji.

W przypadku krytycznych częstotliwości sub-basowych zastosowano parę subwooferów VHD4.21. System VHD4.21 składa się z jednego aktywnego subwoofera z dwoma 21" głośnikami, który zasila dodatkowy pasywny podwójny 21-calowy subwoofer - zapewniając zadziwiającą moc szczytową 14 000 W ze standardowego źródła 16A. Wyposażony w rewolucyjny, nowy wzmacniacz subwoofera, unikalny dla KV2 Audio, jest jednym z najmocniejszych rozwiązań subwooferów na świecie.

Wystarczy powiedzieć, że para systemów VHD4.21 daje Egg's Middle Floor fenomenalne ilości low-endu, które są odczuwalne do szpiku kości, pozostając przy tym muzycznym, szybkim i bardziej dynamicznym niż tradycyjne wielkoformatowe subwoofery.

Aby jeszcze bardziej ulepszyć wydajność subwoofera, zainstalowano również tylko jedną parę subwooferów ES2.6 2x15 ", do wypełnienia górnych częstotliwości basu. Aby zapewnić światowej klasy DJ-om, korzystanie z tego samego poziomu, co ich odbiorcy, zestaw stereo DJ-a z aktywnym 3-drożnym EX15 pełnozakresowym top-boxem i 18-calowym subwooferem ES1.8 podtrzymuje nawet najbardziej wymagających DJ-ów zmęczonych swoimi występami.

Menedżer techniczny, Ben Short, omawia swoje doświadczenia od czasu zainstalowania systemu "System KV2 jest niczym innym, jak prawdziwym klubowym brzmieniem. To bardzo niskie poziomy zniekształceń powodują tak duże ilości klarowności. To, w połączeniu z samą siłą i odpowiedzią transjentów w niskim końcu pasma, jest po prostu tym za co warto umrzeć i za każdym razem pozostawia publiczność i artystów uśmiechniętych od ucha do ucha.

"Jako inżynier dźwięku pracujący z międzynarodowymi artystami w praktycznie w każdym tygodniu, zawsze jest to wielki komfort, wiedząc, że system dźwiękowy, z którym pracujesz, zapewnia tak wysoki standard. Daje to zespołowi i mi osobiście pewność jakiej potrzebujemy, aby pomóc artystom w realizacji wspaniałego show. Nie możemy już prosić o więcej."

Współpraca z Benem przy realizacji projektu odbywała się pod nadzorem kierownika produkcji Brian McMurray:

Nic dodaje, nic nie odbiera... system KV2 to niezrównany system dźwiękowy, który zapewnia na każdym poziomie. Nawet gatunki muzyczne, których normalnie nie lubię, brzmią niesamowicie na platformie KV2.

Od Opery i Orkiestr do Techno, zestaw KV2 zapewnia dźwiękową doskonałość.

Pasjonat stałego utrzymywania Egg LDN na szczycie konkurencyjnego rynku klubowego to właściciel klubu Laurence Malice, który nadzoruje najważniejsze wydarzenia w całym obiekcie, z zamiarem dodania większej ilości KV2 do innych pomieszczeń w Egg LDN w połączeniu z wydarzeniami z okazji 15-lecia.

"Czysty dźwięk jest dla nas priorytetem w klubie i zawsze uważałem, że prawdziwy dźwięk klubowy powinien być wciągającym doświadczeniem. KV2 Audio zapewnia to w obfitości".

Stwierdza Laurence

W projekcie wykorzystano:

Katalog Produktów