Masz kłopot z wyborem delaya ? T-Rex Replica nie pozostawia wątpliwości!

2017-04-20

Rynek oferuje wiele efektów gitarowych typu delay. T-Rex Replica wyróżnia się szlachetnością brzmienia, za którą nie zapłacimy wielce wygórowanej sumy. Szerokie, soczyste pasmo, kilka trybów powtarzania i ciepłe, głębokie brzmienie to najważniejsze cechy tego zawodowego efektu.

Delay T-Rex Relica w teście Top Guitar:

Replica to klasyczny delay.W tym małym urządzeniu zamknięto chip DSP, który próbkuje z częstotliwością 44,1 kHz i użyto dwa znakomite, 24-bitowe przetworniki analogowo-cyfrowe BurrBrown (jeden na wejściu A-D i jeden na wyjściu D-A).

Barwa dźwięku czystego jak i odbicia jest po prostu doskonała. Genialna, szczególnie dla gitarzystów, jest funkcja Brown. Wciśnięcie tego przycisku włącza filtr dolnoprzepustowy (barwa staje się ciemniejsza) i delikatne przesterowanie efektu (tylko odbić). Taki zabieg ma na celu ocieplić efekt delay, co do złudzenia imituje słynne echa taśmowe z lat 60. Ma to kolosalne znaczenie, szczególnie w przypadku grania solówek, gdzie efekt echa powinien mieć gorsze pasmo od dźwięku podstawowego. Gwarantuje to przejrzystość solówki i zapobiega efektowi bałaganu i wsysania całości.

Druga bardzo przydatna funkcja to Subdivision. W normalnym trybie (kiedy przycisk Subdivision jest wyciśnięty) delay pozostaje w trybie „czwórkowym”, czyli tempo odbić pozostaje zgodne z tempem utworu ustawionym na gałce Tempo lub zgodnie z tempem wystukanym nogą na przycisku Tap Tempo. Natomiast gdy wciśniemy przycisk Subdivision, włączamy tryb odbić „trójkowy”, niejako wyprzedzając szybkość odbić. Przy ustawieniu ilości powtórzeń na minimum i głośności Echo równej głośności Level uzyskujemy bardzo ciekawy efekt nazwany przez Eddiego Van Halena „Cathedral”, efekt tego typu stał się też wizytówką zespołu U2.

Regulacje T-Rex Replica: Echo, czyli głośność efektu (odbicia), Level – głośność dźwięku czystego (bez efektu), Repeat, inaczej feedback – ilość powtórzeń echa. Gałka Tempo to szybkość powtórzeń – tu Replica może pochwalić się doskonałym wynikiem: od 1 ms do 2000 ms. Dodatkowe funkcje znajdują się pod przyciskami Brown i Subdivision. Dwa włączniki nożne, jeden to przycisk włącznika efektu, a drugi to przycisk Tap Tempo służący do wstukiwania nogą tempa utworu. Dodatkowo, na bocznej ściance, znajduje się wejście Midi. Służy do synchronizacji tempa delaya z zewnętrznymi urządzeniami, np. sekwencerem lub komputerem poprzez Midi.

Dla orientacji umieszczono dwie diody LED, jedną nad włącznikiem On/Off, drugą migającą w tempie czasu pracy delaya nad przyciskiem Tap Tempo.

Używam T-Rex Replica od momentu pojawienia się go na rynku i uważam, że w dalszym ciągu w tej klasie nie pojawił się godny konkurent."

Zapraszamy do Arcade Audio!

Katalog Produktów