Nowości RCF na Prolight & Sound Frankfurt 2011

2011-04-15

Na targach Prolight & Sound we Frankfurcie firma RCF pokazała wiele nowości.

Seria D-line: kompaktowa seria lekkich, aktywnych urządzeń głośnikowych wyposażonych we wzmacniacze klasy D , przetworniki z lekkimi neodymowymi magnesami oraz polipropylenowe obudowy, której celem jest spełnienie założenia maksymalnej sprawności przy minimalnej wadze. W skład serii wchodzą: moduł Line Array HDL 20-A rozszerzany o subwoofer HDL 18-AS oraz dwa monitory HD 22-A oraz HD 10-A. Monitory z powodzeniem mogą być wykorzystywane jako niewielki systemy PA.

Seria TT+ została uzupełniona o kilka praktycznych rozwiązań. Pierwszym jest aktywna kolumna głośnikowa TTL11A składająca się z dwóch modułów średnio-wysoko i niskoczęstotliwościowego umożliwiająca cyfrowe sterowanie kierunkowością. W zakresie najniższych częstotliwości kolumnę uzupełnia dedykowany subwoofer TTS26-A. Drugie to ultra kompaktowe, aktywne monitory o szerokim rozproszeniu TT051-A i TT052-A. Te trzystuwatowe urządzenia z pięciocalowymi woofer’ami (odpowiednio jeden lub dwa) zostały zaprojektowane by zapewniać najwyższej jakości dźwięk przy nagłośnieniach bliskiego pola w pomieszczeniach zamkniętych. Wyposażono je w akcesoria umożliwiające montaż we wszystkich możliwych warunkach. Ostatnią nowością z serii TT+ są dwa potężne subwoofery TTS36-A oraz TTL36-AS rozszerzające możliwości systemów liniowych TTL55-A. Obydwa zbudowane na dwóch głośnikach 18” i wyposażone we wzmacniacz 4000W. TTL36-AS ma opcję instalacji na ramie do TTL-55-A.

Kolejną serią, która została rozszerzona to seria NX. Dwa nowe urządzenia NX M22-A oraz NX M25-A to aktywne monitory dedykowane do systemów PA oraz jako monitory sceniczne w każdych warunkach. Zastosowanie dwucalowego przetwornika wysokotonowego pozwoliło zwiększyć skuteczność i poprawić czytelność wokali.

Ostatnią estradową nowością RCF jest SUB 702 –AS. To kompaktowy subwoofer z dwunastocalowym głośnikiem rozszerzający możliwości niewielkich systemów przenośnych ART.

AYRA – to nowa seria, którą RCF chce podbić domowe oraz projektowe studia nagrań. Składa się ona z trzech monitorów bliskiego pola: „FIVE”, „SIX” oraz „EIGHT” opartych odpowiednio o woofery 5”, 6” i 8”. Najniższe pasmo uzupełnia „TEN SUB” – dziesięciocalowy subwoofer o mocy 200 W. Użytkowników ma zadowolić nie tylko brzmienie ale również cena, która nie obciąży za bardzo budżetów niewielkich studiów nagrań oraz samodzielnych producentów.

Zupełnie nowa jest linia produktów instalacyjnych Media Series. To pięć pasywnych zestawów głośnikowych średniej mocy dedykowanych do niewielkich instalacji dźwiękowych w klubach, salach konferencyjnych, sklepach, muzeach itp. Ekskluzywny wygląd i wysokiej jakości dźwięk to główne atuty tej serii.

Znacznie rozbudowana została seria Compact. Uzupełniono ją o mniejsze C3106 oraz większe i mocniejsze C7312 i C9315. Do znanych już C5212 i C5215 dodano również modele o różnych kątach promieniowania co znacznie zwiększa możliwości równego pokrycia dźwiękiem konkretnych obszarów, elastyczność instalacji oraz zastosowanie w pomieszczeniach o trudniejszych warunkach akustycznych. Starszym modelom nadany został bardziej dystyngowany wygląd, z pięknym materiałowym grillem, oraz dodatkowymi polami montażowymi M20.

Obydwie serie (Media oraz Compact) uzupełniają dedykowane cyfrowe procesory DX 4008 oraz DX 2006. Wyposażono je w 32-bitowe procesory DSP oraz 24-bitowe przetworniki. Umożliwiają dowolne routowanie oraz krosowanie sygnałów oraz korekcję i limitowanie każdego z wejść i wyjść.

VSA 1250 oraz VSA 850 to dwie nowe kolumny wertykalnie sterowalne, które razem z produkowaną już VSA 2050 tworzą nową serię kolumn dedykowanych do pomieszczeń o dużej kubaturze i znacznym czasie pogłosu. Każdy z dwunastu głośników VSA 1250 (dla VSA 850 głośników jest osiem) posiada własny pięćdziesięciowatowy wzmacniacz. Wszystkie sterowane pokładowym procesorem DSP umożliwiającym zmianę wertykalnego kąta promieniowania w zakresie 10° - 30° oraz osi promieniowania w zakresie od 0° do ±40°.

Linia produktów Commercial Audio powiększyła się o nową serię wzmacniaczy. W skład serii 8000 wchodzą wzmacniacze UP 8501, UP 8502, UP 8504. Są to pięćsetwatowe wzmacniacze do instalacji stałonapięciowej przy czym ostatnia cyfra w opisie mówi na ile kanałów dzieli się 500 W. Wszystkie urządzenia montowane są w obudowę 1U. Kolejną nowością jest wzmacniacz UP2082. Jest to dwukanałowy wzmacniacz o mocy 80W (każdy kanał) dedykowany do instalacji stałonapięciowej, z możliwością pracy z odbiornikami o niskiej impedancji (4Ω).

BM 3022 to nowa baza mikrofonowa z przedwzmacniaczem i mikrofonem elektretowym. Posiada symetryczne wyjście, które można połączyć z liniowym wejściem w konsolecie/wzmacniaczy nawet łącząc bardzo długim (do 1 km) kablem CAT5. Inną mikrofonową nowością są bezprzewodowe systemy TX 2006, PX 2106, TX 4016 i PX 4116. W ofercie pojawiły się również dwa instalacyjne głośniki sufitowe PLF 30 i PL 50 oraz aktywny monitor instalacyjny DMW 20A.

Katalog Produktów