Nowości RCF na prolight + sound 2014

2014-03-17

Cały czas mówi się o kryzysie, mimo to na ostatnich targach prolight + sound 2014 stoisko RCF było największe na hali 8.0 oraz wyjątkowo bogate w nowości, co świadczy o dobrej passie tego włoskiego producenta.

Chyba najbardziej oczekiwaną nowością, którą niedawno zapowiadaliśmy było wejście RCF w segment małych mikserów. Miksery serii L-Pad, bo taką nazwę finalnie RCF nadał tej serii, to gustowne i funkcjonalne konstrukcje, od małych 6 kanałowych mikserów, z dwoma wlotami mikrofonowymi na małe imprezki czy konferansjerkę, do sporych 24 kanałowych konstrukcji które pomieszczą niejedną sporą kapelę. Miksery L-Pad wyróżniają się nad konkurencję swoją funkcjonalnością, gdyż oprócz wbudowanych efektów czy kompresorów posiadają slot umożliwiający rozszerzenie funkcjonalności o kartę z transmisją Bluetooth™, przez którą odtworzysz swoją playlistę bezpośrednio w mikserze z swojego tabletu lub smartfona, oraz dwie karty obsługujące pamięć przenośną USB, jedna to odtwarzacz plików mp3, druga posiada dodatkową funkcję rejestracji dźwięku.

W dwóch największych mikserach L-Pad 16CX USB i L-Pad 24CX USB oprócz znanego już złącza USB do podłączenia komputera celem rejestracji dźwięku, pojawiło się bardzo ciekawe gniazdo na przednim panelu. Złącze USB A do podłączenia lampki. Wiadomo że lampki ze złączem USB czy XLR 5pin są stosunkowo drogie, natomiast rynek konsumencki jest nasycony akcesoriami zasilanymi z USB. Zawsze możesz zamiast lampki naładować telefon, podłączyć wentylatorek, grzejącą podstawkę pod kubek z kawą czy inny gadżet.

Od początku roku RCF Przekształcił swój katalog Profesional Speaker System w katalog o nazwie Live Sound. Zawierają się w nim serie D Line, VMAX, NX, ART 7ART 4, ART 3, SUB, 4PRO.

Seria kolumn pasywnych V-Max w tym katalogu jest kolejnym mocnym akcentem. Mocny akcent, "z przytupem" i to konkretnym, bo serię otwiera subwoofer V221-S 4000W RMS na dwóch 21" wooferach dające SPL max na poziomie 143dB, z głębokim zejściem sięgającym 25Hzprzy spadku -10dB, a to osiągi nieczęsto widywane. Do pary z kolumną V45 tworzą potężny system. W końcu to 1800W RMS, dwa 15" woofery, gigantyczny 4" driver i 137dB SPL.

W serii V-Max znajdują się również monitory, które mogą pracować zarówno jako fronty jak i odsłuchy podłogowe, oraz mały system Line Array V6-L. Mały tylko gabarytowo.

Przechodząc przez stoisko RCF, bardzo przyciągały oko nowe systemy EVOX. Dwa modele EVOX i EVOX 8 , z miniaturową szerokopasmową kolumną oraz aktywnym subwooferem, całość w dedykowanej torbie razem ze sztycą mieszcząca się swobodnie w bagażniku miejskiego samochodu segmentu A. Kolumny zaprojektowane ze szczególnym naciskiem do reprodukcji dźwięku, idealnie sprawdzą się podczas prezentacji, wykładów, konferencji oraz z powodzeniem zaspokoi potrzeby mobilnych DJ'ów na prywatkach czy mniejszych potańcówkach.

W najbliższym czasie nazewnictwo subwooferów zostanie ujednolicone. Teraz nie trzeba będzie ich szukać w seriach ART czy 4Pro, bo znajdziecie je w serii SUB. jesienią tego roku subwoofer 4Pro8003-A oraz Art905-AS dostaną obudowy  z  ładniejszym designem, sztywniejszym grillem, oraz przede wszystkim nową końcówką mocy, która pozwoli zwiększyć Max SPL tych basów. A przyjmą one nazwy SUB905-AS II oraz SUB8003-AS II. Seri uzupełni również nowy 21" subbas SUB8005-AS, oraz subwoofer HDL15-AS do podwieszania z systemem line array HDL10-A.

Nie sposób było też ominąć dział z topową serią TT+. Poza wprowadzeniem nowej wersji oprogramowania kontrolującego systemy TT, RdNET 2.0, pojawiły się nowe kolumny, a właściwie nastąpiła kolejna odsłona monitorów tego systemu.

RCF TT22-A II, TT25-A II oraz TT25-SMA II to nowy design obudów z jeszcze większą ilością pól montażowych oraz nowe wzmacniacze 1100W z procesorem DSP obsługującym RdNET 2.0 świetnie wypełniając segment wymagającego, profesjonalnego monitoringu.

Więcej szczegółów już wkrótce.

Katalog Produktów