RCF seria 4Pro - dla profesjonalistów

2013-03-08

Seria 4Pro, to systemy głośnikowe dla profesionalistów. Systemy zawierają wszystkie zalety cyfrowej technologii linii D-Line w obudowie ze sklejki brzozy bałtyckiej, z tradycyjnym czystym i precyzyjnym brzmieniem RCF.

Nowe głośniki RCF 4Pro po wejściu na rynek szybko zdobyły uznanie klientów. Aktywne i cyfrowo sterowane, mobilne systemy serii 4Pro, z tą samą filozofią i standardem inżynieryjnym jak w serii D-Line – ale umieszczonymi w profesjonalnej obudowie ze sklejki brzozy bałtyckiej.

RCF 4Pro5031-AKolumny 4Pro1031-A (400W, 10” + 1”), 4Pro2031-A (600W, 12” + 1”), 4Pro3031-A (600W, 15” + 1”) oraz 4Pro5031-A (600W, 2x 15” +1”) zostały zaprezentowane pierwszy raz na targach Pro Light+Sound w Frankfurcie w 2012 roku, rozpoczynając nowy rozdział w generacji technologii kolumn z cyfrowym wzmacniaczem.

Fizycznie, RCF utrzymał wagę oraz zalety stylu serii D-Line – razem z wytrzymałym grillem, i systemem podwieszania FlyTrack – w konkurencyjnej cenie, przez co są bardzo atrakcyjne dla półprofesjonalnych muzyków, firm nagłośnieniowych i rentalowych szukających alternatywy w klasie podstawowej.

Dyrektor R&D w RCF Alessandro Manini powiedział: „Pierwotna koncepcja zasilanych, przenośnych kolumn, z wbudowanym wzmacniaczem, aktywnym crossoverem oraz korekcją czasową odchodzi teraz do lamusa. Dlatego zrobiliśmy korekcję bardziej kompaktową z wbudowanym wzmacniaczem i procesorem DSP zamkniętej w naprawdę profesjonalnej obudowie z bałtyckiej sklejki brzozowej, z pełnym grillem od frontu. Wprowadziliśmy w nie wiele rewolucyjnych rozwiązań by dostarczyć jeszcze lepsze parametry”.

Podobnie jak seria D-Line, nowa 4Pro posiada procesor DSP kontrolujący wzmacniacz, i nowe przetworniki dedykowane do tej serii. Każdy wzmacniacz posiada dedykowany stopień wejściowy i ustawienie optymalizujące osiągi, odpowiednio do zastosowanych przetworników w danym modelu.

Pełny grill posiada z frontu nylonową tkaninę, a obudowa wykończona jest czarną farbą epoksydową z fakturą. Seria 4Pro posiada również profesjonalne aluminiowe rączki do transportu, z gumową ochroną. Serię 4Pro można używać również jako podłogowe monitory sceniczne.

Jako uzupełnienie sekcji niskotonowej RCF umieścił w serii subwoofer 4Pro8003-AS. Ten potężny subwoofer od 2008 roku gruntuje swoją pozycję na rynku nagłośnień, jako godny następca subwoofera 4Pro8001-AS. Zastosowanie nowej obudowy z przeprojektowanym portem bass reflex, oraz mocniejszego 1000W cyfrowego wzmacniacza Digipro pozwoliło na zmniejszenie wagi i zwiększenie i tak już dużego ciśnienia akustycznego. Umieszczony za sztywnym grillem 18" przetwornik subbasowy z 4" cewką skutecznie kontroluje najniższe pasmo systemu.

Kompletna seria 4Pro w całości zaspokoi oczekiwania profesjonalistów z znakomitym dźwiękiem RCF, estetów z nowym designem utrzymanym w stylu klasycznym, oraz obsługę sceniczną przez swoją niską wagę i kompaktowe rozmiary.

Katalog Produktów