Nowa dostawa, nowe produkty i cenniki ART

2013-01-24

Dotarła już do nas, z niecierpliwością oczekiwana przez niektórych, nowa dostawa produktów ART, która przyniosła ze sobą sporo ciekawych i jeszcze ciepłych nowości.

Nowe cenniki do pobrania na naszej stronie.

W sporej już rodzinie produktów firmy ART, znalazła się nowa grupa, którą stanowią cztery krosownice: TPatch, XPatch, P16 i P48.

TPatch to kompaktowa, 8-punktowa krosownica, wyposażona w symetryczne złącza 1/4” TRS, która może pracować w dwóch trybach: „normal” i „half-normal”. Drugą, również kompaktową propozycją jest krosownica o nazwie XPatch, która z kolei posiada 3 symetryczne złącza XLR.

Większymi wersjami, które znajdą zastosowanie zarówno w studio jak i na scenie są krosownice P48 i P16.

P48, jak sama nazwa wskazuje to 48 punktowa krosownica, wyposażona w symetryczne złącza 1/4” TRS, z możliwością pracy w trybach „normal” i „half-normal”. Odpowiednio P16, wyposażona jest w 16 symetrycznych złączy XLR. Solidna obudowa urządzeń P16 i P48, została zaprojektowana i przystosowana do montażu w racku, co pozwala na łatwą instalację i niezawodną pracę.

Obecność tych urządzeń i ich mniejszych odpowiedników w naszym studio lub w skrzyni rackowej umożliwi nam lepszą organizację i szybszą lokalizację naszych kabli. Zapewni łatwiejszy dostęp do urządzeń audio, oraz pozwoli na elastyczne i swobodne poruszanie się w studio i na scenie.

USB DualTubePre - pod tą nazwą kryje się kompaktowy, wysokiej jakości, dwukanałowy, lampowy przedwzmacniacz, wyposażony w interfejs USB. USB Dual Tube Pre został zaprojektowany by zapewnić doskonałe lampowe brzmienie, oraz najwyższą jakość podczas nagrań w studio i poza nim. Oba nisko szumowe kanały posiadają wzmocnienie rzędu 40dB, oraz diody wskazujące pojawienia się sygnału i przesterowanie. Dodatkowo do dyspozycji użytkownika znajdziemy również przełącznik fazy, załączany filtr górno-przepustowy, nisko szumowe zasilanie phantom 48V, oraz zaawansowany optyczny kompresor pozwalający na większą kontrolę dynamiki dźwięku. Przedwzmacniacz dodatkowo zaopatrzono w stereofoniczne gniazdo słuchawkowe 1/8” TRS z regulatorem głośności, służące do monitorowania nagrywanego sygnału w czasie rzeczywistym. Dzięki osobnemu regulatorowi „mix” istnieje możliwość ustalenia odpowiednich proporcji pomiędzy sygnałem wejściowym a sygnałem z komputera. Sygnał „Monitor Mix” jest również wysyłany na złącza wyjściowe 1/4” TRS, co umożliwia odsłuch również na monitorach zewnętrznych. Interfejs USB jest zgodny ze specyfikacją USB i nie wymaga żadnych dodatkowych sterowników.

Firma ART nie tylko poszerza swoją ofertę o nowe produkty, ale także udoskonala te, które już zachwyciły i zdobyły rzesze zwolenników.

Tym samym, ceniony wśród użytkowników, profesjonalny tor audio PRO CHANNEL doczekał się swojego młodszego brata bliźniaka. Zawarto w nim to co najlepsze w poprzedniej wersji, oraz wzbogacono o kilka nowych rozwiązań.

Jednym z nich jest dodatkowe wejście Hi-Z  ¼” Jack, umiejscowione na przednim panelu, co w znaczny sposób ułatwia pracę urządzenia w bezpośrednim połączeniu z instrumentem takim jak gitara czy bas.

ART PRO CHANNEL II wyposażono w najnowszy, lampowy przedwzmacniacz  mikrofonowy, charakteryzujący się bardzo cichą pracą i niesamowitą przejrzystością dźwięku. W Sekcji przedwzmacniacza użytkownik ma do dyspozycji regulację wzmocnienia, przestrajany filtr górno-przepustowy, regulację poziomu wyjściowego i przełącznik fazy.

Potężny procesor dynamiki, który subtelnie i skutecznie kontroluje transjenty i szumy, zaspokoi oczekiwania nawet najbardziej wymagających użytkowników. Urządzenie oferuje dwa tryby pracy kompresora: automatyczny i manualny. W trybie auto, konstruktorzy wykorzystali świetnie sprawdzające się rozwiązania zastosowane w cieszącym się dobrą opinią kompresorze PRO VLA . Tryb manualny pozwala na samodzielną regulację progu kompresji, stopnia kompresji, czasu ataku i powrotu, oraz typu kompresji.

Parametryczny korektor umożliwia ukręcenie dowolnego brzmienia, które to z kolei możemy wprowadzić przed lub za kompresorem.

Na wyjściu z urządzenia umieszczony został potencjometr master output ,wskazówkowy miernik VU z możliwością przełączania źródła sygnału (compresor / preamp / input / output), oraz dwa ledowe mierniki pokazujące stopień nasycenia lampy i gain reduction kompresora.

Na tylnim panelu mamy symetryczne wejścia i wyjścia XLR, niesymetryczne  Jack, oraz 2 punkty insertowe na jack’ach, którymi możemy wpiąć inne urządzenia pomiędzy dowolne sekcje naszego Pro Channel’a.

Z całą pewnością jest urządzenie, które znajdzie swoje miejsce w niejednym studio jak i na scenie.

USBPhonoPlus Project Series firmy ART  to prosty w obsłudze interfejs, dzięki któremu prześlemy różne analogowe sygnały (gramofon, magnetofon, CD itp.) do naszego komputera za pomocą standardowego złącza USB, zyskując dużo lepszą jakość niż w przypadku zintegrowanych kart muzycznych, nie powodując czystek w naszym portfelu. Wejścia analogowe posiadają przełącznik poziomu: Liniowy/Gramofonowy, a potencjometr wzmocnienia umożliwia dostosowanie poziomu sygnału wejściowego dla różnych źródeł sygnału. Przedwzmacniacz wyposażony jest także w filtr górno-przepustowy, a nisko-szumowy układ przedwzmacniacza ściśle odpowiada standardowi RIAA. Interface wyposażony został także w cyfrowe wejście i wyjście optyczne w formacie TOSLINK oraz wejście cyfrowe w formacie S/PDIF (RCA)

Do urządzenia dołączono oprogramowanie Sound Saver Express, które pomaga nam nie tylko w zgrywaniu materiału, ale również w jego archiwizacji i wysyłaniu do innych programów czy też nośników.

W ofercie znalazły się również dwie nowe aktywne zwrotnice.

CX-310 to stereofoniczna zwrotnica aktywna, 2-drożna w trybie stereo i 3-drożna w trybie mono. Wyposażona jest w filtry 4-tego rzędu 24dB/okt. Linkwitz-Riley. Każdy z kanałów wyposażony został w regulację poziomu wejściowego, regulacje poziomu dla niskich i wysokich częstotliwości oraz regulację punktu podziału częstotliwości w zakresie: 80Hz – 920Hz lub 800Hz – 9200Hz. Na panelu przednim umieszczony został także przełącznik umożliwiający wyciszanie poszczególnych pasm. Zwrotnica wyposażona została w gniazda XLR oraz jack 1/4”.

CX-311 to również stereofoniczna aktywna zwrotnica, 2-drożna, przeznaczona do napędzania kolumn dwudrożnych w bi-ampie z dodatkowym wyjściem na subwoofer. Wyposażona jest w filtry 4-tego rzędu 24dB/okt. Linkwitz-Riley. Każdy z kanałów wyposażony został w regulację poziomu dla niskich i wysokich częstotliwości oraz regulację punktu podziału częstotliwości w zakresie: 250Hz – 6kHz. Dodatkowo zwrotnica posiada wyjście nisko-tonowe regulowane w zakresie 50Hz – 250Hz (12dB/okt.). Każdy z kanałów posiada również włączany filtr górno-przepustowy 30Hz.

Te i wiele innych produktów już dostępne w ofercie ARCADE AUDIO.

ZAPRASZAMY DO WSPÓŁPRACY!!!

Katalog Produktów