Nowy monitor sceniczny od KV2 Audio

2012-02-13

KV2 Audio wprowadza nowy monitor sceniczny, niewielkich gabarytów.

  • Bardzo kompaktowy monitor wokalowy,
  • Pasywna dwudrożna konstrukcja,
  • Skuteczność 98dB,
  • Najwyższej jakości średnie pasmo,
  • 123dB ciągłego poziomu wyjścia.

ESM26 to najwyższej jakości profesjonalny monitor sceniczny. Pomimo kompaktowych rozmiarów, tylko 374mm szerokości, i 340mm wysokości, oraz wadze tylko 15kg, dostarcza niesamowicie czysty i mocny dźwięk, który prawie zaprzecza tak małym gabarytom. Przy skuteczności 98dB@1W, ESM26 jest w stanie zapewnić 126dB Max SPL w szczycie, zachowując nieskazitelną reprodukcję dźwięku.

ESM26 zawiera unikatową technologię KV2 Audio, analogowej pasywnej linii opóźniającej, wykorzystywanej w serii głośników ESD. Obwód zawiera w sobie zwrotnicę, oraz perfekcyjne dopasowanie czasu i korekcję fazy, bez konieczności wykorzystywania zewnętrznych procesorów i bi-ampingu. Przez wykorzystanie tej funkcji osiąga się znaczne oszczędności, połowę kosztu wzmacniacza i potrzebę zastosowania drogich procesorów. Perfekcyjna kontrola fazowa wbudowana w ESM26 zwiększa odstęp od sprzężeń oraz praktycznie minimalizuje potrzebę korekcji, jeżeli w ogóle okaże się potrzebna. Daje to wspaniały rezultat z takiego małego potwora.

ESM26 zbudowany jest na bazie dwóch nisko induktancyjnych 6” przetwornikach, z dużym wychyleniem, w obudowie bass reflex. Port bass reflex, na całej szerokości dolnej krawędzi obudowy daje efekt dublowania z podłogą, poszerzając odpowiedź basową monitora. Nowy opatentowany 1,75” driver ciśnieniowy z tytanową membraną, zawiera korektor fazowy o stałej geometrii, zwiększający poziom wyjściowy, o wyjątkowo niskich zniekształceniach i rozszerzonej odpowiedzi częstotliwościowej. Połączony jest on z tubą o kątach 100º x 100º, dając szerokie i głębokie rozproszenie, którego oczekuje artysta podczas ruchu.

W przeciwieństwie do wielu współczesnych konstrukcji monitorów scenicznych, które posiadają dość mały kąt nachylenia z powodów estetycznych, ESM26 posiada większy kąt, kierując dźwięk bezpośrednio w kierunku artysty bardziej w tył sceny a nie w sufit. Jest to bardziej praktyczne w aplikacjach z większym zasięgiem, jak w studiach telewizyjnych lub teatrach, ale ciągle zachowując całkowitą wysokość nieco powyżej 300mm. Panel przyłączeniowy ESM26 jest sprytnie ukryty w bocznym uchwycie, zapewniając ładny i dyskretny wygląd na scenie.

Prostota i łatwość w użyciu to tylko uzupełnienie niezwykłej wydajności tego monitora. Dzięki innowacyjnej inżynierii z prawdziwymi aplikacjami, KV2 Audio daje światowej klasy monitor sceniczny, łatwo dostępny i w przystępnej cenie. Idealny do wszystkich aplikacji wymagających dyskrecji i wysokiej jakości monitoringu.

Monitor będzie w produkcji już w marcu 2012r.

Zobacz powiązane produkty:

Katalog Produktów