RCF wzmacnia elegancję Mariny, największej muzycznej tańczącej fontanny we Włoszech

2024-06-06
Galeria zdjęcie 1 Galeria zdjęcie 2 Galeria zdjęcie 3 Galeria zdjęcie 4 Galeria zdjęcie 5 Galeria zdjęcie 6

Palermo, Włochy - Fontanna Marina to najnowszy dodatek do Palermo Marina Yachting Park. Każdego wieczoru jezioro przekształca się w scenę, prezentując majestatyczną wodę i choreografię świetlną do porywającej muzyki. RCF dostarczyło centralnie zainstalowany system audio na jeziorze, aby zapewnić optymalną jakość dźwięku wzdłuż całej promenady.

Fontanna Marina została nazwana na cześć syrenki z ukochanej historii Gianniego Rodariego "Syrenka z Palermo", opowieści o miłości i integracji. Syrenka zostaje przyjęta przez biedną rodzinę rybaków w Palermo, gdzie odkrywa swój niezwykły talent do opowiadania historii "ze wszystkich narodów i wszystkich czasów". Podobnie fontanna Marina oczarowuje przechodniów, gości i pracowników portu w Palermo swoim magicznym pokazem.

Projekt fontanny został zlecony przez Cler-Cooperative of Roman Electrical Workers i stworzony we współpracy z lokalną firmą Ennegi Service srl. Forme d'Acqua opracowała technologię zarządzania fontanną dla wszystkich choreografii wodnych i świetlnych we współpracy z architektem projektantem światła, Simoną Martą Favrin-FavrinDesign.

Aby zmaksymalizować wpływ dźwięku, zapewnić doskonałą synchronizację między muzyką a elementami wodnymi i osiągnąć 360-stopniową dystrybucję dźwięku, system audio z pełnozakresowymi głośnikami RCF został zainstalowany wewnątrz jeziora w pobliżu fontanny.

System audio składa się z sześciu głośników RCF HL 2290 rozmieszczonych tak, aby pokryć cały obwód jeziora o powierzchni 6.000 m2.

wyjaśnia Nico Tarantino, szef działu technologii i systemów specjalnych w Ennegi Service srl.

28-jednostkowy rack zawiera procesor DX 1616 i sześć wzmacniaczy RCF IPS klasy D, które napędzają wysokie częstotliwości (model IPS 1.5K) i niskie częstotliwości (IPS 2.5K). Stojak zawiera również odtwarzacz Forme D'acqua, który synchronizuje sterowanie dźwiękiem i pompą za pośrednictwem DMX.

Współpraca z RCF Engineering Support Group pozwoliła nam dopracować procesor i strategiczne rozmieszczenie głośników. Osiągnęliśmy stały i wyraźny zasięg w całej lokalizacji, pozwalając wszystkim w pełni cieszyć się pokazem w dowolnym miejscu promenady. Wybór utworów jest zarządzany zdalnie za pomocą smartfona, tabletu lub komputera za pomocą aplikacji opracowanej przez Forme d'Acqua.

Gianluca Orazio, dyrektor generalny Forme d'Acqua Venice Fountains stwierdza:

RCF dało Marinie czysty i potężny głos, którego potrzebowaliśmy. Podobnie jak syrena, od której wzięła swoją nazwę, jej głos przyciąga i oczarowuje tych, którzy go słyszą. Dzięki RCF fontanna zapewnia wyjątkowe i wciągające wrażenia, osiągnięte dzięki niestandardowemu systemowi audio złożonemu z najnowocześniejszego sprzętu i technologii, który w pełni spełnia nasze potrzeby projektowe i wymagania dotyczące wydajności.

Katalog Produktów