Nowość RCF seria SUB AX

2024-05-08

SERIA SUB AX

YOUR SUB AS YOUR HUB

Uzyskaj pełną kontrolę nad dźwiękiem dzięki subwooferowi AX.

Subwoofery z serii RCF SUB AX to rewolucyjne rozszerzenia niskich częstotliwości, które dają również lepszą kontrolę nad systemem dźwiękowym.

SUB AX centralizuje zarządzanie głośnikami i posiada profesjonalne oprogramowanie wewnętrzne do dostrajania i optymalizacji systemu. Subwoofery AX dziedziczą potężny procesor DSP wprowadzony w głośnikach ART AX, aby kontynuować nowoczesne podejście RCF do kontroli systemu dźwiękowego.

Połączenia Mono lub Dual
Wejścia Combo TRS/XLR,
Wyjścia XLR Link i Crossover
2200W
Wzmacniacz klasy D
RCF
Przetworniki Premium o wysokiej mocy i dużym wychyleniu
Wbudowany
Kolorowy panel dotykowy i Zdalne sterowanie Bluetooth
Bass Motion Control
Autorskie algorytmy zarządzania wychyleniem przetwornika
Zaawansowany procesor DSP
Wewnętrzny 8-pasmowy korektor
Opóźnienie systemowe
Obudowa przystosowana do transportu
z powłoką poliuretanową oraz powerCON® TRUE1 TOP
 

Duży wyświetlacz dotykowy

2,4-calowy kolorowy panel dotykowy

Obrotowy enkoder z przełącznikiem

Szybka nawigacja dzięki gestom machnięcia

 

Zaawansowany procesor DSP dla Twojego systemu

Osiem zapisów do przywołania

Pełnozakresowy 8-pasmowy korektor parametryczny

Opóźnienie do 45 metrów

 
 
 

Precyzyjne strojenie

Wyrównanie góry/bas (metry/stopy/ms)

Funkcja kardioidalna i balans L/R dla systemów 2.1

Odblokuj prawdziwy potencjał swojego systemu

Kluczem do optymalizacji systemu dźwiękowego jest precyzyjna regulacja wyrównania czasowego subwoofera. To nie tylko podnosi jakość dźwięku, ale także poprawia reakcję basów, dając publiczności zarówno rytm, który mogą usłyszeć, jak i klimat, który mogą poczuć.

Dzięki wewnętrznym, fabrycznie dostrojonym ustawieniom zwrotnicy dla głośników RCF, system dźwiękowy jest gotowy do grania w kilku prostych krokach. Wystarczy podłączyć głośniki satelitarne do SUB AX, wybrać ustawienie zwrotnicy z interfejsu użytkownika i można zaczynać. Liniowa faza FiRPHASE jest rozszerzona, aby dopasować fazę subwoofera do najniższych częstotliwości.

Presety crossovera

Fabrycznie dostrojone ustawienia wstępne dla głośników RCF i 4 ustawienia użytkownika do edycji

 

Przykłady konfiguracji

Konfiguracja Kompaktowa 2.1

Skonfiguruj [SYSTEM SETUP] na "NORMAL" i "2.1", aby umożliwić sterowanie obydwoma głośnikami satelitarnymi z subwoofera.

W Pełni Mobilne Doświadczenie Na Żywo

Dzięki aplikacji RCF LiveRemote możesz kontrolować do 8 urządzeń AX przez Bluetooth® jednocześnie ze swojego smartfona lub tabletu. Aplikacja ułatwia regulację parametrów wewnętrznych oraz zapisywanie i przywoływanie zapisanych ustawień. Możesz także użyć aplikacji do sterowania całym systemem dźwiękowym, z w pełni funkcjonalnym 8-pasmowym korektorem i zaawansowanymi funkcjami.

 

LiveRemote App

Niezależnie od tego, czy jesteś muzykiem, DJ-em czy profesjonalnym inżynierem dźwięku, aplikacja RCF LiveRemote, ta sama, która jest używana z ART 9 AX, jest teraz dostępna z modelami SUB AX. Na subwooferach można szybko wybrać wstępne ustawienie zwrotnicy, korektor systemu i regulacje opóźnienia oraz indywidualne ustawienia zwrotnicy. Po sparowaniu dwóch modeli subwooferów można je skonfigurować do pracy w trybie 2.2. Dostępne dla telefonów i tabletów z systemem Android i iOS.

 
 
 
 

Rozwiązanie Gig-Ready

 

Obudowy RCF są wykonane z wysokiej jakości wielowarstwowego twardego drewna pokrytego wytrzymałą czarną (lub białą) powłoką poliuretanową. Subwoofery można piętrować i są lekkie, mają ergonomiczne uchwyty z gumowymi uchwytami i zostały zaprojektowane z myślą o łatwej konfiguracji i demontażu. Gwintowane mocowanie na statyw M20 w górnej części obudowy obsługuje głośniki RCF o różnych rozmiarach. Malowana proszkowo przednia maskownica posiada od wewnątrz specjalną, przezroczystą dla dźwięku piankę, która dodatkowo chroni przetworniki przed kurzem. Subwoofery z serii SUB AX są zbudowane z myślą o trwałości, ze złączami sieciowymi powerCON® TRUE1 TOP, dzięki czemu można mieć pewność, że wytrzymają rygory użytkowania i transportu.

 

Przetworniki wiodące w branży

Lekkie i potężne głośniki niskotonowe RCF stanowią punkt odniesienia w zakresie wysokiej wydajności. Inżynierowie RCF Precision Transducers opracowali nowe, precyzyjne rozmiary magnesów i ich forme, aby zoptymalizować strumień magnetyczny przy zachowaniu niskiej wagi. Topologia obwodu magnetycznego jest w stanie zapewnić najwyższy, zrównoważony poziom wydajności w trzech konkretnych obszarach: utrzymanie stałej, wysokiej integralności szczeliny strumienia magnetycznego, wyjątkowo niskie zniekształcenia i skuteczna integracja obwodu magnetycznego w konstrukcji o minimalnej wadze. Optymalizacja konstrukcji T-biegunowej generuje minimalną ilość modulacji strumienia w zespole magnetycznym podczas typowego ruchu cewki drgającej w szczelinie.

Prowadzenie W Rytmie Bitu

Dzięki mocy 2200 W nasz wzmacniacz klasy D może zarządzać ekstremalnymi poziomami ciśnienia akustycznego z ultraszybkim atakiem, realistyczną reakcją przejściową i bardzo niskimi stratami termicznymi. Obwód wejściowy stereo charakteryzuje się niskim poziomem zniekształceń z zaawansowanym limiterem bezpieczeństwa, zachowując prawdziwy charakter sygnału wejściowego na wszystkich poziomach. Wzmacniacze RCF są zaprojektowane zgodnie z normą EN62368-1 dla maksymalnego bezpieczeństwa i posiadają sekcję zasilacza impulsowego łączącą wysoką wydajność z minimalną wagą.

Poszukując rozszerzonego basu o zwiększonej wydajności, inżynierowie RCF znaleźli sposób na usunięcie filtra górnoprzepustowego, zastępując go przyszłościowym podejściem. Przedstawiamy BMC (Bass Motion Control), nową zaawansowaną funkcję zarządzania wychyleniem głośnika niskotonowego. Głośnik wyposażony w BMC może obsługiwać najniższe słyszalne częstotliwości bez wpływu na stabilność głośnika niskotonowego, z rozszerzoną liniowością i lepszą integralnością dźwięku.

Metoda BMC polega na stworzeniu kompletnej mapy dynamicznego zachowania głośnika niskotonowego w celu wygenerowania niestandardowego algorytmu, który ogranicza jedynie nadmierne wychylenia. Daje to przetwornikowi całkowitą swobodę reprodukcji sygnału. Podczas gdy filtry górnoprzepustowe zwykle chronią ruch głośnika niskotonowego przed destrukcyjnym działaniem, ale zmieniają zachowanie fazowe, nowy algorytm BMC łamie konwencjonalne zasady.

Nowe subwofery już wkrótce na magazynie Arcade Audio.

Katalog Produktów