Wierni świętują z KV2 w Maris Stella w Korei Południowej

2024-04-05
Galeria zdjęcie 1 Galeria zdjęcie 2 Galeria zdjęcie 3 Galeria zdjęcie 4 Galeria zdjęcie 5 Galeria zdjęcie 6 Galeria zdjęcie 7 Galeria zdjęcie 8

Incheon, Korea Południowa - Maris Stella, nazwany na cześć patronki ruchliwego miasta portowego Incheon w Korei Południowej, to kompleksowy ośrodek opieki nad seniorami założony w 2013 roku przez Fundację Katolicką. Jako pierwszy tego typu ośrodek w kraju, Maris Stella zapewnia zintegrowany program opieki duszpasterskiej dla swoich mieszkańców wraz z bogatą ofertą wydarzeń społecznych i kulturalnych, a także codzienną celebrację Mszy Świętej w dedykowanym 400-osobowym audytorium, w którym odbywają się również wykłady, pokazy filmów i występy na żywo.

Dziesięć lat po początkowej budowie podjęto decyzję o modernizacji systemu audio w celu poprawy zarówno jakości, jak i zrozumiałości dźwięku. Dystrybutor KV2, Daon SD, współpracował z konsultantami audio Audio Control, aby dostarczyć i zainstalować parę aktywnych głośników kolumnowych ESR106, aby podnieść jakość nagłośnienia podczas nabożeństw i wszystkich innych wydarzeń organizowanych w obiekcie.

Dyrektor generalny Audio Control, pan Noh i główny ksiądz kościoła mieli kilka czynników do rozważenia przy wyborze nowego systemu do sali. Poprzedni system opierał się na wielu pełnozakresowych głośnikach rozmieszczonych w całej przestrzeni. Oprócz tego, że wizualnie przeszkadzały, zarówno zasięg, jak i jakość dźwięku pozostawiały wiele do życzenia, szczególnie pod względem zrozumiałości głosu. Personel kancelarii chciał rozwiązać te problemy i zwrócił się do pana Noh po poradę.

Po kilku demonstracjach systemów KV2 firmy Daon SD, pan Noh był przekonany, że KV2 będzie właściwym rozwiązaniem dla audytorium. Faktycznie, to właśnie prezentacja serii EX doprowadziła do zawarcia umowy, choć ostatecznie pan Noh zaproponował inne rozwiązanie - elegancki system aktywnych kolumn głośnikowych ESR106. ESR106 wykorzystuje wiele 6-calowych głośników niskotonowych i pojedynczy 1-calowy przetwornik wysokich częstotliwości zamontowany na tubie o szerokiej dyspersji, zapewniając niezrównaną jakość odtwarzania wokalu i muzyki w trudnych warunkach akustycznych i otoczeniu. Zamontowane po lewej i prawej stronie sceny, okazały się doskonałym wyborem dla audytorium, gdzie stosunkowo niska wysokość sufitu w porównaniu do głębokości pomieszczenia stanowiła pewne wyzwanie.

Aby przymocować głośniki do ściany, dostosowaliśmy sprzęt do montażu ściennego, dzięki czemu mogliśmy bezpiecznie zamontować obudowy na drewnianej okładzinie ściennej - wspomina John Park z Daon SD. W idealnym świecie podnieślibyśmy nieco wysokość instalacji, aby zapewnić optymalne pokrycie zarówno przednich, jak i tylnych rzędów, ale konfiguracja pomieszczenia nie pozwoliła nam na to. Jednak gdy tylko włączyliśmy głośniki, wszystkie nasze obawy odeszły w zapomnienie. Krystalicznie czysty dźwięk wypełnił pomieszczenie od przodu do tyłu - w rzeczywistości pokrycie i zasięg ESR106 przeczą zdrowemu rozsądkowi! Czystość i zrozumiałość - nawet z tylnych siedzeń, które znajdują się 25 metrów od sceny - są po prostu w innej lidze niż poprzedni system. Aż trudno uwierzyć, że jest to możliwe dzięki zaledwie dwóm kolumnom.

Byliśmy zachwyceni, gdy główny ksiądz i reszta duchowieństwa poinformowali nas o tym po kilku tygodniach od instalacji, że zarówno zaangażowanie, jak i koncentracja podczas nabożeństw znacznie się poprawiły, czyniąc uroczystości bardziej znaczącymi i przyjemnymi dla wszystkich.

Katalog Produktów