Williams rywalizuje z najlepszymi w North West

2024-04-02
Galeria zdjęcie 1

James Williams i pilot Ross Whittock walczyli z żywiołami na North West Stages - rundzie otwierającej Probite British Rally Championship i Prototyre Motorsport UK Asphalt Rally Championship w miniony weekend (sobota, 23 marca), zajmując czwarte miejsce w klasyfikacji generalnej BRC i pierwsze w serii Asphalt.

Walijczyk był świeżo po kilku pracowitych tygodniach, które obejmowały przejechanie 5000 km do Europy, aby odebrać swój nowy samochód Hyundai i20 Rally2 w zeszłym tygodniu. North West Stages dodało kolejne 45 mil na zegarze, a szybka i wściekła akcja rozgrywała się na zamkniętych drogach publicznych wokół Lancaster.

Kierowca Orange Amps walczył z jednymi z najlepszych w branży - z byłymi mistrzami Wielkiej Brytanii, Europy i świata - pod flagą Hyundaia w najważniejszej brytyjskiej serii rajdowej. Kierowca z Newcastle Emlyn od samego początku utrzymywał wysokie tempo, pomimo bardzo ograniczonego przebiegu swojej nowej maszyny.

Williams i Whittock prowadzili napędzany na cztery koła, turbodoładowany samochód przez kręte, wyboiste drogi wokół Garstang. Kłopotliwy poranek szybko poprawił się po południu, mimo że na slickach przyłapano ich na walce z okresowymi opadami deszczu. James i Ross ustanowili dwa najlepsze czasy etapowe w mieszanych warunkach, aby wspiąć się na czwarte miejsce w klasyfikacji generalnej, tracąc jedynie podium po powrocie do serii. Brytyjska para była zarejestrowana w dwóch mistrzostwach i była klasą dla siebie w National Asphalt Rally Championship - wygrywając o 49,5 sekundy na koniec imprezy.

To był dzień pełen wzlotów i upadków, rano wiele się nauczyliśmy i musieliśmy szybko wziąć się w garść. Po południu zaliczyliśmy naprawdę dobry przejazd, mimo że byliśmy na slickach i musieliśmy radzić sobie z kilkoma nagłymi ulewami. Nasze tempo było na wysokim poziomie - dobrze było czuć się pewnie i komfortowo w samochodzie - absolutnie mi się to podobało!

Mieliśmy dziś tempo na podium - ale zabrakło nam kilometrów, ale dobrze było być w centrum akcji i mieszać się z przodu. Chcieliśmy zająć miejsce w pierwszej piątce i udało nam się to - to bardzo dobry początek roku.  Zwycięstwo w Asphalt jest dla mnie zawsze czymś wyjątkowym, więc prowadzimy w tej serii, co jest miłe. Przegapimy następną rundę, ale wrócimy na trzecią rundę tej serii, aby sprawdzić, czy uda nam się odnieść kolejne zwycięstwo.

Następnie udajemy się na żwir, co będzie dla nas ekscytujące. Myślę, że niektórzy kierowcy w ten weekend mają dużo większą wiedzę na temat asfaltu - więc myślę, że ciekawie będzie zobaczyć, jak sobie poradzą na luźnej nawierzchni i myślę, że kolejność może się nieco zmienić... zobaczymy. Jeszcze raz wielkie podziękowania dla całego zespołu, Rossa za świetną robotę przy notatkach, Orange Amps i wszystkich kibiców oraz #OrangeArmy - bez nich nie byłoby mnie tutaj i cieszę się, że również dla nich udało mi się osiągnąć dobry wynik.

W następnej rundzie mistrzostw James, Ross i zespół Orange Amps przeniosą się na szutry na Rallynuts Severn Valley Stages w środkowej Walii w kwietniu. Będzie to domowa runda szutrowa Jamesa w mistrzostwach i będzie on chciał zwiększyć przewagę nad rywalami w kolejnej rundzie mistrzostw. Relacja z pierwszej rundy Probite British Rally Championship zostanie wyemitowana na antenie ITV4 o godzinie 17:45 we wtorek 2 kwietnia.

James chciałby podziękować swojemu zespołowi lojalnych partnerów: Orange Amps, Fast Forward Logistics, Hyundai Power Products, Rally Cover, Pirelli, Performance 1st Coaching, Composites Cymru, West Wales Lubricants, Palletline, Craftric Technology, Speedline Corse, Castle Designs, Charlies Stores, ND Civils, Progressive Safety Equipment, Hide Away Wales, West Coast Finance, Ceir Castle Motors i Vital Equipment.

Zdjęcie: Ross Whittock

Katalog Produktów